Aktuāli

Ziedonim veltīta satikšanās pie Mēmeles

13.06.2017

Foto: Daiga Jakuška

„Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties” – šo Imanta Ziedoņa atziņu skaistkalnieši centās iedzīvināt, ceriņziedu laikā satiekoties Mēmeles upes krastā.

26. maijā, Ziedoņa laikā, kad daba sāk ziedēt un plaukt, Skaistkalnes pagasta bibliotēka aicināja sanākt kopā Mēmeles upes krastā, lai cits citu iepriecinātu, dalītos un bagātinātos noskaņu pasākumā „Skaņām, krāsām un smaržām piepildīts laiks”.

Imanta Ziedoņa dzīvē un darbā izceltās galvenās vērtības – izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība – ir aktuālas un iedvesmojošas atziņas, un tās ir arī bibliotēkas vadmotīvs un dzinējspēks.

Vadoties pēc šīm vērtībām, kopā aicinājām izcilus, dedzīgus, veiksmīgus un savpatīgus cilvēkus, lai viņus iepazītu. Tādus cilvēkus mēs meklējām un atradām – robežupes Mēmeles/Ņemuneles krastos dzīvojošos grāmatu mīļus un muzikantus no Pučekalnes un N. Radvilišķa, mūsu kultūrvēstures apzinātāju un novadpētniecības krātuves „Novadnieki” vadītāju Laimu Indriķi, jaunos dzejniekus, spēlmaņus, dziedošos un muzicējošos talantus.

Pasākumā piedalījās arī īpašs viesis, fonda „1836” dibinātājs Enriko Plivčs. Viņš aicināja skaistkalniešus iesaistīties Latvijas simtgades dāvanas projektā "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!", kura mērķis ir izveidot vienojošu 1836 kilometru garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru to apiet, apbraukt vai aplidot. Projekta ietvaros kopīgi tiks iepazītas un izzinātas Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidota ceļošanas infrastruktūra ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību, un stiprinot vienotību iedzīvotāju starpā, kā arī tiks izveidots apraksts par Latvijas kontūras apceļošanu, iemarķēts ceļš un sniegti praktiski ieteikumi par to.

Enriko Plivčs pastāstīja, ka 17. jūnijā no Skaistkalnes vidusskolas tiks organizēts laivu brauciens. Maršruts virzīsies pa Mēmeles upi līdz Jaunsaulei pirmajā dienā un otrajā dienā – no Jaunsaules līdz Viļa Plūdoņa muzejam „Lejenieki”, kur notiks projekta „1836” staba ierakšana un koncerts. Enriko stāstījums mijās ar dziesmām ģitārspēles pavadījumā un kopīgu dziedāšanu.

Daiga Jakuška,
Skaistkalnes pagasta bibliotēkas vadītājaKomentāri (1)

apmeklētāja

Pievienots: 15.06.17 14:18

Biju šajā pasākumā, ļoti skaisti brīvā dabā upes krastā un bija interesanti, paldies bibliotēkas meitenēm .Lietuvieši kā vienmēr jautri un kustīgi. Lai nepietrūkst izdomas turpmāk.

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA