Aktuālais

Kurmenē noskrien ikgadējo krosu

04.10.2017

Foto: Egita Meteņko

Rudenīgs un saulains laiks sagaidīja sportistus Kurmenē, kur notika ikgadējās sacensības krosā. Iepriekšējos gadus tās tika organizētas pavasarī, bet šoreiz skrējiens tika apvienots ar kultūras pasākumiem un norisinājās septembrī.

Kurmenes skrējiena dalībnieki startēja trīs vecuma grupās – no 6 līdz 10 gadiem, 11 līdz 15 gadus veci un “16+”, atsevišķi vīrieši un sievietes. Vislielākā konkurence bija vīriešu grupā vecumā no 11 līdz 15 gadiem, kurā skrēja 11 sportisti. Kopumā sacensībās piedalījās 42 skrējēji dažādās vecuma grupās.

Šogad pirmo reizi tika izveidotas divas trases – jaunākajiem dalībniekiem (6 līdz 10 gadi) aptuveni vienu kilometru garš skrējiens, bet pārējiem jau ierastie trīs kilometri pa iepriekšējos gados zināmo trasi.

Pirmie uz starta stājās visjaunākie dalībnieki. Kā pirmais pārliecinoši finišēja Rauls Sakne, otrais atskrēja Miervaldis Jansons, bet trešais – Roberts Sprindžuks.

Starp meitenēm šajā vecuma grupā pirmo vietu ieguva Inguna Sakne, otrajā ierindojās Sabīne Meteņķo, bet trešajā – Leonora Čudare.

Zēnu un meiteņu konkurencē no 11-15 gadiem:

1. vieta – Rauls Sakne un Zanda Zariņa,

2. vieta – Jānis Kaktiņš un Vita Krotova,

3. vieta – Krišjānis Skosa un Annemarija Rāviņa.

Vecuma grupas “16+” rezultāti:

1. vieta – Jānis Seglickis un Sabīne Prikule,

2. vieta – Oskars Briņķis un Gita Briņķe,

3. vieta – Aivars Mašēns un Jana Sakne.

Kamēr tika apkopoti rezultāti un sarakstīti diplomi un atzinības raksti, visi dalībnieki un līdzjutēji cienājās ar gardu rudens zupu, kuru gatavoja Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse.

Kurmenes skrējiena noslēgumā labākie skrējēji katrā vecuma grupā saņēma kausu, diplomu un saldumu balvas. Pārējiem dalībniekiem organizatori izsniedza atzinības rakstus un saldumus.

Dienas turpinājumā bērni līdz 6 gadu vecumam varēja doties uz Kurmenes “Balto skolu”, kur viņus sagaidīja dažādas sportiskas aktivitātes, par kuru sagatavošanu bija parūpējušās Zita Saule un Sanita Kondrāte. Savukārt pārējie rādīja meistarību futbolā.

Pēc visām fiziskajām aktivitātēm Kurmenes tautas namā notika tirdziņš. Noslēgumā tika piedāvāta režisora A. Ekšteta teātra izrāde bērniem “Kā kļūt par varoni?”

Lielu paldies sacensību organizēšanā izsaku Agrim Kondrātam, Kristīnei Krēgerei un Egitai Meteņķo, kā arī pārējiem palīgiem – Mikam Vidovskim, Raitim Vidovskim, Olafam Bērziņam, Matīsam Cēnim, Sarmītei Ķīsei, Zitai Saulei, Sanitai Kondrātei un Annijai Paulai Krēgerei.

Tāpat paldies Vecumnieku novada Domes Sporta skolas direktoram Ivaram Sprancim par transporta nodrošināšanu un sporta skolotājiem – Austrai Galvanovskai, Rolandam Plēsniekam un Gitai Briņķei, kuri, nežēlodami savu brīvo dienu, ieradās uz skrējienu, atvedot līdzi vairākus skolēnus.

Ina Lukjaņina,
Valles un Kurmenes pagastu sporta organizatoreKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA