Aktuālais

Bārbeles iedzīvotāji apspriež sava pagasta aktualitātes

05.11.2017

Foto: Katrīna Antonova

27. oktobrī bez domstarpībām aizritēja novada domes vadības – priekšsēdētāja Gunta Kalniņa, vietnieka Jāņa Kovala un izpilddirektores Aigas Saldābolas – tikšanās ar Bārbeles pagasta iedzīvotājiem. Lai pārrunātu aktuālos jautājumus, sanāksmi apmeklēja ap 40 vietējo. Sarunā aktīvi piedalījās Bārbeles pagasta pārvaldniece Ērika Našeniece.

G. Kalniņš pastāstīja, ka tiek slēgts jauns deleģēšanas līgums ar Bauskas būvvaldi. Par būvvaldes darba apjoma paplašināšanu sanāksmē vienojušies iesaistīto pašvaldību vadītāji, jo ar vienu būvinspektoru un vienu arhitektu uz visu teritoriju ir par maz. Joprojām vienreiz nedēļā viens no Bauskas būvvaldes speciālistiem atradīsies Vecumnieku novadā. Par aktualitātēm izglītībā informēja J. Kovals.

Priekšsēdētājs uzreiz rosināja klātesošos uz sarunu par Bārbeles un Stelpes pagastu pārvaldnieka amatu apvienošanu. Arī Bārbelē, līdzīgi kā Stelpē, sanāksmes dalībnieku viedoklis šajā jautājumā bija drīzāk noraidošs. Viņi pauda, ka abi pagasti ir atšķirīgi, pārvaldniekam savējais ir ļoti labi jāpazīst. Daudz kas pagastos ir veidojies gadu gaitā, arī aplami pieņemtu lēmumu rezultātā. Šajā amatā jābūt cilvēkam, kurš zina, kā un kāpēc tas tā ir noticis. „Varbūt darba šodien ir mazāk, bet „lien ārā” vecie robi, un tie ir jāzina.”

Iedzīvotāju vairākumam pagaidām neviešas cerība, ka viens cilvēks spētu šādu darbu veikt, bet nenoliedz arī spilgtas un spējīgas personības akceptēšanu, ja tāda atrastos. Sanāksmē atklājās, ka vairāki iedzīvotāji esot pārpratuši aptaujas anketu, izlasot, ka lēmums par vienu pārvaldnieku uz divām pārvaldēm jau ir pieņemts. Vēlreiz uzsveram, ka ir izskanējusi tikai šāda ideja un bez iedzīvotāju piekrišanas tā netiks īstenota.

Tikšanās turpinājumā tika uzdots jautājums, vai Bauskas ielā tiek paredzēts ierīkot kanalizāciju? Pārvaldniece paskaidroja, ka sākotnēji bija plānota ūdens saimniecības rekonstrukcijas divos etapos, taču pēc pirmā vairs netika saņemts Eiropas Savienības fondu finansējums, līdz ar to sakārtota tikai ielas viena puse.

Apspriests tika arī ceļu seguma temats. Bārbeles iedzīvotājus uztrauc neliels ceļa posms virzienā uz Gaismu, kas ir ļoti sliktā stāvoklī zem tā esošo pazemes avotu dēļ – posms aptuveni 300 metru garumā no pienotavas līdz pirmajam lielajam grāvim ceļa malā. Sakārtošana prasītos arī ceļa posmā Ozolaine – Valle. G.Kalniņš informēja, ka ar satiksmes ministru Uldi Auguli šogad ir sanācis tikties vairākkārt. Katrā tikšanās reizē Vecumnieku novada vadība ir atgādinājusi viņam par stratēģiski svarīgo posmu ar nosaukumu „Zemgales josta” un par mūsu novadu kā Zemgales pārdalītāju. Iespējams, no tāda viedokļa raugoties, ceļš Bauska – Valle varētu tikt ielikts kādos tuvākos plānos, cerīgi pauda priekšsēdētājs.

Tika aktualizēts jautājums par gājēju pārejas ierīkošanu Bārbelē uz ceļa Rīga – Skaistkalne, taču izskanēja viedoklis, ka, braucot no Rīgas puses, tā nebūtu pamanāma. Tas, iespējams, radītu lielāku bīstamību, nekā šī brīža situācija, kurā pārejas nav vispār. Risinājuma variants, lai braucēji nepārsniegtu atļautos 50 kilometrus stundā, varētu būt uzstādīt ātruma radaru. Iedzīvotājus uztrauc arī Jāņu un Avota ielas, kurās būtu vēlams ierobežot braukšanas ātrumu vismaz līdz 30. Saimnieciskās darbības dēļ to nevar pārdēvēt par dzīvojamo zonu, tāpēc bārbelieši ierosina uzstādīt „Maksimālā ātruma ierobežojuma zona” ceļa zīmes.

Sanāksmē tika pārrunāts arī ielu apgaismošanas jautājums, kā arī tirgus laukuma ierīkošana. Šajā sakarā Ē.Našeniece mudināja visus iesaistīties domes rīkotos iedzīvotāju projektos. Viņa arī uzsvēra, ka jauni projekti visiem jau sākuma stadijā jāapspriež kopīgi, lai vēlāk būtu iespējami mazāk pretenziju. 

Nākamās tikšanās ar iedzīvotājiem: 7. novembrī plkst. 17 Kurmenes tautas namā, 9. novembrī plkst. 17 Misas tautas namā, 10. novembrī plkst. 17 – Vecumnieku tautas namā.

Katrīna Antonova,
Sabiedrisko attiecību nodaļas redaktore
29346403Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA