Aktuālais

Atskats uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora aktualitātēm aprīlī

27.04.2017

LIAA Bauskas biznesa inkubatoram aprīļa mēnesis ir bijis iedvesmas bagāts. Iedvesmu esam smēlušies gan no pieredzējušiem, gan no topošajiem uzņēmējiem. No inkubatorā uzņemtajiem dalībniekiem vairāki jau veiksmīgi sper lielākus soļus uzņēmējdarbības attīstībā, ir ieguvuši vērtīgus biznesa kontaktus un ir spējuši savā idejā vai uzņēmumā saskatīt perspektīvākus turpmākās darbības virzienus.

Ikmēneša uzņēmēju pieredzes vakars norisinājās 6.aprīlī. Par tēmu “Kļūdas biznesā” savā pieredzē dalījās SIA “Bauskas alus” valdes loceklis Vladimirs Barskovs un SIA “Spals” valdes loceklis Jānis Nudiens. Šo divu uzņēmēju vienojošais elements viennozīmīgi bija pozitīvā domāšana, tālredzīga pieeja attīstībai un cieņa pret saviem darbiniekiem. Uzņēmēji norādīja uz dažādām problēmsituācijām, kuras prognozēt ne vienmēr ir iespējams, bet tādēļ jo svarīgāka ir spēcīga komanda ar plašu spektru zināšanām un talantiem.

Nākošais uzņēmēju pieredzes apmaiņas vakars norisināsies šā gada 12.maijā plkst.16:00. Ikviens tiek aicināts ieklausīties AS “Balticovo” komercdirektora Toma Auškāpa stāstā par tēmu “Pārdošana un plānošana”. Plašāka informācija par šo un citiem pasākumiem pieejama LIAA Bauskas biznesa inkubatora Facebook lapā www.facebook.com/LIAAbauska.

Savukārt 20.aprīlī LIAA Bauskas biznesa inkubatorā uz vakara pasākumu tikās tikai pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsta saņēmēji, lai rastu atbildes uz ikvienam uzņēmējam nozīmīgiem jautājumiem par tēmu “Tirgus izpēte”. Tika apskatīti tādi jautājumi, kā noieta kanālu skice, tirgus dalībnieku identificēšana, tirgus daļu noteikšana, svarīgākās un mazsvarīgās lietas tirgus izpētē, metodes un knifi komercinformācijas iegūšanā. Atgādinām, ka ikviens idejas autors vai esošais jaunais uzņēmējs joprojām var pieteikties LIAA Bauskas biznesa inkubatora atbalsta saņemšanai. Pieteikuma forma pieejama LIAA mājaslapā http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori/pieteikums.

Nozīmīgs datums bija arī 11.aprīlis, kad Konsultatīvā komisija atbalstīja divu jaunu uzņēmumu uzņemšanu LIAA Bauskas biznesa inkubatorā. SIA “Vīru virtuve” plāno attīstīt ķiploku produktu ražošanu. Ar pārtikas rūpniecību plāno nodarboties arī otrs uzņēmums SIA “TIKS TEV un MAN”. Jaunie uzņēmēji komercdarbību ir reģistrējuši 2017.gadā. Šobrīd LIAA Bauskas biznesa inkubatorā atbalstu saņem jau 8 biznesa ideju autori un 5 uzņēmumi no dažādām darbības sfērām: pārtikas rūpniecības, dizaina priekšmetu ražošanas, metālapstrādes, apģērbu un aksesuāru ražošanas, tūrisma u.c.

Savukārt 18.aprīlī LIAA Bauskas biznesa inkubators sadarbībā ar finanšu institūciju “Altum” un Vecumnieku novada pašvaldību organizēja apmācību semināru Vecumnieku novadā par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības uzsācējiem. Savā pieredzē dalījās arī jaunā uzņēmēja Ina Dātava. Šādus izbraukuma pasākumus plānots organizēt arī turpmāk.

Arī maijs solās būt aktivitātēm bagāts. Kā jau tika minēts, 12.maijā 16:00 pieredzes stāstā par tēmu “Pārdošana un plānošana” dalīsies A/S “Balticovo” komercdirektors Toms Auškāps. Savukārt 25.maijā plkst.17:00 ikviens tiek aicināts uz lekciju “Sociālie tīkli biznesam”, kurā profesionāls lektors un uzņēmējs dalīsies praktiskā informācijā par to, kā dažādi sociālie tīkli var palīdzēt jūsu uzņēmumam augt.

Nobeigumā svarīga informācija Vecumnieku novada topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem – ar Domes atbalstu turpmāk uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora pasākumiem tiks nodrošināts bezmaksas transports. Pieteikšanās pie Alīnas Žukauskas, alina.zukauska@vecumnieki.lv.

 

Atgādinām, ka LIAA Bauskas biznesa inkubators tiek finansēts projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

 

Uldis Maniks
LIAA Bauskas biznesa inkubatora
vecākais projektu vadītājs
 62400908Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA