Aktuālais

Vecumnieku novada sportists startēs vērienīgās motokrosa sacensībās

19.10.2017

21. oktobrī Latvijas lielākajā multifunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” norisināsies iekštelpu motokrosa sacensības, kurās dalību ņems arī Andris Štendenbergs no Vecumnieku novada.

Organizatori paredz, ka sacensību dienā “Arēna Rīga” būs pārpildīta ar motosporta faniem no visas Latvijas un tuvākajām Eiropas valstīm, kas vēlēsies atbalstīt sev labi zināmos sportistus Latvijā vēl salīdzinoši jaunā motosporta disciplīnā. Sacensībās ar nosaukumu "Optibet Champions Race" tiks noskaidroti uzvarētāji trīs solo motociklu klasēs, uz starta stājoties sportistiem no Baltijas valstīm, vadošajiem sportistiem no Lielbritānijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas.

Motokross arēnā jeb “arenakross’ ir sacensības, kurās motosportisti sacenšas īpašā, iekštelpās izbūvētā trasē.

"Esmu šādās sacensībās piedalījies jau 2015. gadā Lietuvā. Lielākā atšķirība šādām sacensībām ir tas, ka trase ir kompaktāka, reljefs ir pavisam savādāks, arī segums atšķiras. Ticu, ka varu tikt līdz finālam, ceru uz novadnieku atbalstu Rīgā, jo šādās sacensībās tas ir ļoti svarīgi,” saka Andris Štendenbergs.

Prestižākajā jeb "Čempionu" klasē uz starta gaidāmi 20 īpaši uzaicināti sportisti no Latvijas un ārvalstīm, tostarp – Lauris Freibergs, Adam Chatfield, Dāvis Līvs, Niclas Hallafors, Karel Kutsar, Andero Lusbo un citi. Pasākuma organizatori sola, ka teju ikviens no uzaicinātajiem sportistiem būs ar savulaik izcīnītu čempiona titulu, kas padarīs sacensības ļoti aizraujošas. Pasākuma rīkotāji "Nacionālā Motosporta asociācija" (NMA) informē, ka gaidāmi arī vairāki pārsteigumi un, iespējams, dalībnieku vidū būs iespēja redzēt leģendārus sportistus, kuri kādu brīdi klasiskā motokrosa sacensībās nav bijuši.

Ņemot vērā “arenakross” īpašo veidu, sacensības aizritēs kompaktā trasē, kas nodrošinās spraigas un saspringtas cīņas braucēju starpā. Sacensību norisei īsā laikā arēnā bija jāsaved aptuveni 3000 kubikmetru grunts seguma un jāspēj izveidot kvalitatīva un interesanta trase, kas uzticēts visā Eiropā zināmam trašu speciālistam.

Jau zināms, ka junioru sacensībās piedalīsies vairāki sportisti no astoņiem līdz 12 gadiem, starp kuriem būs iespēja redzēt kādu no nākotnes motokrosa čempioniem, bet "Nacionālajā" klasē sacentīsies sportisti no Latvijas, kuri klasiskajā motokrosā startē ar MX1 un MX2 klašu motocikliem.

Pasākuma laikā paredzēta arī plaša izklaides programma un aktivitātes līdzjutējiem – “Optibet Champions Race” atklāšanā uzstāsies Latvijā labi zināmu mūziķu apvienība “3LIVE PROJECT”. Kā pauž NMA vadītājs Kaspars Cveiģelis: “Mērķis ir sarīkot augsta līmeņa starptautisku pasākumu, kas nākotnē varētu kļūt par tradīciju, un sava veida ik sezonas Baltijas motokrosa sezonas noslēguma šovu sportistiem un faniem.”

Biļetes uz pasākumu pieejamas tirdzniecībā "Biļešu servisa" kasēs.

Anda Treija,
27545441
anda.treija@onecom-latvia.comKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA