Aktuālais

Eiropas sporta nedēļā zumbotājas apbraukāja novadu

04.10.2017

Foto: Rūta Liepiņa

Vecumnieku novadā septembra sporta nedēļas aktivitātes bija ļoti dažādas, sava vieta atradās arī zumbas deju komandai. 23. septembrī ar Zumbas dejām tika atklāts Vecumnieku pagasta rudens velobrauciens un iesildīti tā dalībnieki. Taču vislielākais izaicinājums zumbas deju komandai Sporta nedēļas ietvaros bija 29. septembrī, kad vienā vakarā tika apciemoti trīs mūsu novada amatiermākslas kolektīvi un kopā ar viņiem “zumbots”.

Pirmā pietura pie Kurmenes amatiermāksliniekiem iesākās ar stāstu “kas tad ir zumba?” Komandas vadītāja Dagnija Bramane klātesošajiem darīja zināmu, ka zumba nav tikai sporta nodarbība. Tā ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība, kurā tiek izmantoti aerobā treniņa un intervālu treniņa principi, pateicoties kuriem dalībnieks no nodarbības gūst maksimālu labumu. Piemēram, lēnākam salsas ritmam seko ātrāks merenges (dominikāņu deja) ritms, augstākas intensitātes kustībām seko zemākas intensitātes kustības, kas rada dažādību un pārmaiņas. Tā paaugstinās prieka faktors, un tas arī ļauj dažādu fiziskās sagatavotības līmeņu cilvēkiem regulēt intensitātes līmeni atbilstoši savām vajadzībām.

Kā otra pieturvieta sekoja Valles saieta nams, kur vidējās paaudzes deju kopas vadītāja Astrīda Celmiņa bija sagatavojusi pārsteigumu saviem dejotājiem – deju treniņa iesildīšanās ritēja zumbas ritmos. Jāteic, Valles dejotāji izrādījās ļoti atraktīvi! Lieliski varēja manīt, ka šie ļaudis ir sportiski savā ikdienā, jo viņus “nokausēt” nemaz nebija tik viegli. Prieks par tik aktīviem dejotājiem!

Pēdējā zumbas busiņa un šoferīša Ivara Zadovsa pieturvieta bija Bārbeles tautas nams, kur jauniešu deju kolektīvs “Rakari” bija kārtīgi pastrādājuši, un zumba viņiem bija kā atslodze. Jauniešiem šie deju ritmi un skaļā mūzika nav nekas svešs, tāpēc viņi ļoti labi tika ar zumbas dejām galā. Interesanti, ka vienas dejas horeogrāfija, kuru apgūst “Rakari”, ir ļoti līdzīga zumbas dejai. Tas liek domāt, ka dejas valoda ir starptautiska valoda un to saprot visi.

Kā vislielākais pārsteigums, noslēdzot šo aktīvo nedēļu, bija nodarbība, kurā ar tautisku ekspansivitāti zumbotājas pārsteidza Eiropas Sporta nedēļas koordinators Jānis Kovals un Vecumnieku tautas nama senioru deju kopa “Ozols”. Skolas sporta zāle bija piepildīta priecīgu, pārsteigumā saviļņotu cilvēku, kurus vieno deja un aktīva laika pavadīšana.

Šī sportiskā nedēļa Vecumnieku novadā iezīmējās ļoti pamanāmi, un gribas cerēt, ka visi kļūsim aktīvāki savā ikdienā. Paldies organizatoriem un dalībniekiem!

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā risinājās jau trešo gadu, šogad – no 23. līdz 30. septembrim. Tās mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem, sportot kopā ar ģimeni, izglītības iestādēs, darba vietās, sporta klubos un brīvā dabā.

Vita Vēvere,
zumbas deju komandas dalībnieceKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA