Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Covid-19

Tuvāko nedēļu laikā līdz maija sākumam Latvijā gaidāmas vairāk nekā 236 000 vakcīnu piegādes. Lai plānotu operatīvu un ģeogrāfiski vienmērīgu vakcinācijas procesu visā Latvijas teritorijā, iedzīvotāji jau tagad aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē manavakcina.lv un pa tālruni 8989.

Vecumnieku veselības centrs piedalās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR”, Slimību profilakses un kontroles centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas īstenotajā pētījumā “COVID-19 seroprevalences pētījums Latvijas iedzīvotāju vispārējā populācijā”.

Pēc valdības iniciatīvas Saeima lēmusi izmaksāt 500 eiro lielu vienreizēju atbalstu ģimenēm par katru bērnu. To veiks Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). VSAA vienreizēju 500 eiro atbalstu par katru bērnu izmaksās līdz 31.martam personām, kuras laika posmā no 2021.gada 1.marta līdz 6.aprīlim saņem vienu no šiem VSAA piešķirtajiem pabalstiem:

Vakcinācijas birojs ir izstrādājis pirmās infolapas par vakcināciju pret Covid-19 latviešu un krievu valodā.

No 25. janvāra Finanšu ministrija (FM) īsteno līdz šim nebijušu aktivitāti – FM darbinieki telefoniski informē nodokļu maksātājus par atbalsta instrumentu pieejamību Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem. Tādējādi tiek veicināta efektīva un savlaicīga komunikācija ar nodokļu maksātājiem par pieejamo atbalstu un iesniegumu izskatīšanu.

Diemžēl arī Vecumnieku novadā Covid-19 vīruss ir sācis straujāk izplatīties. Lai to ierobežotu, kontrolētu un ātrāk noskaidrotu izplatību, Vecumnieku veselības centrā (VVC) ir vairākas iespējas.

Valsts ieņēmumu dienests informē par informācijas pieejamību atbalstiem Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem.

COVID-19 slimnieks, galvenokārt, sūdzas par elpas trūkumu, aizdusu un nespēju veikt ikdienas aktivitātes. Lai mazinātu šos simptomus un uzlabotu dzīves kvalitāti, slimniekam ir nepieciešams aktīvi iesaistīties atveseļošanās procesā. Šobrīd ļoti būtiski ir pievērst uzmanību mūsu plaušu darbībai, un tāpēc ir nepieciešami speciāli elpošanas vingrinājumi, kurus iesaka horeogrāfe, dejotāja un topošā fizioterapeite Liene Stepena.

Finanšu ministra vadības darba grupā atbalstīts Labklājības ministrijas priekšlikums par slimības palīdzības pabalsta plašāku pieejamību, jo Covid-19 izplatība nav mazinājusies, un ir pagarināti iepriekš noteiktie ierobežojumi. Tai skaitā, nosakot attālināto mācību procesu jaunāko klašu skolēniem. Attālināto apmācību ieviešana būtiski ietekmē ne tikai bērnus un viņu izglītošanās procesu, bet tam ir arī liela ietekme uz bērnu vecāku kā darbinieku un viņu darba devēju savstarpējām attiecībām.

No šā gada 21. decembra līdz turpmākajam rīkojumam, Vecumnieku novada pašvaldībā, stājas spēkā stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933