Aktuālais

Skaistkalnes iedzīvotāji uzklausa un iztaujā Domes vadību

14.11.2017

Foto: Ieva Pankrate

1. novembrī tika organizēta vadības un iedzīvotāju tikšanās Skaistkalnē, uz kuru bija ieradies neliels pulciņš vietējo.

Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš informēja, ka kopējais budžets tiek skatīts tā, lai katrā pagastā kaut kas tiktu izdarīts. Nākamā gada budžetu pašvaldībām valdība veido ar palielinājumu, bet tajā pašā laikā būs papildus sadārdzinājumi – minimālās algas celšana, darba devēja sociālā nodokļa maksājums un citas nodokļu reformas. „Pēdējā laikā skaistkalnieši ir kļuvuši aktīvi vēstuļu jeb iesniegumu rakstītāji dažādām iestādēm, kas saistīts gan ar projektiem, gan personīgiem motīviem,” piebilda G.Kalniņš.

Šogad Skaistkalnē ir paveikti lieli darbi. Noslēgumam tuvojas rekonstrukcijas darbi uz ceļa Kalnakrogs – Mēmele, kas ir vislielākais ieguldījums. Noris Skaistkalnes vidusskolas sporta zāles projektēšana un ir ieplānota realizācija, veikts “skolotāju” mājas jumta remonts un skolas ēdnīcas fasādes atjaunošana, noslēgts līgums par kanalizācijas izbūvi, uzlikts bruģis pie tautas nama, izremontētas telpas pārvaldē un tautas namā, informēja izpilddirektore Aiga Saldābola. Pagasta pārvaldniece Ineta Skustā uzsvēra, ka Skaistkalnes sāpīgākais jautājums ir meliorācija, jo dažviet jau izveidojusies „Venēcija”.

Runājot par izglītību, Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece pauda sašutumu par Izglītības ministrijas jauno vīziju: „Nostāja, ka ar 30 bērniem klasē var nodrošināt kvalitāti un ar 15 bērniem nevar, – tā ir galējība!”

Aktuāls bija sabiedriskā transporta jautājums, jo mikroautobuss, kas brauc no Rīgas plkst. 14.05, brauc tikai līdz Bārbelei. Būtu nepieciešams pagarināt maršrutu līdz Skaistkalnei, citādi pa dienu nav iespējams nokļūt mājās. Priekšsēdētājs G.Kalniņš ierosināja uzrakstīt vēstuli Zemgales plānošanas reģionam, lai izskata maršruta pagarināšanas iespējas. Izskanēja ierosinājums saglabāt veco autoostu, jo tur var paslēpties no vēja, lietus un sniega, taču jaunajā tam īsti nav vietas.

Kāda iedzīvotāja jautāja, kur iespējams saņemt komunālos pakalpojumus, ja rodas kāda problēma ar esošo ūdens piegādi vai ko citu. G.Kalniņš informēja, ka pašvaldībā šis pakalpojums nav pieejams, taču darbinieki vienmēr ir gatavi ieteikt, kur vērsties pēc palīdzības. Pagasta pārvaldniece atzīmēja, ka Vecumniekos ir SIA „Mūsu saimnieks”, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Kad ir izsūktas pašvaldības akas, tie vajadzības gadījumā aizbrauc arī pie privātajiem.

Sanāksmē izskanēja jautājumi par rekonstruētā ceļa P89 notekām. I.Skustā sniedza atbildi, ka apsaimniekošanas darbi ir Latvijas Valsts ceļu pārziņā, un ir dots uzdevums šīs notekas iztīrīt un regulāri apsekot.

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
22024545Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA