Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dziesmu un deju svētki

Dziesmu un deju svētku nedēļā lieldrauga Elektrum organizētajās aktivitātēs svētku dalībnieki un apmeklētāji Izdziedam 100 vietnē iedziedājuši 1582 dziesmas. 1. jūlija svētku atklāšanas gājienā mājaslapā svetkuenergija.lv dalībnieki tika sveikti 3038 reizes. Visi 3421 amatiermākslas kolektīvi ir iemūžināti  gājiena noslēgumā Elektrum Svētku vārtos.

Paldies visiem XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekiem, kolektīvu vadītājiem un atbalsta personālam par izturību, ieguldīto darbu, radītajām emocijām, latviešu tradīciju turpināšanu un godāšanu, pārstāvot Vecumnieku novadu Latvijai tik svarīgajos svētkos. Esam lepni dzīvot savā zemē, rūpējoties par mūsu valsts vērtībām!

Aizvadot krāšņo svētku gājienu, Vecumnieku tautas nama dziedātāji un dejotāji entuziasma pilni bija gatavi strādāt, lai pēcāk, ar sirdi un dvēseli, piedalītos deju lieluzvedumā  „Māras zeme” un noslēguma koncertā „Zvaigžņu ceļā”.

Ilgi gaidītais un izdaudzinātais Dziesmu svētku gājiena rīts ausa bez saules ar dūmakainiem mākoņiem un brāzmainu vēju, un laika prognoze nesolīja neko tīkamu. Tomēr Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas laukumā, kur braucienam uz Rīgu pulcējās mūsu novada amatiermākslinieki, virmoja pozitīvas emocijas, lielas gaidas un satraukums.

Jau šajā nedēļas nogalē no malu malām Rīgā sabrauks Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Lai svētku nedēļā ikviens justos labi, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina dalībniekus līksmot ar mēru kā arī rūpēties par savu veselību.

Kopumā 14 novada amatieru kolektīvus ar 291 dalībnieku svētkiem sagatavojuši 11 mākslinieciskie vadītāji. Līdz ar pašvaldības pārstāvjiem, kolektīvu palīgiem un šoferīšiem, bez kuriem Rīgā neiztikt, novada delegācijas dalībnieku kopskaits pārsniedz 300.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (turpmāk – Centrs) informē, ka 30. jūnijā Rīgā pulcēsies Dziesmu un deju svētku tradīcijas kopēji, lai līdz 8. jūlijam kopā svinētu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus (turpmāk – Svētki).

Ar dziesmām, dejām, košiem tērpiem pavisam drīz Rīgu krāšņāku darīs Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Vēl pirms lielā notikuma Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina ikvienu padomāt par savu veselību.

Jūlija Apsīte ir Dziesmu un deju svētku vēstnese Vecumnieku novadā. Meitene dzimusi Kijevā, bet pirms diviem gadiem pārvācās uz tēva dzimteni Latvijā. Kopš 2010. gada, kad Jūlija pirmo reizi iepazina Latviju, viņa šeit pavadījusi visas vasaras un apguvusi latviešu valodu.

Tuvojoties Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai, arvien gaidītāki ir arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuri apliecina latviešu degsmi, neatlaidību, mīlestību un spēku. Esam vienota tauta, tāpēc, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Valsts asinsdonoru centrs kārtējo reizi aicina apliecināt, cik vienoti spējam būt, šoreiz, sniedzot vissvarīgāko – dzīvību, ziedojot asinis.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933