Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Zemkopības ministrija, operatīvi izvērtējot normatīvos aktus, informē, ka saistībā ar ES fondu atbalsta maksājumiem un Lauku attīstības programmas (LAP) atbalstītajiem projektiem, jau šobrīd ir iespējamas atkāpes nosacījumu izpildē, nepiemērojot sankcijas un atbalsta samazināšanu vai tā atmaksu.

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2018. gada 18. jūnija līdz 18. jūlijam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā".

19. jūnijā uzņēmēji aicināti doties uz Bauskas novadu, iepazīstot kaimiņu uzņēmēju darbību un savstarpēji daloties pieredzē.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina piedalīties Latvijas simtgadei veltītā starptautiskā biznesa forumā "Atklāj jaunas biznesa iespējas. Atklāj Latviju".

9. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 13.00 Rīgā, Kalnciema ielā 35, notiks diskusija "Izraušanās no nabadzības ar mazās uzņēmējdarbības palīdzību". Diskusiju rīko Brīvības un Solidaritātes fonds ar Fridriha Eberta fonda atbalstu.

Ir pagājuši jau gandrīz četri gadi, kopš ieviestas digitalizētas algas nodokļa grāmatiņas, proti, tagad tās pieejamas tikai elektroniskā formā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Daļa iedzīvotāju aktīvi izmanto iespēju visu pašam kontrolēt un elektroniski mainīt, savukārt citi ir piemirsuši par šādas grāmatiņas esamību. Tomēr jāatceras: ja vēlies savlaicīgi – katru mēnesi – saņemt visus nodokļu atvieglojumus, kas pienākas, ir nepieciešams regulāri aktualizēt informāciju savā elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā. Pamatojoties uz tajā esošo informāciju, darba devējs, aprēķinot algu, piemēro gan neapliekamo minimumu, gan atvieglojumus.

Ja esi saimnieciskās darbības veicējs, proti, pašnodarbinātā persona, zemnieku saimniecības īpašnieks vai individuālais komersants, tad virkne nodokļu izmaiņu pozitīvi skar arī Tevi. Pirmkārt, tiek samazināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no 23% uz 20%, ar nosacījumu, ka Tavi ienākumi nepārsniedz 20 004 eiro gadā. Par to ienākumu daļu, kas būs no 20 004 līdz 55 000 eiro, tiks piemēroti 23% (līdzšinējā IIN likme), savukārt ienākumiem virs 55 000 eiro IIN likme būs 31,4%. Ieviešot progresivitāti ienākuma nodokļa piemērošanā, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju saņems vairāk ienākumos, savukārt turīgākie maksās vairāk nodokļos.

Nodokļu reforma sniedz priekšrocību tiem uzņēmumiem, kas investē savā attīstībā. Beidzot arī Latvijā par reinvestēto peļņu nebūs jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN), jo reinvestētajai peļņai piemēros 0 % UIN likmi.

Uzņēmumi sīvi konkurē, lai noturētu savā uzņēmumā labākos darbiniekus. Taču ne jau tikai atlīdzība motivē darbinieku palikt vai doties strādāt uz citu uzņēmumu. Ļoti nozīmīgs faktors ir darba vide un atmosfēra kolektīvā.

Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīms, sākot ar 2018. gadu, piedzīvo vairākas izmaiņas. To mērķis ir veicināt šī nodokļa maksāšanas režīma izmantošanu uzņēmējdarbības sākuma posmā - kā atbalstu, un neradītu negodprātīgus mēģinājumus optimizēt nodokļus.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933