Aktuālais

Vecumnieku ugunsdzēsēji otro gadu pēc kārtas izcīna kausu

31.05.2017

Ikgadējās ugunsdzēsēju sacensībās „Vecumnieku ceļojošais kauss Ugunsdzēsības sportā” maija pēdējā sestdienā 27. datumā Vecumnieku vecā ezera krastā piecu posteņu konkurencē otro gadu pēc kārtas triumfēja Vecumnieku ugunsdzēsēju komanda.

Ugunsdzēsības un glābšanas posteņu vīri no Bauskas, Baldones, Iecavas, Vecumniekiem un brīvprātīgie no Skaistkalnes sacentās četrās disciplīnās. Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Vecumnieku komanda, aiz sevis 2. vietā atstājot Iecavas komandu, un 3. vietu izcīnīja Bauskas ugunsdzēsēji. Iecavai un Bauskai sacensību noslēgumā bija vienāds punktu skaits, tāpēc saskaņā ar nolikumu tika skatīta motorsūkņa disciplīna un vietu sadalījumā par pārāku tika atzīta Iecavas komanda. Skaistkalnieši sacensību kopvērtējumā ierindojās 4. vietā.

Glābšanas riņķa mešanā kā allaž svarīgāks bija nevis spēks, bet spēja riņķi neizmest ārpus iezīmētā sektora. Šajā disciplīnā precīzākie izrādījās Vecumnieki – vienīgā komanda, kuras visu dalībnieku mestais riņķis piezemējās sektora robežās. Lai arī Baldones komanda šajā disciplīnā ierindojās tikai 4. vietā, ugunsdzēsējam D.Breieram izdevās riņķi raidīt sektorā vistālāk no visiem (23,90 m). Divdesmit metru robežu pārsniedza arī E.Šermuks no Bauskas (21,30 m) un R.Valškevics no Skaistkalnes (20,80 m).

Komandas sacentās arī stafetē, kurā bija jāveic brauciens ar glābšanas laivu un laivas vilkšana, gājiens pār „purvu”, šļūtenes izritināšana, airēšana uz glābšanas dēļa, riepas velšana. Pirmo trīs vietu komandas finišēja vien ar dažu sekunžu starpību. Lai arī Vecumnieki un Iecava stafeti izskrēja ātrāk, abas komandas izpelnījās 10 un 5 soda sekundes, tāpēc par uzvarētāju stafetē kļuva Bauskas komanda ar laiku 3 min 59,8 sek.

Ugunsdzēsēju automašīnas „Scania” 20 metru vilkšanā ar virvi pārliecinoši pārāki bija Iecavas ugunsdzēsēji, uzstādot rezultātu 27,75 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Vecumnieki (31,40 sek), un trijniekā iekļuva arī Skaistkalnes komanda ar laiku 35,40 sek.

Noslēdzošā disciplīna bija izvēršanās ar motorsūkni, kurā visātrākie un precīzākie izrādījās Skaistkalnes ugunsdzēsēji, piepildot kastīti ātrāk nekā vienā minūtē (59,28 sek). Otrās un trešās vietas ieguvējus šajā disciplīnā šķīra vien pāris sekundes desmitdaļas, Vecumnieku rezultāts bija 1,00,45 min un Iecavas – 1,00,76 min.

Par rezultātiem informēja sacensību galvenais tiesnesis Māris Plēsnieks.