Aktuālais

Novada sportistu godināšana "Sporta laureāts 2016" noslēguma pasākumā

25.01.2017

Foto: Žanna Zālīte

Godinot novada vissportiskākos, izturīgākos, vienmēr mērķtiecīgos, 20. janvārī svinīgā ceremonijā Vecumnieku tautas namā tika sadalītas „Sporta laureāts 2016” balvas. Šogad desmit nominācijās atzinību guva 22 sportisti un treneri.

Sportisko saimi uzrunāja Vecumnieku novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals. Viņš pateicās ikvienam par novada vārda popularizēšanu tuvās un tālās sacensībās, kas nebūt nav nācies viegli. „Katrs no klātesošajiem ir lējuši daudz sviedru un smagi strādājuši, lai uzlabotu rezultātus, cīnītos ar saviem iekšējiem mērķiem, tos sasniegtu un izvirzītu atkal jaunus.” J. Kovals pauda pārliecību, ka ar lielu cīņas sparu un gribasspēku var sasniegt augstvērtīgus rezultātus, – tāds mūsu novada sportistiem piemīt. Novēlot veiksmi un jaunus panākumus, viņš atzina: „Ikviens no sportistiem šajā gadā ir izdarījis maksimumu un ir gatavs nākamajā sezonā virzīties arvien tālāk un pacelt sportisko latiņu vēl augstāk.”

Vecumnieku novada Domes sporta skolas direktors Ivars Sprancis uzrunā atzīmēja, ka konkursa „Sporta laureāts” nolikumu šogad izpildījuši vairāk nekā simts sportistu un ikviens ir pelnījis saņemt balvu par savu smago darbu un devumu Vecumnieku novada vārda nešanā ārpus novada robežām. Konkrētos skaitļos 2016. gads sporta jomā izskatās šādi: iegūta zelta medaļa Eiropas čempionātā, starptautiskos turnīros izcīnītas četras pirmās, četras otrās un viena trešā vieta. Iegūti trīs Latvijas čempiona tituli, trīs otrās vietas, sešas trešās vietas. Dažādos turnīros kopumā Vecumnieku novada sportisti izcīnījuši 16 zelta medaļas, 18 sudraba un 15 bronzas godalgas. I. Sprancis atzīmēja arī atsevišķu pagastu un skolu panākumus dažāda ranga sacensībās, uzverot, ka tieši šāds ikdienas darbs nepieciešams, lai gūtu panākumus. I. Sprancis pateicās Vecumnieku novada domei par atbalstu un sportistiem par allaž jauniem sasniegumiem, kas dāvā prieku. „Vēlos, lai sportiskais gars nepamet mūsu sportistus – lai šī panākumu garša un veiksme arī nākamajā sezonā stāv jums klāt!”

Savā dzimšanas dienā pie pirmās vakara balvas nominācijā „Gada labākais sportists vecumā līdz 14 gadiem” tika Domeniks Spurķis. Domeniks Ogrē trenējas karatē cīņas sporta veidā un 2016. gadā piedalījies vairākos republikas un starptautiskos čempionātos. Otro vietu izcīnījis sacensībās „Ogres kauss 2016”, Salaspils jauniešu čempionātā ticis pie pirmās vietas un arī starptautiskā karatē čempionātā cīņā ar pretiniekiem arī no Krievijas, Uzbekistānas, Japānas palicis nepārspēts un mājās atvedis zeltu.

Balvu par sasniegumiem sportā vecuma grupā līdz 14 gadiem ieguva arī galda tenisiste Līga Elizabete Juškēviča. Perspektīvā sportiste 2016. gadu noslēdza ar izciliem panākumiem sacensībās – Stiga kausa izcīņā galda tenisā nodrošinot sev pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā jaunākajā grupā. Treneris Ainārs Enģelis palīdzēja sagatavoties arī Latvijas jaunatnes meistarsacīkstēm, kur Līga Elizabete individuāli izcīnīja 3. vietu un ieguva 2.vietu dubultspēlē.

Par „Gada labākais sportists vecumā līdz 14 gadiem” sporta laureātu tika atzīts Gustavs Baļčūns. Pēc uzvaras bumbiņas mešanas disciplīnā Latvijas skolēnu sacensībās vieglatlētikā Gustavs ieguva tiesības startēt Starptautiskajās sacensībās Polijā. Raidot bumbiņu 66,50 metru attālumā, jaunais sportists godam ieguva augsto 3. vietu. Gustava trenere Gita Briņķe ir pārliecināta, ka ar neatlaidīgu darbu un pareizo attieksmi Gustavs attīstīs dabas doto talantu un nākotnē sasniegs nevienu vien sporta virsotni.

Nākamajā vecuma grupā „Gada labākais sportists jauniešiem vecumā no 15 līdz 21 gadam”, veiksmīgi aizvadījusi sezonu kārtslēkšanā, balvu ieguva Samanta Homiča. Latvijas ziemas čempionātā, Rīgas čempionātā telpās un Rīgas čempionātā sportistei izdevās pārspēt visas konkurentes un izcīnīt pirmās vietas, par ko jāpateicas viņas trenerim Igoram Izotovam. Augsto otro vietu Samanta izcīnīja Latvijas čempionātā kārtslēkšanā un Baltijas valstu sacensībās U-18 grupā.

Balva „Gada labākais sportists jauniešiem vecumā no 15 līdz 21 gadam” tika piešķirta arī Rihardam Slišānam – aizrautīgam šautriņu metējam. 2016. gada sezonā sportists piedalījies vairāku Latvijas pilsētu kausa izcīņā, Latvia Open un Lithuania Open 2016 sacensībās, arī Latvijas čempionātā šautriņu mešanā, kur spējis saglabāt līdera pozīciju un regulāri kāpis uz augstākā goda pjedestāla.

Par vienu no uzvarētājiem nominācijā „Gada labākais sportists pieaugušo kategorijā” tika atzīts stiprinieks Andrejs Getmančuks. Ieguldot daudz darba spēka un izturības attīstīšanā, Andrejs Latvijas čempionātā nodrošināja 3. vietu svara bumbas celšanā divcīņā un izcīnīja 2. vietu Latvijas Universiādes sacensībās.

Arī šautriņu metējs Gundars Stipins ieguva balvu „Gada labākais sportists pieaugušo kategorijā”. Talantīgais sportists Latvijas šautriņmešanas čempionātā Baltijas pieaugušo kategorijā izcīnīja augsto 2. vietu, kā arī Vaiņodes kausā un Latvijas čempionātā kungu pāros ieguva bronzas medaļas.

Sporta laureāta titulu nominācijā „Gada labākais sportists pieaugušo kategorijā” ieguva Edgars Getmančuks. Viņš apņēmīgi turpina iepriekšējos gados iesākto ceļu pretī sasniegumiem svara bumbas celšanā – piedaloties Eiropas čempionātā Polijā, Edgars izcīnīja 6. vietu divcīņā, bet spēka žonglēšanā kļuva par nepārspētu līderi. Pasaules čempionātā Kazahstānā sportists ieguva augsto 5. vietu, savukārt Daugavpilī notikušajā Pasaules kausa posmā svara bumbas celšanā Edgars izcīnīja uzvaru. Tepat novadā Edgars ar vairāk nekā simts balsu pārsvaru tiešsaistes balsojumā tika atzīts arī par 2016. gada populārāko sportistu.

Pasākuma gaitā ar muzikāliem sveicieniem balvu ieguvējus un viesus priecēja šarmantais Roberto Meloni. Viņš kopā ar Vecumnieku tautas nama vadītāju Agritu Laudurgu rūpējās arī par raitu pasākuma vadīšanu. Turpretī vakara pārsteigumu un asas izjūtas sagādāja ekstrēmais velo duets „Greentrials” – divi pārdroši riteņbraucēji, kas uz skatuves izpildīja nervus stindzinošus trikus, iesaistot arī skatītājus.

Turpinoties ceremonijai, balvu par sasniegumiem sportā nominācijā „Gada labākais sportists veterānu kategorijā” ieguva Sanita Juskēviča. Spēcīgā svara bumbas cēlēja 2016. gadā piedalījās visos Latvijas kausa posmos un savā svara kategorijā kopvērtējumā izcīnīja augsto 2. vietu.

Par sasniegumiem nominācijā „Gada labākais sportists veterānu kategorijā” tika apbalvots arī Jānis Kalniņš. Skaistkalnes pūtēju orķestra diriģents un novada domes deputāts atrod laiku pievērsties arī riteņbraukšanai, turklāt regulāri gūst panākumus dažāda ranga sacensībās. Rokišku rajona MTB velokrosa trīs posmos Jānis izcīnīja 1. vietu, ceturtajā posmā – 2. vietu. Sudraba medaļu sportists ieguva arī velokrosā Jēkabpilī, bet Baltijas mēroga sacensībās „Jūrmalas MTB velomaratons” finišēja augstajā 7. vietā.

Sporta laureāta titulu kā „Gada labākais sportists veterānu kategorijā” ieguva Māris Rubulis, kurš tikai nesen sācis nodarboties ar svara bumbas celšanu, bet sparīgi un cītīgi iet pretī arvien jauniem sasniegumiem. Eiropas čempionātā Polijā svara bumbas celšanā divcīņā Māris uzstādīja Latvijas rekordu un ieguva 3. vietu. Bronza divcīņā tika izcīnīta arī Pasaules čempionātā, bet Pasaules kausa posmā Daugavpilī sportists uzkāpa līdz augstākajam pjedestāla pakāpienam. Nepārspēts Māris palika arī Latvijas čempionātā Rīgā un Baltijas čempionātā.

Balvu „Gada labākā vispārizglītojošā komanda” saņēma sešas vieglatlētes – Agnija Praškeļeviča, Madara Lungeviča, Annija Tamane, Beāte Larionova, Nikola Ņikiforova un Nadīna Skalbe, viņu trenere – Līga Macarovska. Sporta nodarbībās meitenes vienmēr iegulda lielu darbu, kas aizvedis līdz augstam sasniegumam: Latvijas skolēnu spartakiādes finālsacensībās vieglatlētikā „Vidusskolu kauss 2016” izcīnīta 1. vieta. Arī individuāli meitenes gūst izcilus panākumus – Madara izcīnījusi Latvijas čempiona titulu 300m barjerskrējienā un Rīgas čempiona titulu 60m barjerskrējienā, kā arī izpildījusi meistarkandidāta normatīvu vieglatlētikā. Nikola un Nadīna izpildījušas otrās sporta klases normatīvu vieglatlētikā.

Divas volejbolistes – Lelde Zandberga un Lelde Libere – ieguva titulu „Gada labākā komanda”. Ar mērķtiecīgu darbu treniņos un nometnēs meitenes noslīpēja meistarību līdz līmenim, kas Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā atnesa bronzas medaļas, pārspējot vairāk nekā 50 pretinieku. Treneris Rinalds Zariņš sportistes raksturo kā ļoti mērķtiecīgas, ar lielu gribasspēku iegūt katru punktu, uzvarēt katru setu un katru pretinieku.

„Par ieguldījumu sportā” tika apbalvots motokluba „Liesma” atjaunotājs Ainārs Ābeltiņš. Dibināts 1979. gadā, motoklubs darbojās līdz 1986. gadam. Pēc Aināra iniciatīvas 2010. gadā „Liesma” atsāka darbību, un sporta laureāts cer novadā vēl ilgi turpināt motosporta tradīcijas attīstību. Moto tehnika ir viņa sirdslieta, viņš kopā ar biedriem rīko dažādas sacensības un regulāri organizē Vecumnieku novada kausu motokrosā un velokrosā.

„Gada sportists 2016” titulu ieguva šķēpmetējs Kristaps Jaunpujens-Pujens. Viņš atzīts par laureātu arī nominācijā „Gada labākais sportists jauniešiem vecumā no 15 līdz 21 gadam”. Smagi strādājot, Kristaps pagājušajā gadā sagādāja ne vienu vien pārsteigumu un laimes mirkli: Latvijas čempionātā iegūta 2.vieta, Baltijas valstu sacensībās – 3.vieta, bet Eiropas čempionātā Tbilisi Kristapa šķēps aizlidoja 77,01 metru tālu, kas nodrošināja viņam augsto pirmo vietu. Kristapa treneris Ainārs Kovals apgalvo, ka viņa audzēknis ir vēl tikai lielā sporta ceļa sākumā, kurā būs jāspēj saglabāt pacietība, pārvarot grūtības. „Viņš ir apveltīts ar talantu, kurš ir jāattīsta un jāpilnveido caur smagu darbu. Un darbs Kristapu nebiedē, viņš ir apķērīgs, pacietīgs un nosvērts, kas ļoti palīdz treniņprocesā.”

Par Vecumnieku novada „Gada treneri 2016” tika atzīts Ainārs Kovals. Daudzkārtējs dažādu sacensību medaļnieks un Pekinas Olimpisko spēļu sudraba medaļas īpašnieks nu ieguvis maģistra grādu pedagoģijā. Ainārs dalās savā pieredzē un prasmēs, trenējot Kristapu Jaunpujenu-Pujenu, un ved arī viņu pretī tikpat augstiem panākumiem.

Vecumnieku novada uzņēmējam Reinim Ruskulim tika piešķirts novada domes Atzinības raksts par nesavtīgu ieguldījumu sporta pasākumu atbalstīšanā. No 2015. gada Reinis finansiāli atbalsta Vecumnieku vīriešu volejbola komandu, nodrošinot regulāru treniņu darbu. Reinis aktīvi iesaistījies arī Vecumnieku slidotavas izbūvē un piedalās novada sporta attīstībā.

Vecumnieku novada domes vārdā sveicu titulu ieguvējus un izsaku lielu pateicību ikvienam sportistam un sporta entuziastam, kas tik daudz un bieži pārstāv novadu sacensībās, caur smagu darbu turpina prasmes attīstīt treniņos un dara savus novadniekus neizsakāmi lepnus. 

 

Katrīna Antonova
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29346403
katrina.antonova@vecumnieki.lvKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA