Aktuālais

Aizritējušas sacensības „Rudens kauss” Misas – Iecavas mežos

30.10.2017

Foto: Alise Dreimane

14.–15. oktobrī jau trešo gadu uz Misu mēroja ceļu sporta tūristi no visas Latvijas, šogad – 21 komanda. Tālākais ceļš bija jāveic sportistiem no Krāslavas. Te abas dienas noritēja Latvijas čempionāta sporta tūrismā noslēguma posma sacensības „Rudens kauss”.

Jaunieši mērojās spēkiem sporta pārgājiena, komandu tūrisma tehnikas un individuālās tūrisma tehnikas distancēs.

14. oktobris bija lietaina diena, tāpēc to var uzskatīt par izaicinājumu ne tikai sportistiem , bet arī tiesnešiem – Misas vidusskolas skolēniem un absolventiem. Dalībnieki devās pārgājienā, kura kontrollaiks vecākajām grupām bija 11 stundas (jāveic 31 km un 14 dažādi uzdevumi), vidējai grupai – 10 stundas (24 km un 12 uzdevumi), bet jaunākajai un sākumskolas grupām – 8 stundas (attiecīgi 17 un 13 km). Pēdējā komanda no meža iznāca vēlu vakarā plkst. 23.30.

Katrā no kontrolpunktiem dalībniekus sagaidīja dažādi uzdevumi, saistīti ar virvēm, komandas sadarbību, militāriem elementiem un novadpētniecību. Dalībnieki kā aizraujošākās atzīmēja laivu etapu, par ko paldies laivu nomai „Saknes”, un „ievainotā” koka kluča transportēšanu. Skrējējiem vairākos etapa punktos bija iespēja sildīties pie ugunskura un dzert siltu tēju. No pārgājiena visi atgriezās samirkuši, bet apmierināti par lieliski pavadīto dienu.

15. oktobrī debesis bija noskaidrojušās, un netālu no skolas dalībnieki pārbaudīja savus spēkus tūrisma tehnikas distancēs. Individuālās distances elementi pārbaudīja jauniešu spēju ātri un precīzi izpildīt dažādus uzdevumus – līdzsvaram, spēkam, lunkanībai un prasmei sadalīt savus spēkus. No Misas vidusskolas labākos rezultātus uzrādīja: D grupā – Gustavs Jaunzemis, A grupā – bijušais skolas audzēknis Lauris Kazlausks. Spēju sadarboties pārbaudīja komandu tūrisma tehnikas distance. Šoreiz labi veicās mūsu mazākajiem – D grupa ieguva 2. vietu (G. Spalva, L. Šnore, A. Antonovs, M. Maslova).

Kopvērtējumā visās jauniešu distancēs uzvarēja Rīgas Skolēnu pils komandas. Komandu treneri ieguva mūsu novadā audzētus ķirbjus, un dalībnieki izteica gatavību pie mums atgriezties pēc gada.

Liels paldies pārgājiena garo distanču autorei Beātei Spalvai ar ģimeni. Maršruts deva iespēju iepazīt mūsu puses mežu skaistumu un daudzveidību. Paldies katram, kas līdzdarbojās sacensību sagatavošanā (A. Jaunzeme, M. Kante, S. Neimane, M. Sadovina), un skolas kolektīvam, īpaši skolotājiem A. Ivanovskai, A. Dreimanei, D. Startai, I. Somai, ēdnīcas darbiniekiem, kā arī skolēniem, kas lietainā dienā nenobijās, bet apzinīgi veica savu darbu. Tāpat gribu teikt paldies absolventiem, kas jau tradicionāli palīdz un abas dienas veic tiesnešu darbu. Paldies Vecumnieku novada domei par atbalstu šajās sacensībās.

Ingrīda Vaisjune,
sacensību galvenā tiesneseKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA