Aktuālais

Pašvaldību pārstāvji sporto Biržos

20.03.2017

Foto: Žanna Zālīte

Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldību darbinieku tradicionālās sporta spēles 17. martā norisinājās Biržos, Atžalīnes pamatskolā. Tajās piedalījās arī mājinieki un draugi no Aizkraukles.

Pagājušajā gadā aktivitātes rīkoja Vecumnieku novada pašvaldība. Lai sportošana būtu azartiskāka, ciemos tika uzaicināti jauniegūtie draugi no Lietuvas – Biržu rajona komanda, savukārt šogad pēc lietuviešu ielūguma pasākumu kuplināja viņu sadraudzības partneri – Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvji.

Pēc sporta spēļu svinīgas atklāšanas un vēlējuma «Lai uzvar draudzība!» dalībnieki iepazinās ar katrā sektorā veicamajiem pārbaudījumiem. Kad sākās sekunžu, minūšu un iegūto punktu skaitīšana, emocijas neizpalika. Dalībnieki cits citu atbalstīja un juta līdzi arī kaimiņu panākumiem vai neveiksmēm, jo šīs sporta spēles nebija vis cīņa par uzvaru, bet gan iespēja kopīgi ļauties fiziskām aktivitātēm un izzināt to daudzveidību, saliedēt kolektīvu un stiprināt draudzību.

Īpaši sevi bija jāapliecina pašvaldību vadītājiem, izpildot trīscīņā iekļautos uzdevumus. Netradicionālo sporta veidu disciplīnas dalībniekus aizrāva, jo netrūka ne cīņasspara, ne jautrības. Virtuālās sacensības velobraukšanā, šautriņu un lidojošo šķīvīšu mešana, boulings, kinbols un ciparu meklēšana azartā ierāva gan vīrus, gan sievas. Neparasta bija stafete ar slēpošanas un florbola elementiem, ko papildināja pārvietošanās ar trikeru – īpaši vadāmu trīsriteni.

Vairākas spēles, kurās iesaistījās pašvaldību darbinieki, lietuvieši aizguvuši no čehiem. Kā pastāstīja Biržu rajona vietvaras pārstāvis Daļus Mikeļonis, Biržu un Rājecas-Jestršebi (Čehija) ģimnāzijas skolēni un pedagogi sadarbojas projektā «Mācīsimies un smelsimies iedvesmu viens no otra»; tas ļāvis apgūt jaunas sportiskas aktivitātes, kas ieinteresē arī citus.

Vakarā visu sešu pašvaldību pārstāvji pulcējās Biržu kultūras centrā, kur notika sporta spēļu dalībnieku apbalvošana. Vecumnieku komandai vislabāk bija veicies šautriņu mešanā (2. vieta), kinbolā (3. vieta) un ciparu meklēšanā (3. vieta). Šoreiz kopvērtējumā par līderiem kļuva rundālieši. Šī ziņa tika uzņemta ar aplausiem un skaļām ovācijām, jo pieņemts, ka nākamās sporta spēles rīko tā pašvaldība, kas izcīnījusi 1. vietu. Uz tikšanos nākamgad Rundālē!

 

Žanna Zālīte,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA