Aktuālais

Satiksmes ministrs viesojas Skaistkalnē un Vecumniekos

15.06.2017

Foto: Ieva Pankrate

Trešdien, 14. jūnijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis kopā ar VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) un VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs vadību apsekoja reģionālo autoceļu remontdarbus Zemgalē.

Vecumnieku novadā ministrs apsekoja būvdarbus uz autoceļa Ķekava–Skaistkalne (P89), kur pilnībā tiek pārbūvēts posms no Bārbeles līdz Skaistkalnei, tiek remontēts tilts pāri Mēmelei Skaistkalnē, kā arī pilnībā pārbūvēts tilts pāri Iecavas upei. Skaistkalnē ir izbūvētas jaunas komunikācijas: rekonstruētas ūdensvada un kanalizācijas sistēmas, pārbūvēti sakaru un elektrotīkli. Lielākajā daļā pagasta izbūvēti jauni gājēju celiņi. Būvdarbus pērn uzsāka un šogad turpina SIA Igate, remontu plāno beigt augusta sākumā.

Kopīgi tika pārrunātas esošās problēmas un meklēti risinājumi. Kā vislielākā problēma tika minēti baļķvedēji, kas lielā ātrumā traucas no Lietuvas cauri Skaistkalnei. LVC projektu vadītājs Māris Spilva izstāstīja uzskatāmu piemēru – baļķvedējs, kas sver 80 tonnas, ir pielīdzināms 10 000 vieglajām automašīnām, kas pa to pašu ceļu izbrauc gada laikā, tātad viena smagā mašīna salauž ceļu vairāk nekā viss pārējais transports gada laikā kopā. Kā risinājums tiek plānots izvietot zīmes par svara ierobežojumiem.

Ministrs pateicās Skaistkalnes iedzīvotājiem par pacietību, ka 2013. gadā nerīkoja piketus, bet sakoda zobus un gaidīja. “Var jau bļaut tajos brīžos, kad neko nevar izdarīt, bet tas jau neatrisina problēmu,” saka U. Augulis.

Mājup braucot, satiksmes ministrs piestāja Vecumnieku centrā, lai apskatītu satiksmes organizāciju un rosinātu to uzlabot, izveidojot apļveida krustojumu. LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange ir informēts par šo problēmu, jo ir ticies ar Vecumnieku novada Domes pārstāvjiem.

“Resursu mums ir tik, cik ir, vienkārši jāsaplāno pareizi. Tāpēc mēs veicam inventarizāciju – pašvaldību privātie ceļi, telpiskā plānošana, cilvēku pārvietošanās tendences. Attiecīgi pēc izveidotajām prioritātēm tiks iedalīti līdzekļi,” atklāj U. Augulis.

Ieva Pankrate,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja