Aktuālais

Vecumnieku volejbola veterāni kļūst par 1. Latvijas čempioniem

06.04.2017

Ar lieliskām ziņām sestdien, 1.aprīlī, mājās atgriezās Vecumnieku novada veterānu volejbola komanda – vīri izcīnīja zeltu pirmajā Latvijas čempionātā volejbolā senioriem.

Sestdien, 1. aprīlī, Kalnciema vidusskolas sporta hallē Valgundes pagastā noslēdzās pirmais Latvijas čempionāts volejbolā senioriem, kurā piedalījās arī Vecumnieku komanda.

Sacensības norisinājās trīs posmos, un tajās startēja komandas vecuma grupās 40+ (komandas „Vecumnieki” grupa) un 50+, kā arī sieviešu 35+ komandas. Vecumnieku novadam pienācās godpilnais uzdevums savās mājās uzņemt čempionāta dalībniekus pirmajā posmā, kurā spraigās cīņās mūsējie izcīnīja uzvaru posmā.

Otrais posms norisinājās Talsos. Diemžēl uz šo posmu, ņemot vērā turnīra izspēles kārtību, komandas ieradās “ķeksīša pēc”, jo fināla posmam kvalificējās visas komandas. Vienīgā priekšrocība tika pirmo divu posmu labākajai komandai, kura finālā gaidīja savus pretiniekus. Talsu posmā, zaudējot vienu spēli, Vecumnieku komanda palika trešajā vietā, divu posmu summā tomēr saglabājot līderpozīcijas.

Finālā pārsteigumi nenotika, un mūsu komandai pretī stājās Daugavpils un Jelgavas komandas, kuras attiecīgi pārspēja Tukuma un Talsu vienības.

Pirmā spēle bija jāaizvada ar Jelgavas komandu un, lai gan spēle iesākās nervozi, lēnām Vecumnieki iespēlējās, un rezultātā tika gūta pārliecinoša uzvara ar 2:0. Pēc šīs spēles bija skaidrs, ka sudrabs jau ir nodrošināts, jo Jelgavas komanda piekāpās arī Daugavpils komandai.

Spēli par pirmo vietu Daugavpils iesāka ar pamainītu sastāvu, kurš nespēja izrādīt pienācīgu pretestību, visas cerības liekot uz otro setu. Pēc stabili aizvadītā pirmā seta Vecumnieku spēle sašķobījās un Daugavpils plāns gandrīz nostrādāja, bet nervus kutinošā un ļoti aizraujošā seta galotnē ar 29:27 pārāki tomēr bija Vecumnieku vīri.

Komandas dalībnieki Guntis Kalniņš, Jānis Kovals, Ainars Balcers, Edgars Gulbis, Raivis Melgailis, Ilgvars Ozoliņš, Gvido Priedītis, Tomass Kalniņš, Aigars Čerņavskis, Normunds Liepa un Ivars Sproģis kļuva par pirmajiem Latvijas čempioniem volejbolā senioriem 40+ grupā.

Paldies visiem spēlētājiem par pašatdevi un vēlmi izdarīt iesākto līdz galam! Komandas vārdā izsaku līdzjūtību spēlētājam Tomasam ar vecmāmiņas guldīšanu zemes klēpī.