Jaunākās ziņas

"Via Stella" zelta bērnu koris olimpiādes emociju karuselī

01.08.2017

Astoņas dienas, no 16. līdz 23. jūlijam, Rīga bija kļuvusi par pasaules kordziedāšanas galvaspilsētu. Vairākas Rīgas koncertzāles un baznīcas ieskanējās tūkstoš balsīs. Cieņa pret savas tautas kultūru un garīgo mantojumu satuvināja 160 korus no 30 dažādām pasaules valstīm. Šajā lielajā muzikālajā piedzīvojumā piedalījās arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris „Via Stella” ar savu skolotāju un diriģenti Lieni Batņu.

Gatavošanās 3. Eiropas koru olimpiādei korim sākās jau gada sākumā, bet pastiprināti mēģinājumi notika, sākot no 10. jūlija. Atklātais konkurss bērnu koru kategorijā notika 21. jūlijā Lielajā ģildē. Tā kā zāles mēģinājums bija plkst. 9 no rīta, mazajiem dziedātājiem nācās agri celties, lai pamostos. Šajās dienās vissvarīgākais ķermeņa orgāns – balss saites!

Pēc desmit minūšu zāles iemēģināšanas koris devās uz J.Vītola Mūzikas akadēmiju, kur notika kārtīgs rīta mēģinājums un brokastis. Redzot vairākus bērnu korus no lielvalstīm Krievijas, Korejas un Ķīnas, sapratām, ka jādzied no sirds! Kora uzstāšanos, pateicoties Jānim Kovalam, tiešraidē varēja vērot Vecumnieku novada Facebook lapā.

Šīs dienas vēlā vakarā dziedātāji telefonā saņēma satraucošu ziņu no diriģentes: „...bērni, ir noticis fantastisks notikums. Esam izcili novērtēti un izvirzīti uz Nāciju Grand Prix!” Zinu, ka šajā brīdī daudzās mājās izskanēja sajūsmas spiedzieni un nobira pa laimes asarai! 

Sestdien, 22. jūlijā, koristi pulcējās uz kārtējo mēģinājumu, bet nu jau ar daudz lielāku atbildības un pienākuma sajūtu. Lai cīnītos par medaļām, koriem bija jādzied piecas dziesmas, no kurām trīs – a capella (bez pavadījuma). Un tas ir ļoti nopietni, vajadzīga milzīga koncentrēšanās un izturība.

Svētdien agri no rīta koristi devās uz Rīgu, kur plkst. 8 jau mēģināja Rīgas Franču licejā. Bērnus atbalstīt devās daudzi vecāki. No sirds tika strādāts pie kora vizuālā tēla. Meiteņu matus un zēnu žaketes rotāja skaistas rozītes, kuras bija sarūpējušas Sanita Roga un Vita Vēvere. Visas dienas ar kori kopā strādāja koncertmeistare Līga Eglīte. Latviešu tautas dziesmas skanējumam „Skaisti dziedi, lakstīgala” R.Paula apdarē palīdzēja Ieva Alnečika (solo) un Zane Jurēvica (flauta). Gan Ieva, gan Zane uzskatāmas par "Via Stella" bērniem, jo savulaik dziedājušas pirmajā bērnu koru sastāvā.

Arī fināla uzstāšanos tiešraidē vēroja kora līdzjutēji ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm. Tas bija ļoti emocionāli, un to sajuta diriģente Liene un koris! Kā gan citādi priekšnesums būtu izdevies tik labi! Tik daudz pozitīvu domu, saspiestu īkšķu un prieka asaru... Fināla tiešraidi no Lielās ģildes noskatījušies apmēram 2,7 tūkstoši klausītāju!

Svētdien vēlā pēcpusdienā Arēnā Rīga mūsu bērnu koris ieguva zelta diplomu par atklāto konkursu un zelta medaļu par Nāciju Grand Prix 2017 bērnu koru kategorijā. Neviltots prieks arī par lielo Via Stellas sastāvu. Zelta medaļa pieaugušo kategorijā meitenēm tika pasniegta trešdien, 19. jūlija vakarā, Arēnā Rīga.

Jaunākajam kora sastāvam ceļš uz zvaigznēm ir sācies! Būs ērkšķi, būs darbs, asaras... Bet tās emocijas un tauriņi vēderā, ko piedzīvosiet no mūzikas, no panākumiem, no kopīgiem pārdzīvojumiem – tas paliks uz mūžu!

Iveta Lavrinoviča,
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktoreKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA