Aktuālais

Novembris Vecumnieku tautas namā būs latviešu kino mēnesis

01.11.2017

Novembrī, valsts svētku mēnesī, Vecumnieku tautas namā tiks demonstrētas piecas latviešu filmas, trīs no tām – programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” jaunākās kinolentes.

“Latvijas filmas Latvijas simtgadēei” ir latviešu kino industrijas dāvana mūsu valstij simtgadē. Ar Latvijas Kultūras ministrijas, Latvijas kino centra un simtgades biroja atbalstu kopumā līdz 2018. gada beigām programmā gaidāmas 16 pilnmetrāžas filmu pirmizrādes – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas. Visas no šīm filmām plānojam izrādīt arī seansos Vecumnieku tautas namā!

Taču papildus jaunākajām simtgades filmām novembra mēnesī Vecumnieku tautas nams demonstrēs vēl divas izcilā režisora Vara Braslas spēlfilmas, kas vistiešākajā veidā uzrunā bērnu un jauniešu auditoriju. Mēs vēlamies no jauna parādīt skatītājiem, ka mūsu kino mantojumā atrodamas tādas pērles, kas arī šodien smīdina un aizrauj bērnus un jauniešus tāpat kā pirms 35 gadiem. Aicināsim auditoriju lepoties ar pašmāju filmu veidotājiem un aktieriem un baudīt latviešu kino.

Latviešu kino mēneša programma:

 • 2. novembrī, plkst. 17.30
  “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (2017), rež. Varis Brasla (Latvijas filma Latvijas simtgadei)
  Filmas garums: 1 h 35 min
  Ieejas biļete: 2.00 eiro
  Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.
 • 11. novembrī, plkst. 16
  “Ievainotais jātnieks” (2017), rež. Ilona Brūvere (Latvijas filma Latvijas simtgadei)
  Filmas garums: 1 h 35 min
  Ieeja bez maksas
  Latvijas simtgadi svinēsim kopā ar tēlnieka Kārļa Zāles 130. jubileju. Savu vīziju par Latvijas valsti viņš ir iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos, kas pastāvēs, kamēr vien būs Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi un tēlniecību redz lielās, spēcīgās līnijās, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanos. Filma seko Brīvības pieminekļa celtniecības procesam un tēlnieka dzīves notikumiem laikā, kad dzimst Latvija, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar tā brīža ideāliem, izcilām kultūras un mākslas personībām.
 • 21. novembrī, plkst. 18
  “Astoņas zvaigznes” (2017), rež. Askolds Saulītis (Latvijas filma Latvijas simtgadei)
  Filmas garums: 1 h 40 min
  Ieejas biļete: 2.00 eiro
  Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Tā stāstīs par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām.
  Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātajā Latvijas valstī. Mājās.
  Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.
 • 23. novembrī, plkst. 17.30
  “Ūdensbumba resnajam runcim” (2004), rež. Varis Brasla
  Filmas garums: 1 h 18 min
  Ieejas biļete: 1.00 eiro
  Astoņgadīgā Marta un četrgadīgā Linda ir māsiņas, kuru vecāki cenšas nopelnīt ģimenei naudiņu. Mazpilsētā darbavietu ir maz, tāpēc tētis devies peļņā uz Angliju. Māmiņai jābrauc uz lielpilsētu, lai izmācītos par frizieri. Vienīgais cilvēks, ar kuru var saprātīgi parunāties par dzīvi, ir vectēvs, taču māsiņas vecāku prombūtnē tiek uzticētas mammas māsai, trīsdesmitgadniecei Unai.
  Tā nu sākas Martas un Lindas dienas un nedienas ar aukli! Galu galā Unas tante, protams, nav ļauna… tikai vientuļa. Tieši šo apstākli ir nolēmusi novērst mazā gudriniece Marta, kura ilgojas pēc sava kucēna tikpat stipri, kā bērnu aukle pēc precinieka.
 • 30. novembrī, plkst. 17.30
  “Emīla nedarbi” (1985), rež. Varis Brasla
  Filmas garums: 1 h 7 min
  Ieejas biļete: 1.00 eiro
  Sešgadīgais Emīls ir īpaši labsirdīgs un enerģisks puisēns. Lauku viensētā, kur ģimenes un mājas ļaužu vidū viņš dzīvo, vienmēr atrodas iespēja likt lietā savu nevaldāmo enerģiju. Jāpalīdz vai nu zinātkārajai māšelei Idai vai ikdienas rūpēs aizņemtajam tēvam, vai mīļajai, gādīgajai māmuļai, vai vēl kādam citam  Emīls vienmēr ir gatavs nākt talkā. Tiesa, viņa darbu rezultāti nez kāpēc neiznāk gluži tādi kā sākumā gribēts, un, kā par brīnumu, uzslavas vietā bieži seko sods, taču tas nespēj noslāpēt mazā nebēdņa atsaucību un darboties kāri. Emīla sirdij ir tuvas visas cilvēku rūpes un viņš cenšas tiem palīdzēt, kā vien prot.
  Te arī slēpjas būtība komiskajām situācijām, kas izveidojas negaidīto un jautro notikumu virknē. Filma spilgti atklāj kāda zēna raksturu, kurš, izaugot par vīru, būs cienīgs ieņemt atbildīgu vietu dzīvē.

Agrita Laudurga,
Vecumnieku tautas nama vadītāja

 Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA