Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Covid-19

Lai gan situācija ar vīrusa izplatību Latvijā ir stabila un līdz ar ārkārtējās situācijas beigām (2020. gada 10. jūnija) ir iespējams mazināt dažus no piesardzības pasākumiem, aizvien vēl ir jāievēro vairāki nosacījumi. Tas ir būtiski, lai saslimšana ar Covid-19 nepieaugtu un arī turpmākajos mēnešos būtu iespējams mazināt ierobežojumus. Tāpat ļoti būtiski ir katram pašam izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību.

Valsts, pašvaldību, NVO un privāto kultūras iestāžu darbību pēc 12.maija reglamentē īpašs prasību kopums jeb tā dēvētie sanitārie protokoli, kas apstiprināti ar kultūras ministra Naura Puntuļa rīkojumu.

Līdz novada ģimenēm nonākušas vairāk nekā 400 pārtikas pakas, ko sarūpējusi pašvaldība. Pakās atrodami ilgstoši uzglabājami produkti, augļi, piena produkti, gatavie maisījumi, brokastu pārslas un citi. Lielākā daļa produktu ir tādi, kas prasa laiku un prasmes, lai tos bērniem pagatavotu. Vecākie skolas vecuma bērni pratīs pagatavot paši, bet visbiežāk ģimenes galdu klāj māmiņa.

Eiropas Savienības aģentūra dzīves un darba apstākļu uzlabošanai Eurofound aicina arī Latvijas iedzīvotājus piedalīties aptaujā par dzīves un darba apstākļiem “Covid-19” pandēmijas laikā. Aptauja pieejama visās Eiropas Savienības valodās, tai skaitā latviešu, un tās aizpildīšana aizņem aptuveni 10 minūtes.

Līdz šim valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā skolēni visā valstī mācījās attālināti, nesaņemot tiem paredzētās siltās pusdienas un citas paredzētās ēdienreizes.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) atgādina, ka klātienes pakalpojumu saņemšanas laikā var veidoties rindas, tāpēc iedzīvotāji aicināti būt iecietīgiem un ievērot VTUA nodarbinātā norādījumus par pakalpojuma nodrošināšanas organizāciju, ievērot savstarpējo divu metru distanci starp personām (attiecas gan uz publiskām iekštelpām, gan publiskām ārtelpām) un citus epidemioloģiskos drošības noteikumus.

Šodien, 15. aprīlī Vecumnieku novada Domes ārkārtas sēdē vienbalsīgi nolemts apstiprināt Vecumnieku novada Domes saistošos noteikumus Nr.3 „Grozījumi 2010.gada 24.marta saistošajos noteikumos Nr.5 „Par sociālās palīdzības sniegšanu Vecumnieku novadā””. Grozījumi paredz, ka pabalstu krīzes situācijā, kurā persona nokļuvusi ar Covid-19 izplatības ierobežošanu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas saistītiem apstākļiem un pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, un tai ir nepieciešama materiāla palīdzība, piešķir līdz 80 euro mēnesī (pabalsta piešķiršanas maksimālais termiņš - trīs mēneši). Līdz šim pabalstu krīzes situācijā piešķīra valstī noteiktās minimālās algas apjomā.

Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, taču ir ļoti svarīgi darīt visu iespējamo, lai palīdzētu sev un saviem līdzcilvēkiem. Lai izvairītos no krīzes radītām sekām, psihologa konsultācija vai līdzcilvēka uzklausīšana ir viena no efektīvākajām metodēm.

Pamatojoties uz Ministru kabineta izsludināto ārkārtējās situācijas vīrusa Covid-19 dēļ pagarinājumu līdz šī gada 12. maijam, tādējādi pagarinot 12. marta valdības rīkojuma par “Ārkārtējās situācijas izsludināšanu” darbības laiku, lai neradītu riskus bāriņtiesu darbinieku, bet arī apmeklētāju veselībai, Vecumnieku novada Bāriņtiesa no 2020.gada 14. aprīļa līdz 2020.gada 12. maijam neveiks notariālās funkcijas, kas noteiktas Bāriņtiesu likuma VII nodaļā, izņemot gadījumus, kad steidzamība ir pamatota ar personas veselību vai bērnu tiesību nodrošināšanu.

Ņemot vērā, ka reģionālo maršrutu autobusos vienā dienā pārvadāto pasažieru skaits kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir krities par nepilniem 22 tūkstošiem jeb 46%, bet, salīdzinot ar vienu dienu pagājušā gada marta vidū, – par aptuveni 58 tūkstošiem jeb 70%, Autotransporta direkcija no 2020. gada 14. aprīļa turpinās samazināt autobusu reisu skaitu. Šīs izmaiņas skars starppilsētu maršrutus. Iedzīvotāji tiek aicināti pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188!

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933