Aktuālais

Pirmajā vislatvijas orientēšanās naktī dalībnieku simts arī Vecumniekos

04.10.2017

Eiropas sporta nedēļas ietvaros aizritējusi pirmā vislatvijas Orientēšanās nakts, kuras laikā sešās Latvijas pilsētās 29. septembra vakarā norisinājās rogaininga sacensības. Vairāk nekā 750 dalībnieku Rīgā, Talsos, Vecumniekos, Limbažos, Salaspilī un Jūrmalā plkst. 20 devās savās saplānotājās distancēs, lai trīs stundu laikā savāktu pēc iespējas vairāk punktu un uzvarētu gan savā grupā, gan savas pilsētas kopvērtējumā.

Par ļoti lielu un patīkamu pārsteigumu Vecumniekos pulcējās vairāk nekā 110 dalībnieku, kas kopā veidoja 33 komandas. Orientēšanās jeb rogainings ir tautas sporta veids, un lielais dalībnieku skaits mūsu sacensībās apliecināja, ka tas ir viens no populārākajiem.

Rogainingu Vecumniekos organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta”, Vecumnieku novada domi, Tūrisma un orientēšanās sporta klubu „Eko O”. Kluba vadītājs Mārtiņš Šteinalts bija galvenais sacensību organizators mūsu pusē.

Ar saucienu „Mūsu zeme – Latvija!” dalībnieki plkst. 20 devās Vecumnieku pagasta ielās, ceļos, taciņās, bruņojušies ar karti, atstarojušajām vestēm un lampiņām. Aptuveni 60 dalībniekiem tā bija jauna pieredze, viņi šādās sacensībās startēja pirmoreiz. Dažas jauniešu komandas nepilnas stundas laikā pārradās, jo bija izlādējies telefons un vairs nebija iespējams atzīmēties kontrolpunktos, kas tiek veikts caur aplikāciju telefonos. Citas atgriezās līdz ar pēdējām minūtēm, pirms plkst. 23. Finišējušās komandas aicinājām uz kopbildi. Pēc fotografēšanās komandas devās Vecumnieku tautas nama telpās, kur dalībnieki varēja sasildīties, baudot siltu piparmētru tēju.

Noslēgumā apbalvojām trīs grupu ieskaites – atklātā grupa, tikai sieviešu grupa un ģimeņu grupa. Balvās bija skaistas koka medaļas, SIA „KEEFA” Simply food biezeņi, dāvanu kartes no bērnu internetveikala muki.lv un orientēšanās sporta veikala OSveikals.lv, kā arī šokolādes tāfeles.

Kopvērtējuma, kā arī atklātās grupas uzvarētāji – komanda “Mana labākā komanda” bija mērojuši tālu ceļu. Viņi atbraukuši no Liepājas īpaši uz šo pasākumu, jo viena komandas dalībniece bērnībā dzīvojusi Vecumniekos un vēlējusies paskriet pa bērnības takām. Komanda kopā savāca 133 punktus un noskrēja ap 29 kilometriem. 2.vietā atklātajā grupā ierindojās komanda “Susurs un Ezis” ar 131 punktu, bet 3.vietā ar 123 punktiem – komanda “Savējie” (Eko O kluba orientieristi).

Sieviešu grupā uzvaru izcīnīja komanda “Bračkas” – pieredzes bagātā Ingrīda Vaisjune (Misa) ar komandas biedreni Santu Bračku (Bārbele), tikai ejot (bet ātri), kopā savāca  98 punktus un ejot veica ap 20 kilometriem. 2.viet pienācās komandai “3 priedes”, iegūstot 85 punktus, bet 3.vieta ar tikpat punktiem – Jāšanas sporta klubam “Gaita”.

Ģimeņu grupā uzvarēja komanda “Dienas” no Misas, iegūstot 96 punktus. 2.vietā ierindojās “Foršie eži” – Spurķu ģimene no Vecumnieku pagasta, savācot 87 punktus, bet trešajā vietā – komanda “Nāk nakts” jeb Ulmaņu ģimene no Vecumnieku pagasta. Ar visiem rezultātiem var iepazīties, apmeklējot sacensību mājas lapu – www.rogaining.lv/onakts.

Vecumnieku sacensību organizators Mārtiņš Šteinalts saka lielu paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās šajā interesantajās nakts sacensībās! Pateicība arī Latvijas Orientēšanās federācijai, jo īpaši Ildzei Straumei, atbalstītājiem SIA „KEEFA” Vecumnieku novada domei, īpaši Ievai Pankratei un Jānim Kovalam, Vecumnieku tautas namam un vadītājai Agritai Laudurgai. Paldies Ingrīdai Vaisjunei, kas piesaistīja dalībniekus no Misas un, protams, Eko O orientēšanās kluba biedriem par palīdzību sacensību organizēšanā. Labs darbiņš, kas padarīts! Paldies arī vietējiem iedzīvotājiem par sapratni, ja pēkšņi gar jūsu lauku māju ceļiem sāka skraidīt daudz cilvēku vestēs ar lampiņām.

Gan dalībnieki, gan federācija, gan novada dome vēlas arī nākošgad šādu pasākumu atkārtot, tāpēc uz tikšanos! Ja rogainings ieinteresējis, aicinu šogad pieteikties arī citām sacensībām, apmeklējot mājas lapu: www.lof.lv/os-kalendars.

Īsumā – kas ir rogainings? Tas ir orientēšanās sporta veids, kur dalībnieki startē divu līdz piecu cilvēku komandās. Katrai komandai tiek iedota karte un laiks pirms starta, lai saplānotu pašu izvēlēto maršrutu, apmeklējot kontrolpunktus pēc izvēles. Katram kontrolpunktam ir sava vērtība punktu ziņā. Stundu formāts ir dažāds un atkarīgs no organizatoru izvēles – tradicionālākie ir divu, četru un astoņu stundu rogainingi Latvijā, taču pasaules čempionātā tas parasti ir 24 stundu rogainings. Latvija ir rogaininga lielvalsts – gan dalībnieku skaita ziņā, gan pēc sasniegumiem. Šogad pirmo reizi Latvijā notika pasaules čempionāts, pietam Rāznas nacionālajā parkā kopvērtējumā uz goda pjedestāla visiem trim pakāpieniem kāpa Latvijas rogaineri. Labāka komanda 24 stundu laikā noskrēja ap 120 kilometriem.

Mārtiņš Šteinalts,
Orientēšanās nakts Vecumniekos organizatorsKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA