Aktuālais

Cīņā ar aizputinātajiem ceļiem devušies sniega tīrītāji; aktualizējam svarīgu informāciju

05.01.2017

2017. gads iesācies ar straujām laika apstākļu izmaiņām, kā rezultātā aizputināti novada ceļi un aktīvos tīrīšanas darbos nosūtīti pagastu sniega tīrītāji. Lai novērstu iespējamās neskaidrības, vēlamies atgādināt pašvaldības pārziņā esošo ceļu un ielu uzturēšanas kārtību ziemas periodā un par to atbildīgās personas, ar kurām vajadzības gadījumā iespējams sazināties.

Vakar, 4. janvārī, pēc lielā puteņa sniega tīrīšanas darbi visos novada pagastos tika uzsākti ap plkst. 10.00, turpinājās līdz vakaram un šorīt tika pabeigti un atsevišķos posmos veikti atkārtoti. Katrā pagastā pēc līdzīga principa vispirms tiek tīrīti ceļi, pa kuriem brauc skolēnu maršruta autobusi, pēc tam ielas, un visbeidzot – pārējie pagasta ceļi. Atkārtotā sniega tīrītāja tūrē no sniega tiek atbrīvoti trotuāri.

Jāatceras, ka ceļu un ielu atbrīvošana no sniega nenorit vienā taisnvirziena kustībā, bet ir laikietilpīgs process, tāpēc mazākas nozīmes ceļu attīrīšana var nenotikt nekavējoties, jo darba kārtībā tie nav prioritāri. Tāpat atgādinām automašīnu īpašniekiem pārvietot transportlī­dzekļus, kas netiek ilgstoši iz­mantoti, kā arī nakts laikā neatstāt uz pašvaldības pārziņā esošo ielu braucamās daļas kravas automobi­ļus, jo šī tehnika traucē atbrīvot ceļus no sniega.

Ja sniega tīrītājs neatbrauc vispār, rodas kādi jautājumi vai iebildumi, jebkurā brīdī ir iespējams sazināties ar katra pagasta ceļu uzturētājiem. Vecumnieku pagasta teritorijā autoceļu uzturēšanas darbus veic SIA „Jaunolis”, tālr. 29436875; Stel­pes pagastā – Jānis Troškins, tālr. 29376502; ZS „Lielpurviņi” atbild par ceļiem Bārbeles pagastā, tālr. 29457653; Skaist­kalnes pagastā – VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs”, tālr. 26517347; Kurmenes un Valles pagastos – SIA „OEG ceļi”, tālr. 29348670. Sniega tīrītāju darba kārtība ir novada pagastu pārvaldnieku pārziņā, kontaktinformācija ŠEIT

Citu neskaidrību gadījumā zvanīt Vecumnieku novada domes Attīstības komitejas vadītājam deputātam Mārtiņam Mediņam, tālr. 29197412.

Uzziņai:
Pašvaldības pārziņā esošo ceļu uzturēšanai līdzekļus atvēl VAS „Latvijas valsts ceļi” (LVC), piešķirot naudu to pašvaldības autoceļu posmu uzturēšanai, kuri atzīti par nozīmīgiem vietējai satiksmei un ir reģistrēti Latvijas valsts ceļu reģistrā. LVC neparedz autoceļu, kas atrodas privātīpašumu teritorijās un ved uz atsevišķiem objektiem (viensētām), pagalmu un servitūta ceļu uzturēšanu; par tiem atbild katra attiecīgā objekta īpašnieks. 

Katrīna Antonova
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29346403
katrina.antonova@vecumnieki.lv