Aktuāli

Koncerts “Es savu zemi svinu” vieno korus no trīs novadiem

23.11.2017

Foto: Katrīna Antonova

Viens no Latvijas nozīmīgākajiem notikumiem sagaidāms nākošgad – valsts simtgade. To gaidot, Misas tautas namā 15. novembrī izskanēja koru sadraudzības koncerts “Es savu zemi svinu”, kurā ar patriotismu un godu, ar īpašu sajūtu tika aizdegta Latvijas dzimšanas dienas 99. svece, kas nav mazāk svarīga mūsu zemes liktenim.

Zemes spēka vienotībā un draudzības spēkā kopā pulcējās pieci kori no trīs novadiem – Bauskas Valsts ģimnāzijas koris (vadītāja Mārīte Jonkus), Iecavas vidusskolas 5.–9. klašu koris (vadītāja Milita Pīlādze), Bauskas pamatskolas 5.–9. klašu koris (vadītāja Ilze Bērziņa) un Misas vidusskolas 5.–12. klašu koris uz zēnu koris (vadītāja Zaiga Jēgere).

Koncerta vadītāja, Misas vidusskolas 12. klases skolniece Mareka Sadovina, aicināja ikvienu klātesošo aizdegt gaismu mūsu ikdienā, aizdegt mūsu darbus un mūsu domas. “Lai deg! Gaismu vairojiet mūsu zemē un audziet lieli savā esībā!”. Koncertā izskanēja aicinājums un atgādinājums: „Mēs šovakar nesvinam politiski patriotiskās runas un nelietību, melus un nepatiesību, mēs nesvinēsim arī likumus un to, kas sāp mūsu dvēselēs. Svinēsim zemi un mūsu esību, svinēsim valodu un latvietību. Pavisam klusiņām, pavisam pie sevis vari teikt… es savu zemi svinu.”

Ar maģisku kopā būšanu tika izdziedāta Latvija un aizdegta 99. svece mūsu zemes vainagā. Paldies ikvienam korim, kurš atsaucās un bija kopā šajā dievišķajā mirklī. Milzīga pateicība mūsu koncertmeistarēm Evijai Bonātei un Inetai Rozentālei! Bezgalīgs paldies koncerta vadītājai Marekai Sadovinai par neatlaidīgu darbu un spēju vienmēr būt gatavai. Sirsnīgs un silts paldies skolas vadībai par atbalstu, kurš nav izmērāms un vārdos pasakāms, paldies direktorei Annai Balgalvei un direktores vietniecei mācību darbā – Ditai Startai un ārpusklases darba organizatorei Ilutai Somai. Mīļš paldies arī ikvienam koristam, kurš bija, sajuta un dalīja mirkli, paldies koristu vecākiem par atbalstu un līdzās būšanu.

“Lāpas nodzisīs.
Dziesmas pieklusīs.
Patriotiskās runas norimsies.
Tomēr manī nekas nebeidzas – es svinu un svinēšu savu zemi.

Lai izdeg mūsu zemes 99. svece! Lai nāk simtais, jo mēs rotājam, svinam un izdziedam savu zemi! Zeme mana, Latvija mana! Lai Dievs Tevi svētī…ļoti, ļoti svētī!”

Zaiga Jēgere,
Misas vidusskolas koru diriģente
un mūzikas skolotājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA