Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Sagaidot Latvijas simtgadi, katrs vēlamies sniegt kaut nelielu daļiņu savas artavas jubilejas norisē. Šo svarīgo brīdi gribam nosvinēt kuplā savējo pulkā, baudot kopā būšanas prieku un daloties tajā ar līdzcilvēkiem.

Aizvadītajās brīvdienās fonds “1836” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju divās dienās devās iepazīt Leišmalīti, laivojot un dodoties kājām. Otrās dienas noslēgumā Skaistkalnē,  Mēmeles upes krastā netālu no robežas tilta, tika uzstādīts simbolisks piemiņas ceļa stabs.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina piedalīties Latvijas simtgadei veltītā starptautiskā biznesa forumā "Atklāj jaunas biznesa iespējas. Atklāj Latviju".

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz otro simtgadnieku salidojumu 25. augustā. Tā mērķis ir aicināt ikvienu potenciālo gaviļnieku uz īpaši veltītu pasākumu, kurā simtgadniekiem būs iespēja satikt savus vienaudžus no visas Latvijas.

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas vijas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts jeb „1836 ceļš” tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblim “Skandīne” šis gads ir īpašs – pārliecinoši izcīnīts I pakāpes diploms Vispārējo Dziesmu un deju svētku koklētāju ansambļu skatē un žūrijas “ceļazīme” uz fināla konkursu, kur meitenes skaistā un muzikālā cīņā izcīnīja III vietu Latvijā savā grupā. Tas ir neatlaidības un liela darba rezultāts.

Trijos Vecumnieku novada dievnamos sestdien, 2. jūnijā, notika Baznīcu nakts sarīkojumi, ko pirms pulksten 18.00 ievadīja zvanu skaņas.

9. un 10. jūnijā Vecumnieku novadā norisināsies mazliet citāds nekā ierasts – Leišmalītes gājiens. Šoreiz fonds “1836” kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju un Vecumnieku novadu piedāvās laivu braucienu un pārgājienu divu dienu garumā.

Tuvojoties Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai, arvien gaidītāki ir arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuri apliecina latviešu degsmi, neatlaidību, mīlestību un spēku. Esam vienota tauta, tāpēc, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Valsts asinsdonoru centrs kārtējo reizi aicina apliecināt, cik vienoti spējam būt, šoreiz, sniedzot vissvarīgāko – dzīvību, ziedojot asinis.

Evaņģēliski luteriskajās baznīcās Bārbelē, Vallē un Vecumniekos 1. jūnija vakarā notiks Baznīcu nakts sarīkojumi, vēstīts vietnē baznicunakts.lv.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933