Baznīcas un draudzes

Sagaidām Tezē kopienas jauniešus Vecumniekos

28.12.2016

Poļu jauniešu ierašanās Vecumniekos. Foto: Katrīna Antonova

No 2016. gada 28. decembra līdz 2017. gada 1. janvārim Rīgā un visā Latvijā notiek Eiropas Tezē kopienas jauniešu tikšanās pasākumi. Vecumniekos tikšanās organizēšanā un viesģimeņu meklēšanā 50 jauniešiem no Polijas, Rumānijas, Francijas un Horvātijas iesaistījusies Vecumnieku luterāņu draudze (mācītājs Roberts Otomers) un Skaistkalnes Romas katoļu draudze (priesteris – tēvs Jānis Vīlaks).

Tikšanās ir atvērts pasākums. Ikviens drīkst apmeklēt visu programmu Vecumniekos un Rīgā vai arī atbraukt tikai uz vienu dienu un, neiegādājoties nekādu speciālu biļeti, piedalīties kādā no pasākumiem. Aktuālajiem notikumiem var sekot līdzi šeit.

29., 30. un 31. decembrī plkst. 8.30, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas zālē notiks rīta lūgšanas un citas aktivitātes, kur ikviens Vecumnieku un apkārtnes iedzīvotājs būs mīļi gaidīts.

31. decembrī plkst. 23.00 Tezē kopienas jaunieši, viesģimenes, draudzes locekļi un Vecumnieku iedzīvotāji ir aicināti uz Jaungada sagaidīšanu Vecumnieku ev. luteriskā baznīcā, kur notiks lūgšana par mieru pasaulē.

Vēlamies pateikt lielu paldies tām 12 Vecumnieku, Misas un Stelpes ģimenēm, kuras uzņēma pie sevis mājās Tezē jauniešus. Milzīgs paldies Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktorei Ivetai Lavrinovičai par atbalstu jauniešu izmitināšanā un par piedāvāto iespēju gaišās, siltās, estētiskās telpas izmantot rīta lūgšanām un grupu darbiem. Paldies jauniešiem Kristīnei Vietniecei, Katrīnai Lavrinovičai, Annijai Tamanei, Amantai Purmalei, Marekai Sadovinai, Laurai Liberei un citiem brīvprātīgajiem par aktīvu līdzdalību pasākuma aktivitāšu nodrošināšanā Vecumniekos.

Paldies luterāņu un katoļu draudžu locekļiem par ziedotiem konserviem, gaļu, desu, olām un citiem pārtikas produktiem, ko piedāvājam jauniešiem ēdienreizēs, kā arī varēsim papildināt svētku pusdienu mielastu 1. janvārī. Paldies Vecumnieku novada domei par atbalstu transporta nodrošināšanā, veikalam Elvi Vecumniekos, SIA Hansa Timber Trade un Fondam Ziedot.lv par cepumiem un citiem saldumiem.

Tezē tikšanās dalībnieku vecums ir no 18 līdz 35 gadiem. Eiropas tikšanās tiek rīkotas kopš 1978. gada. Pagājušajā gadā tikšanās notika Valensijā, pirms tam – Prāgā, Strasbūrā, Romā, Berlīnē un citur. Rīgā šogad ieradās 12 tūkstoši jauniešu no visas Eiropas. Tikšanās tiek rīkota pēc luterāņu, katoļu, pareizticīgo un baptistu Baznīcu ielūguma. Jaunieši, kuri ieradušies uz tikšanos, nepieder ne pie kādas kustības, viņi vienkārši meklē veidus, kā uzticēties, padziļinot savu iekšējo dzīvi un būvējot solidaritātes tiltus mūsu sašķeltajās sabiedrībās. Tezē kopiena ir dibināta 1940. gadā, un tajā ir aptuveni simts dažādu konfesiju brāļu no vairāk nekā trīsdesmit valstīm. Kopiena vēlas, lai tās dzīve būtu kā vienotības zīme starp sašķeltajiem kristiešiem un tautām. Brāļi dzīvo tikai no sava darba augļiem un nepieņem ziedojumus.

Olga Černišova-Stūriška
Tālr.: 26427717 Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA