Aktuālais

Notiks ikgadējā traktordiena

12.05.2017

Tradicionālais pasākums “Traktordiena” šogad notiks 26. un 27. maijā AS „Agrofirma Tērvete” laukā “Anšķini”, Tērvetes pagastā, Tērvetes novadā.

LLKC speciālisti 27. aprīlī Tērvetes laukos iesēja miežus ar 11 dažādām sējmašīnām, lai “Traktordienas” laikā varētu redzēt, kas sadīdzis. Tajos pašos laukos jau pagājušā gada 6. augustā sēts ziemas rapsis, arī to varēs vērtēt. Pasākuma laikā LLKC rīkos dažādus tehnikas demonstrējumus, sadīgušo lauku apskati, kā arī Lopkopības nodaļai būs sava sadaļa pie saimniecības lopu novietnēm.

“Traktordiena 2017” norisināsies divas dienas:

  • 26. maijā (piektdiena, plkst. 10.00–18.00) – “Viedā lauksaimniecība praksē” – semināru daļa, tehnikas demonstrējumi (arkli, augsnes kultivatori un smidzinātāji), pētījumu (ziemas rapšu un vasaras miežu sējumi), tehnikas, tehnoloģiju, pakalpojumu un preču izstāde, traktoru sacensības trasē (1/4 fināls), iespēja apmeklēt AS “Agrofirma Tērvete” fermu u. c.;
  • 26. maijā (piektdiena, plkst. 10.00–16.00) – “Praktiskās iemaņas resursu efektivitātes veicināšanā” – “Latvijas zaļā josta” konkursu “Tīrai Latvijai!” noslēguma svētki. Dienas gaitā notiks dažādas bezmaksas izziņas un radošās darbnīcas, paraugdemonstrējumi un sportiskas aktivitātes, kā arī pašmāju ekoloģisko un videi draudzīgo produktu demonstrācijas.
  • 27. maijā (sestdiena, plkst. 9.00–16.00) – traktoru sacensības trasē (1/2 fināls un fināls), tehnikas, tehnoloģiju, pakalpojumu un preču izstāde, tehnikas un pētījumu demonstrējumi, prezentācijas, izglītojošas aktivitātes, iespēja apmeklēt AS “Agrofirma Tērvete” fermu, koncertprogramma “Sābri ieskandina Tērveti” u. c.

Tāpat izzinoši pasākumi divu dienu garumā notiks daudzu desmitu pasākuma dalībnieku stendos. Apmeklētājiem ieeja ir bez maksas!

Pasākums notiks astoto reizi, un tā mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, organizēt pieredzes apmaiņu starp uzņēmējiem, lauksaimniecības nozares speciālistiem, valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjiem un interesentiem, dodot iespēju visiem satikties vienuviet, iegūt informāciju, izglītoties, izklaidēties un iepazīt Latvijas lauksaimniecību un laukus.

Pasākumu organizē nodibinājums “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” sadarbībā ar partneriem – Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un akciju sabiedrību „Agrofirma Tērvete”. Aicinām visus lauksaimniecības nozares un tehnikas interesentus, lauku un pilsētu iedzīvotājus piedalīties!

Informācijai – semināra programma, dalībnieki, norises un demonstrējumu laiki mājas lapā www.traktordiena.lvKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA