Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Šodien, 11. jūnijā, Vecumnieku veco ļaužu un invalīdu pansionātā “Atvasara”, pārgriežot košu lentu,  tika svinīgi atklāts sienas gleznojums, ko radījuši Vecumnieku Mūzikas un mākslas programmas 4., 5. un 6. klases audzēkņi kopā ar pedagoģi Andu Sproģi.

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz 31. augustam izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba. Uzņemšana notiek 30 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt 1 gada laikā bez maksas.

Starpkultūru mācību apmaiņas programmu ietvaros bezpeļņas brīvprātīgo organizācija „AFS Latvija” piedāvā iespēju kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu vidusskolēniem, kuri Latvijā ieradīsies jau augustā. „AFS Latvija” īpaši aicina atsaukties ģimenes Latvijas reģionos, tādā veidā dodot iespēju ārvalstu skolēniem iepazīt ne tikai galvaspilsētu, bet arī dzīvi lauku reģionos.

Janvāra sākumā piedalījos Latvijas Okupācijas muzeja rīkotajā konkursā "Cilvēki-Latvijas novadu dārgumi". Izveidoju video un prezentāciju par savu vectēvu tēlnieku Induli Folkmani. Uzskatu, ka viņš ir ļoti daudz darījis Latvijas labā. Veiksmīgi startējot visās 3 konkursa kārtās, kā balvu ieguvu lidojumu uz Briseli, iespēju apskatīt pilsētu un viesoties Eiropas Parlamentā, satikties ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Dienu pirms mācību gada noslēguma Vecumnieku tautas namā pašvaldības pārstāvji sveica labākos skolēnus un pateicās viņu pedagogiem, pasniedzot atzinības rakstus un naudas balvas.

 “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai, šajā mācību gadā savāktas un otrreizējai pārstrādei nogādātas 1049,307 tonnas makulatūras, piedaloties 91 352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm. Zemgales reģionu makulatūras vākšanas konkursā pārstāvēja 81 izglītības iestāde, savācot pārstrādei 221,338 tonnu nevajadzīgu papīru.

Tradicionālie brīvdabas svētki “Pavasaris Šēnbergā” norisinājās 16. maijā – ļoti saulainā un svelmīgā dienā, pērn šajā laikā zemi klāja sniega un krusas graudu kārta. Šoreiz Skaistkalnes estrādē bija pulcējušies apmēram 200 dalībnieki no Vecumnieku novada, kā arī ciemiņi no Iecavas, Garkalnes, Jelgavas un Lietuvas.

Jūlijā un augustā Vecumnieku novada bērniem un jauniešiem t.sk. no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, vecumā no 11 – 18 gadiem, tiks piedāvāta iespēja piedalīties 4 diennakšu bezmaksas nometnēs.

Valsts izglītības satura centra izsludinātais vides objektu un  mākslas darbu konkurss „Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās” Vecumnieku vidusskolas floristēm atnesis pelnītu uzvaru.  Komanda „Vecumnieku juniori” – Everita Žeire, Anastasija Kovaļkova, Linda Libere un Elīza Līva Vētra – konkursā ieguldīja cītīgu darbu, neatlaidību un radošumu.

Turpinot jauniešu diskusiju pasākumu ciklu “Saldējums ar personību”, Vecumniekos 20. maijā, plkst.14.00, pie Vecā ezera viesosies četras personības. Lai padarītu pasākumu interesantāku un informācijas bagātāku jaunieši un biedrība “Jaunatne smaidam” ir mainījusi pasākuma formātu. Šī pasākuma viesi būs no Radio “Pieci.lv” personības Inese Pučeka un Aleksis Vilciņš, Vecumnieku vidusskolas bioloģijas skolotāja Anda Kuzma un slepenā personība, kuru pasākuma dalībnieki uzzinās tikai ierodoties uz pasākumu.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933