Aktuāli

Vecumnieku dzelzceļa stacijā piestās Latvijas ekspresis simtgadei

18.05.2017

No 26. līdz 28. maijam cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies īpašs vilciena reiss „Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem. Tas piestās 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos un kopā ar koriem „Balsis”, „Monēta” un „Rīga”, deju ansambļiem „Ačkups”, „Auda”, „Dardedze” un vietējiem māksliniekiem trijās dienās sniegs 12 unikālus bezmaksas koncertus.

Vecumnieku dzelzceļa stacijā „Latvijas ekspresis simtgadei” piestās 27. maijā plkst. 12.30, atklājot 5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkus, kas ar krāšņu programmu priecēs novada ļaudis visas dienas garumā.

Svētku priekā Vecumnieku dzelzceļa stacijā vienosies Misas vidusskolas tautas deju kolektīvi „Spriguļi”, kori „Balsis” un „Rīga”, kā arī deju kolektīvs „Ačkups”. Koncertā sanākušos uzrunās Latvijas Republikas satiksmes ministrs Uldis Augulis un Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja Aiga Saldābola.

Vilciena pasažieri un Misas vidusskolas tautas deju kolektīvi „iedegs” novadā Dziesmu un deju svētku prieku, savukārt pēc atklāšanas koncerta no plkst. 14 līdz plkst. 17.20 visos pagastos notiks performances,  kas uzburs skatītāju priekam dažādas ainiņas no mūsu novada vēstures. Plkst. 18.20 svētku dalībnieki pulcēsies gājienam no Vecumnieku sarkanās skolas, lai dotos uz estrādi, kur plkst. 19.00 sāksies 5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētku lielkoncerts “Mana tauta”.

„Latvijas ekspresis simtgadei” savu maršrutu sāks Latgalē, Indras stacijā, bet vērienīgais noslēgums sagaidāms Valkā/Valgā, kur muzikālā uzvedumā tiks akcentēta Valkas 1917. gada notikumu izšķirošā nozīme Latvijas valsts izveidē. Ikviens aicināts stacijā sagaidīt māksliniekus un kopīgi uzsākt valsts simtgades svinības.

Agrita Laudurga,
Vecumnieku tautas nama vadītāja,
5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētku producente
28667825Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA