Aktuāli

Latvijas simtgades svētku norišu veidotāji tiekas ar valsts prezidentu

07.04.2017

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades atklāšanai šī gada 4.maijā, Valsts prezidents, Latvijas valsts simtgades patrons Raimonds Vējonis, un Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde 5.aprīlī Rīgas pilī tikās ar Latvijas valsts simtgades norišu veidotājiem. Uz svinīgo darba tikšanos bija pulcējušies vairāk nekā 300 simtgades svētku organizatori no visas Latvijas. Vecumnieku novada Latvijas Valsts simtgades komandu Rīgas pilī pārstāvēja Vecumnieku novada Latvijas simtgades pasākumu koordinatore Agrita Laudurga.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jau paveiktie priekšdarbi un lielākie 2017. un 2018.gadā gaidāmie simtgades notikumi. Tā kā Vecumnieku novads ir viens no pierobežas novadiem, mūsu virsuzdevums ir ar lepnumu piedalīties simtgades svētku atklāšanas akcijā “Apskauj Latviju” jau šī gada 4.maijā. Ap Latvijas robežu šajā dienā tiks stādīta simboliska garīgā sardze – 100 simtgades ozoli, trīs no tiem arī Vecumnieku novadā: pierobežas pagastos Skaistkalnē un Kurmenē, kā arī novada administratīvajā centrā Vecumniekos. Ozolu stādīšanu pavadīs arī bagātīga kultūras programma un jau pagājušajā gadā iepazītie Baltā galdauta svētki.

Vecumnieku novads ir arī citu, valstiski nozīmīgu akciju norišu vietu sarakstā. Pie mums 27.maijā piestās “Latvijas Ekspresis Simtgadei”, kas ieskandinās novada Dziesmu un deju svētkus ar vieskolektīvu uzstāšanos Vecumnieku dzelzceļa stacijā. 2018.gadā Vecumnieku novads būs viens no fonda “1836” akcijas “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” pārgājienu galamērķiem. Arī neskaitāmas lielākas un mazākas vietēja mēroga svētku norises tiek plānotas visos novada pagastos.

Svinīgajā sarīkojumā Rīgas pilī bieži tika atkārtota Raiņa doma – “Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba!”, uzsverot to, ka Latvijas lielos svētkus, kas tiks svinēti piecu gadu garumā (2017-2021), veido katrs no mums.  Ikviens no mums ir daļa Latvijas, ikviens var iesaistīties un padarīt šos svētkus par neaizmirstamu ierakstu Latvijas vēsturē.

Agrita Laudurga,
Vecumnieku tautas nama vadītāja,
Latvijas simtgades pasākumu koordinatore Vecumnieku novadāKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA