Aktuāli

Balso par diviem mūsu novada ainavu dārgumiem

18.08.2017

Divi Vecumnieku novada objekti simtgadei veltītā konkursā iekļuvuši nozīmīgāko Latvijas ainavu sarakstā.

Sācies Latvijas simtgadei veltītā konkursa "Ainavu dārgumi" otrais posms. Pirmajā posmā līdz 15. jūlijam iedzīvotāji tika aicināti iesniegt foto ar sava novada zīmīgākajām ainavām.

Zemgales reģionā kopā tika saņemti 248 pieteikumi, no Vecumnieku novada konkursam tika pieteikti trīs objekti. Zemgales Plānošanas reģiona ekspertu padome, izvērtējot ainavu vizuālo vērtību un nozīmi Latvijas vēsturē un nākotnē, labāko piecdesmitniekā iekļāva skatu uz Skaistkalnes katoļu baznīcu un kapenēm un Skaistkalnes karsta kritenes.

Kopā visā Latvijā izvērtēti 950 pieteiktie ainavu dārgumi. Apkopojot katra reģiona izvirzītās ainavas (maksimums 50 no katra reģiona), nākamajā kārtā iekļuvuši 243 objekti, par kuriem uzsākts iedzīvotāju balsojums.

Balsošana norit interneta vietnē www.ainavudargumi.lv līdz 15. oktobrim. Balsot var vienu reizi, izvēloties ne vairāk par desmit ainavām katrā reģionā. Aicinām atbalstīt Vecumnieku novada izvirzītos objektus!

Kā pastāstīja ZPR pārstāvis Juris Kālis, par abām ainavām nav bijis diskusiju. Skaistkalnes katoļu baznīca starp citām izceļas un uzskatāma par vienu no nozīmīgākajām katoļu baznīcām Latvijā. Arī karsta kritenes ir unikāls veidojums, kurš noteikti pelnījis atrasties valstī zīmīgāko ainavu sarakstā.

Iedzīvotāju elektroniskais balsojums tiks skatīts kopā ar Ainavu ekspertu padomes vērtējumu, un par 50 visaugstāk novērtētajām ainavām tiks apkopota papildus informācija, lai atspoguļotu ainavas mainību vairāku desmitu gadu griezumā – gan vēsturisku fotogrāfiju, gan atmiņu stāstu veidā. Latvijas jubilejas gadā šie ainavu dārgumi tiks iemūžināti, pieaicinot profesionālus fotogrāfus. Katrā reģionā notiks izstāde un diskusija, kurās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs un kas jādara, lai vēlamo mērķi sasniegtu.

Konkursu rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka ar mērķi izveidot kopīgu dāvanu Latvijas simtgadei – elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Tajā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm. 

Katrīna Antonova,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas redaktoreKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA