Aktuālais

Izstādē "Balttour 2017" pamanāmi būs arī Vecumnieki

31.01.2017

Bārbeles pagasta brīvdabas muzejs «Ausekļu dzirnavas» ir saistošs ģimenēm ar bērniem. Plaši izdaudzināti ir tradicionālie Sējas un Pļaujas svētki.  Foto: Žanna Zālīte

Izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgā no 3. līdz 5. februārim notiks 24. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus «Balttour 2017». Tā ir plašākā un nozīmīgākā tūrisma izstāde Baltijā, ko ar nepacietību gaida gan nozares profesionāļi, gan ceļotgribētāji.

«Balttour 2017» apmeklētājiem būs iespēja izzināt jaunus maršrutus un ceļojumu galamērķus, iepazīt tūristiem sarūpētu piedāvājumu iespējas.

Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada tūrisma speciālisti izstādē startēs kopējā Zemgales stendā, izceļot «Bauskas pudura» aktuālos tūrisma produktus, stāstot par ceļošanas iespējām un jaunumiem visos četros novados.

Šogad īpaši domāts par piedāvājumu ģimenēm ar bērniem. Apmeklētājiem tiks prezentēts jaunais buklets «Brīvdienas ģimenei ar bērniem Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā», būs iespēja uzspēlēt kādu no Bauskas pils muzeja vai Rundāles pils muzeja galda spēlēm, aizpildīt tradicionālo «Balttour» anketu «Izveido pats savu Bauskas un apkārtnes 2017. gada ģimenes tūrisma maršrutu un laimē to!».

Nozīmīgākajā tūrisma izstādē Baltijā Vecumnieku novada pārstāvji – vides gide Laima Indriķe un Vecumnieku novada Domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Kovals –, kā ierasts, prezentēs mūsu novada tūrisma piedāvājumu, šogad akcentējot tos objektus, kas saistoši ģimenēm ar bērniem.

«Maršrutu loterijas ietvaros interesentiem būs iespēja laimēt Bārbeles pagasta brīvdabas muzeja «Ausekļu dzirnavas» apmeklējumu četrām personām un naktsmītnes Skaistkalnes pagasta «Upescelmiņos»,» stāsta L. Indriķe. Ceļotāji tiks aicināti apmeklēt Bauskas un apkārtnes novadu ēdināšanas uzņēmumus Bauskas kafejnīcu patriotiskās nedēļas laikā, kurā šogad pirmo reizi piedalās arī Vecumnieku novada uzņēmums – kafejnīca «Pie Mēmeles» Skaistkalnē. Gan ceļotāji, gan vietējie iedzīvotāji tiek aicināti no 16. līdz 26. februārim nobaudīt ēdienus no lietuviešu un igauņu tradicionālās virtuves.

Bauskas kafejnīcu patriotiskā nedēļa norit divreiz gadā – februārī un novembrī. Februārī tiek svinēta Lietuvas un Igaunijas neatkarības diena, piedāvājot šo valstu ēdienus, bet novembrī – Latvijas neatkarības diena. Līdz šim pasākumā iesaistījās ap desmit ēdināšanas uzņēmumu no Bauskas un Rundāles novada, nu tiks daudzināts arī Vecumnieku vārds.


Žanna Zālīte,
Vecumnieku novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto: Žanna ZālīteKomentāri (2)

Laima Indriķe

Pievienots: 02.02.17 15:44

Kafejnīcu patriotiskās nedēļas būtībai nav nekādas saistības ar ēdināšanu skolā. Atsaucoties uz Bauskas TIC uzaicinājumu dalībai šajā akcijā, ēdināšanas uzņēmumiem pašiem jāizrāda iniciatīva. No Vecumnieku novada diemžēl neviens cits interesents nav pieteicies, savukārt novada viesu mājas ēdināšanas pakalpojumus nesniedz. Šajā gadījumā apmeklētāji paši izvēlas – ēst vai neēst īpašo maltīti, kas tiek piedāvāta patriotiskās nedēļas laikā.
Kā ekskursiju vadītāja varu tikai priecāties, ka beidzot Skaistkalnē ir vieta, kur paēst tūristiem un ekskursantiem. No viņiem līdz šim neviena slikta atsauksme nav bijusi, gluži pretēji – vienmēr tiek pausti tikai labi vārdi un izbrīns par zemajām cenām.

...

Pievienots: 01.02.17 08:17

Vai tad tiešām mūsu novadā nav citas vietas kur vest ,lai paēdinātu viesus ,ka jāved pie tādas saimnieces ,kura savu biznesu taisa uz skolas rēķina?Vai tas ir normăli,ja skolas pusdienās pasniedz pusfabrikātu kotletes,vārītus makaronus kuriem pāri pārkaisīta uzgriežamā desa-auksta,neapstrādāta?Viña pat savu klientus apšmauc ,kur franču karbonāde skaitās gaļas gabals ar ketčupu?Vai mums novadā trūkst čaklu saimnieču no foršām viesu măjām.....Man Indriķes kundzes vietā būtu kauns!

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA