Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Līdz 31. augustam 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā turpinās Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba. Mācības bez maksas pieejamas 32 darba devēju pieprasītās profesijās, kuras var apgūt viena gada laikā.

Vecumnieku floristu komanda Ventspils 18. starptautiskā ziedu paklāju festivāla konkursā «Latvija – zeme, kas zied» ieguvusi skatītāju simpātiju balvu.

Biedrība "Jaunatne smaidam" šā gada 13. - 15. augustā rīko neformālās izglītības apmācības jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem "ILGTspējīgs: Brīvprātīgā darba vēstnieki". Trīs dienu garumā jauniešiem būs iespēja uzzināt par brīvprātīgā darba nozīmi vietējā kopienā, tā īstenošanu un koordinēšanu, brīvprātīgā darba platformas www.brivpratigie.lv  iespējām. Līdztekus teorētiskām lekcijām, apmācībās jaunieši darbosies arī praktiskajās darbnīcās.

Šovasar Vecumnieku novada biedrība «Jaunatne smaidam» ik pa divām nedēļām uzņem ārvalstu brīvprātīgo jauniešu grupas. Jaunieši dzīvo Bārbeles jauniešu mājā, iepazīst dzīvi Latvijas laukos, rīko nodarbības un piedalās dažādās norisēs kopā ar vietējiem bērniem.

Biedrība "Jaunatne smaidam" šī gada 30. un 31. jūlijā rīko neformālās izglītības apmācības jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem par prezentēšanas un uzstāšanās prasmēm.

No 7. līdz 12. augustam Kuldīgas novada Pelčos norisināsies starptautiskā mediju nometne Young Media Sharks, kur spējīgākie jaunieši no Baltijas nedēļas garumā gūs unikālas zināšanas un praktiskas iemaņas mediju jomā. Kā viens no jaudīgākajiem pasniedzējiem būs Somijas YLE TV populārā jauniešu portāla Kioski redaktors Antti Hirvonens, kas novadīs meistarklasi jauniešu medija izveidē.

Šodien, 11. jūnijā, Vecumnieku veco ļaužu un invalīdu pansionātā “Atvasara”, pārgriežot košu lentu,  tika svinīgi atklāts sienas gleznojums, ko radījuši Vecumnieku Mūzikas un mākslas programmas 4., 5. un 6. klases audzēkņi kopā ar pedagoģi Andu Sproģi.

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz 31. augustam izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba. Uzņemšana notiek 30 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt 1 gada laikā bez maksas.

Starpkultūru mācību apmaiņas programmu ietvaros bezpeļņas brīvprātīgo organizācija „AFS Latvija” piedāvā iespēju kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu vidusskolēniem, kuri Latvijā ieradīsies jau augustā. „AFS Latvija” īpaši aicina atsaukties ģimenes Latvijas reģionos, tādā veidā dodot iespēju ārvalstu skolēniem iepazīt ne tikai galvaspilsētu, bet arī dzīvi lauku reģionos.

Janvāra sākumā piedalījos Latvijas Okupācijas muzeja rīkotajā konkursā "Cilvēki-Latvijas novadu dārgumi". Izveidoju video un prezentāciju par savu vectēvu tēlnieku Induli Folkmani. Uzskatu, ka viņš ir ļoti daudz darījis Latvijas labā. Veiksmīgi startējot visās 3 konkursa kārtās, kā balvu ieguvu lidojumu uz Briseli, iespēju apskatīt pilsētu un viesoties Eiropas Parlamentā, satikties ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933