Aktuālais

Vecumnieku ezeros un Vallē peldēties atļauts

13.07.2017

Vecumnieku Vecais ezers. Foto: Arturs Zuika

Veselības inspekcija jūlijā veikusi ikmēneša peldūdens kvalitātes pārbaudes Latvijas oficiālajās un neoficiālajās peldvietās. Vecumnieku novadā analizēti trīs peldvietu ūdens paraugi un visās peldēties atļauts.

6. jūlijā Veselības inspekcijas pārstāvji paņēma ūdens paraugus peldūdens kvalitātes pārbaudei Valles pagasta dīķa peldvietā pie skolas, Vecumnieku Jaunajā ezerā un Vecumnieku Vecajā ezerā.

Analizējot monitoringā iegūtos datus, secināts, ka visās trīs Vecumnieku novadā pārbaudītajās peldvietās peldēties atļauts, informē Erita Kalniņa, institūta „BIOR” pārstāve. Tā kā šīs nav oficiālas peldvietas, tad, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, pārbaudes tika veiktas pēc novada pašvaldības iniciatīvas un finansēta paraugu ņemšanas pieteikuma.

Vecumnieku novada neoficiālo peldvietu ūdens kvalitātes tabula ŠEIT.

Pēc peldvietu monitoringa ir ieteikts nepeldēties Pasta salas peldvietā Jelgavā, kurā konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts. Neoficiālajās peldvietās noteikts ieteikums nepeldēties peldvietā Ķīpsalā pie Vanšu tilta un Olaines novada ūdenskrātuves peldvietā pie Sila kapiem. Vairāk informācijas: http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings

Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnsistēma ir novājināta.

Katrīna Antonova,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciālisteKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA