Aktuāli

Notiks muzikāli-literārs vakars Mēmeles upes krastā

19.05.2017

Zināms, ka Skaistkalnes pagasta bibliotēkas apmeklētāji un citi novadnieki ir daudzpusīgi un talantīgi: prot muzicēt, dziedāt, rakstīt dzeju, spēlēt teātri, citiem padodas vizuāli izpausties – rotāties ar hennas tetovējumiem, zīmēt, gleznot, kā arī gatavot rokdarbus, kāds nodarbojas ar aerofoto. Šai ziedoņa laikā, kad daba sāk ziedēt un plaukt, Skaistkalnes pagasta bibliotēka aicina sanākt kopā Mēmeles upes krastā un citam citu iepriecināt, bagātināt un dalīties skaņās, krāsās un smaržās!

Pasākums tiek rīkots saistībā ar neparastu Latvijas simtgadei veltītu akciju, ko rīko fonds “1836”. Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties Latvijas simtgades projektā “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”, kura mērķis ir izveidot vienojošu 1836 kilometru garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru to apiet, apbraukt vai aplidot. Projekta ietvaros kopīgi tiks iepazītas un izzinātas Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidota ceļošanas infrastruktūra ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību un stiprinot vienotību iedzīvotāju starpā, kā arī tiks izveidots apraksts par Latvijas kontūras apceļošanu, iemarķēts ceļš un sniegti  praktiski  ieteikumi par to.

Projekts ir uzsākts 2014. gadā un, sākot ar 2016.gada 14.maiju, projekta ideja tiek ieskandināta visos Latvijas pierobežas novados. Šogad plānots veikt 19 izpētes gājienus. Katru nedēļas nogali līdz 24.septembrim ikviens interesents ir aicināts piedalīties šajos gājienos. 

Tā kā Skaistkalne atrodas pierobežā, tad, vēloties iedzīvotājus informēt par šo projektu, ticis uzaicināts fonda “Viegli” pārstāvis Enriko Pivličs, kurš sīkāk pastāstīs par projekta aktualitātēm. Bauskas apkaimē gājiens plānots 17.-18. jūnijā. Aktuālā informācija par projektu, gājienu plāniem un pieteikšanos gājieniem pieejama fonda "1836" mājas lapā.

Jāpiemin, ka maijs jau tradicionāli tiek atzīmēts kā viena no visu laiku mīlētākajiem latviešu dzejniekiem – Imanta Ziedoņa piemiņas mēnesis. Dzejnieka dzīvē un darbā izceltās galvenās vērtības – degsme, sūtība, stāja, izcilība, veiksme, savpatība – kā aktuālas un iedvesmojošas atziņas ir arī Skaistkalnes pagasta bibliotēkas vadmotīvs un dzinējspēks. Vadoties pēc šīm vērtībām, dzimusi arī šī pasākuma ideja.

Daiga Jakuška,
Skaistkalnes pagasta bibliotēkas vadītāja,
63933318Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA