Aktuālais

"Makšķernieku paradīzē" pulcējas azartiskākie spiningotāji

18.04.2017

Foto: Agris Rāgs, Žanna Zālīte

Lauku tūrisma un atpūtas parka «Makšķernieku paradīze» ūdenskrātuvē Valles pagastā 15. aprīlī par Vecumnieku novada pavasara kausu spiningošanā sacentās 62 aktīvās atpūtas cienītāji.

Lai gan Klusās sestdienas rīts atnāca ar aprīlim neraksturīgiem laikapstākļiem – aukstumu, vēju un sniegu, puiši un vīri bija apņēmības pilni tikt pie savas «zelta zivtiņas». «Atbalstām tos, kam neķeras!» jokoja sastaptie līdzjutēji un sprieda, ka diena copei nav piemērota – zivis slēpjas dziļākos ūdeņos. Tomēr pēc vairāku stundu spiningošanas desmit dalībniekiem izdevās tikt pie loma un krastā izcelt 11 zvīņaines – septiņus zandartus un četras līdakas.

Viens no sacensību organizatoriem Agris Rāgs, kurš ir arī tradicionālās «paradīzes» zupas virējs, atzīmēja, ka šopavasar izrādīta īpaši liela interese par spiningošanu, un īsā laikā dalībnieku pulks nokomplektēts. Vecumnieku novadu pārstāvēja 21 makšķernieks (14 – no Vecumniekiem, pa diviem – no Skaistkalnes, Stelpes, Valles, viens – no Piebalgām), Bauskas novadu – četri (divi – no Bauskas, pa vienam – no Codes un Dāviņiem). No Baldones bija atbraukuši 11 vīru, no Rīgas – desmit. Ceļu no Skrīveriem bija mērojuši četri spiningotāji, no Katlakalna un Saldus – pa trim, no Ķekavas un Aizkraukles – pa diviem, bet no Jūrmalas un Ropažiem – pa vienam.

Vispirms tika sveikti visjaunākie sacensību dalībnieki. Vizuļu komplektu saņēma septiņus gadus vecais Artūrs Ņestjorkins no Rīgas un deviņgadīgais Vairis Cibulis no Vecumniekiem.

Noteikumi paredzēja, ka tiek ieskaitīti noķertie asari, zandarti, stores, līdakas un sami. Šoreiz gan tiesnešiem nācās mērīt tikai zandartus un līdakas. Uzvarētāji tika noteikti pēc kopējā iegūto zivju garuma.

Veiksme uzsmaidīja Renāram Plūmem no Ropažiem, kurš izvilka 34 cm garu līdaku un 45 cm slaidu zandartu. Šis loms ļāva tikt pie vislielākā kausa un zelta medaļas, jo guvuma kopgarums bija 79 cm. Otrajā vietā ierindojās Agris Vaivods no Aizkraukles. Makšķernieks izcēla 49 cm prāvu līdaku, tiekot arī pie specbalvas par sacensību laikā noķerto garāko zivi. Tikai par centimetru īsāka bija Baldones iedzīvotāja Kristiāna Jansona izvilktā līdaka (48 cm), kas entuziastam nodrošināja trešo vietu. Uzvarētāji saņēma kausus, medaļas un labvēļu sarūpētas balvas.

«Makšķernieku paradīzes» īpašnieks Miervaldis Bērziņš pauda prieku par vīru atsaucību un tiem, kuriem šoreiz nepaveicās, vēlēja «nemest spiningu krūmos», bet sekot līdzi informācijai un startēt kādās no nākamajām sacensībām. Savukārt Vecumnieku novada pašvaldības pārstāvji solīja turpmāk gādāt ne tikai par balvām, bet «piestrādāt arī pie laikapstākļiem», lai par lomu varētu priecāties visi dalībnieki. Makšķernieki bēdīgu vaigu nerādīja, jo ne jau zivju dēļ braukuši un piedalījušies; galvenais ir atpūta svaigā gaisā un vēlme sevī uzturēt copmaņa garu un azartu.

Lai popularizētu neolimpisko sporta veidu attīstību, «Makšķernieku paradīzē» sacensības spiningošanā tautas klasē tiek rīkotas jau ceturto gadu. Tās nodrošina Vecumnieku novada dome sadarbībā ar biedrībām «Carp Team Latvia», «MB Carp Collection Latvia» un lauku tūrisma un atpūtas parku «Makšķernieku paradīze».

Žanna Zālīte,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA