Aktuālais

Atskats uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora aktivitātēm maijā

31.05.2017

Ikviens uzņēmējs teiks, ka uzņēmējdarbības ceļš nav vieglākais. Tas ir piepildīts ar lielām cerībām un vēl lielākiem zemūdens akmeņiem, kuriem pārkāpt mums traucē tieši prasmju un pieredzes trūkums. Lai arī ik dienu publikācijās par uzņēmējdarbību mēs tiekam iepazīstināti ar dažādiem veiksmes stāstiem, maz tiek pieminēts tas, ka šādiem pozitīvajiem piemēriem kodolā ir cilvēks, viņa apņēmība, spēja sevi un savas prasmes attīstīt. Tieši uz topošo un esošo uzņēmēju prasmju attīstību LIAA Bauskas biznesa inkubators šobrīd savā darbībā liek vislielāko uzsvaru.

Maija sākumā pastāstīt par savu uzņēmējdarbības pieredzi tika uzaicināts AS “Balticovo” komercdirektors Toms Auškāps. Vakara tēma – pārdošana un plānošana. Toms ikvienam klausītājam norādīja, ka uzņēmums ir pielīdzināms komandas sportam, ne individuālām sprintam. Komandas darbs, māksla sastrādāties un darbinieku spēcīgās personības ir bijis pamats tam, lai veiksmīgi vadītu un attīstītu uzņēmumu. Darbiniekos ir jāiegulda, uzsverot pozitīvo motivāciju un balansa uzturēšanu starp darbu un privāto dzīvi.

Savukārt maija izskaņā uz LIAA Bauskas biznesa inkubatorā norisinājās meistarklase “Sociālie tīkli biznesam”. Savā pieredzē par dažādām Facebook reklāmas iespējām kvalitatīvai pārdošanai dalījās pieredzējis lektors Jānis Jakobs. Kā norādīja Jānis, tad Facebook nav popularitātes spēle, tas ir pārdošanas kanāls. Vakara gaitā bija iespēja uzzināt dažādas iespējas, kā, sasaistot Facebook ar mājaslapu, klientu e-pastiem, Google meklēšanu vai kopīgām interesēm, var veidot mērķtiecīgu klientu bāzi un paaugstināt ienākumus. Tā kā klausītājiem informācija šķita ļoti saistoša un noderīga, tad LIAA Bauskas biznesa inkubatora dalībniekiem jau šajā vasarā tiek plānotas padziļinātas praktiskās apmācības dienas garumā.

Protams, darbs inkubatorā turpinās arī starp pasākumiem. Esam uzņēmuši skolēnus, lai iepazīstinātu ar savu darbību. Ikvienu interesentu aicinām nākt ciemos grupās vai individuāli arī turpmāk.

Kā raksta sākumā jau minēts, tad ne jau biznesa ideja, bet pats cilvēks un vēlme attīstīties ir visa pamatā. Vērojot inkubatora dalībniekus, var redzēt, ka jaunie uzņēmēji kāpj pāri savai komforta zonai, izaicina sevi, ir motivēti uzņemt informāciju un uzklausīt viedokļus. Tas ir labs pamats tam, ka nākotnē mēs dzirdēsim arī viņu veiksmes stāstu.

Nobeigumā varam informēt par jūnija pasākumiem. 8. jūnijā LIAA Bauskas biznesa inkubatorā ar pieredzes stāstu dalīsies SIA “Linum Color” Eksporta vadītāja Ilze Hofmane, kura stāstīs par produkta ceļu līdz eksportam. Savukārt pārdošanas prasmes attīstīt aicinām 29. jūnija vakarā. Uz pasākumiem tiek aicināts jebkurš Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu iedzīvotājs.

Atgādinām, ka LIAA Bauskas biznesa inkubators tiek finansēts projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

 Laila Stapkeviča,
LIAA Bauskas biznesa inkubatora projektu vadītāja,
62400908Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA