Aktuālais

Grupa jauniešu piecas nometnes dienas piedalās sportiskās aktivitātēs

14.07.2017

Rīta vingrošana viesu namā “Satekas”. Foto: Ilze Sauliča

No 3. līdz 7. jūlijam 35 Vecumnieku novada bērni  un jaunieši vecumā no 11 līdz 18 gadiem piedalījās nometnē “Aktīvais novadnieks”, kuru pēc Vecumnieku novada domes pasūtījuma organizēja un realizēja biedrība “Odikozāra”. Dalība nometnē bija bezmaksas.

Nometnes nosaukums izsaka nometnes būtību – aktīva. Biedrība aktivitātes nometnē plānoja, balstoties izvirzītajā mērķī, lai jauniešu pavadītais laiks tajā būtu sportisks un aizraujošs. Saņemot nometnes dalībnieku aizpildītās noslēguma anketas un neskaitāmās pozitīvās atsauksmes no viņu vecākiem, nometnes organizatoriem ir liels gandarījums un prieks par paveikto darbu.

Sadarbībā ar biedrību “Jaunatne smaidam” nometnes dalībniekiem tika noorganizētas orientēšanās sacensības, uz ātrumu meklējot kontrolpunktus atbilstoši leģendai. Kā pārsteigums tika izveidota orientēšanās trase tumsā, kurā jauniešiem bija jāorientējas ar lukturīša palīdzību.

Jauniešu kluba “Ideja” dibinātāja Gija Spula pastāstīja par nevalstisko organizāciju iespējām Vecumnieku novadā un kopā ar jauniešiem izstrādāja iespējamos projektus. Nodarbība pagāja raiti un dinamiski, visiem prezentējot savas idejas.

Visi jaunieši godam izturēja arī 11 kilometru garo pārgājienu no Zvirgzdes uz Vecumniekiem, kur pie Vecā ezera pieredzējuša instruktora Māra Grīnvalda vadībā tika apgūti supošanas pamatprincipi gan teorijā, gan praksē. Māris spēja iedrošināt un pārliecināt katru, iedvesmojot ar vārdiem: “Mēs varam un mums noteikti izdosies, ja būsim stiprāki par savām bailēm un nedrošību!” Paralēli supošanas nodarbībai sporta pedagogs Ivars Sproģis Vecā ezera volejbola laukumos nodrošināja jauniešiem dažādu sporta disciplīnu izmēģinājumus.

Dienas nogurums nemazināja azartu un adrenalīnu, ar kādu jaunieši devās spēlēt peintbolu Xgun spēļu laukumā Vecumniekos. Peintbols aizrāva ikvienu dalībnieku un viennozīmīgi kļuva par nometnes galveno notikumu. Arī vēlāk, pie vakara ugunskura pirms došanās pie miera teltīs, tika pārrunāta spēles gaita, dinamika un taktika.

Nākamajā dienā dalībnieki devās pārgājienā atpakaļ uz nometnes bāzes vietu viesu namā “Satekas”, kur viņus sagaidīja piepūšamās atrakcijas. Tajās tika rīkotas sacensības un vienkārši gūts prieks.

Vakarā ar nometnes dalībniekiem tikās Enriko Podnieks, fonda “1836” idejas autors, kurš pastāstīja par šī projekta būtību un jauniešu iespēju piedalīties, būt daļai no cilvēkiem, kuri apceļo mūsu skaisto Latviju.

Jaunieši, apguvuši pamatsoļus atraktīvās un neizsīkstošo enerģiju apveltītās instruktores Dagnijas Bramanes vadībā, vakaru noslēdza zumbas ritmos. Instruktore parādīja, ka zumba ir vienkāršs sporta veids, kurā vajag tikai ļauties mūzikas ritmam un neuztraukties par katras kustības nevainojamu izpildījumu.

Biedrības “Odikozāra” vadītāju vārdā saku lielu paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās nometnē un pierādīja, ka mēs kopā esam draudzīgi un aktīvi novadnieki! Lielu pateicību sūtām viesu nama “Satekas” īpašniekiem, kuri nenoguruši rūpējās par mūsu labsajūtu un omulību visas nometnes garumā.

Timurs Dukāts,
biedrības “Odikozāra” valdes priekšsēdētājsKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA