Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Jaunākās ziņas

Sācies darbs pie starptautiski pazīstamā Svētā Jēkaba ceļa maršruta izveides Vecumnieku novadā. Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā.

Vecumnieku novada jauniešu dome, sadarbībā ar 10 novada uzņēmumiem, aicināja jauniešus, vecumā no 13 līdz 25 gadiem, pieteikties konkursam “Reklāmas ģenerators”. Jaunieši varēja paust savas radošās idejas un zināšanas, veidojot reklāmas materiālus Vecumnieku novada uzņēmējiem. Idejas konkursa darbiem jaunieši varēja īstenot, brīvi izvēloties kādu no uzņēmumiem.

Nodarbinātības valsts aģentūra aicina izmantot elektroniskās apmācības moduli “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju”, kas ikvienam interesantam ir pieejams e-pakalpojumu vietnē http://e-apmaciba.nva.gov.lv (autorizācija ar portāla Latvija.lv starpniecību)

Iedzīvotājiem ir iespēja individuāli tikties pagastu pārvaldēs ar Vecumnieku novada domes vadības pārstāvjiem – priekšsēdētāju Gunti Kalniņu un izpilddirektori Aigu Saldābolu.

E-rogainings Vecumniekos norisinājās no 1. maija līdz 17.maijam. Pasākums notika ar šādu formātu - dalībnieks individuāli un/vai ar ģimeni, atļauts ar draugiem, bet ieturot 2 metru distanci lejupielādēja atzīmēšanās aplikāciju un karti telefonā vai arī to izdrukāja, saplānojot distanci devās uz starta vietu, kur noskenēja ar mobilā telefona kameru QR starta kodu, tādējādi uzsākot savu startu. Dalībnieki ejot, skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu devās distancēs, atrodot saplānotos kontrolpunktus un atzīmējoties ar mobilā telefona aplikāciju.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka sākot ar šodienu, 20. maiju, pieejami gandrīz visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi. Vēl pagaidām ierobežojumi saglabāti plānveida stacionāro pakalpojumu jomā un dienas stacionārā nav pieejamas plānveida operācijas, kas tiek veiktas, izmantojot vispārējo anestēziju (endotraheālo anestēziju vai laringeālo masku). Vienlaikus ārstniecības iestādēs tiek saglabātas stingras epidemioloģiskās drošības prasības, savukārt iedzīvotājiem, pirms došanās pie ārsta vai uz izmeklējumu joprojām spēkā iepriekšējā kārtība - iepriekš jāsazinās un jāvienojas par vizītes laiku un bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst.

Aicinām Vecumnieku novada uzņēmējus piedalīties forumā "CexitBiz", kas notiks 29.maijā tiešsaistē, lai kopīgi rastu atbildes uz jautājumiem- kā krīzes laikā paredzēt, radīt un nopelnīt.

Sestdien, 16. maijā, ārkārtējās situācijas laikā, kā arī spītējot šī pavasara neprognozējamajiem laikapstākļiem visā Latvijā norisinājās ikgadējā Lielā Talka. Lielās Talkas oficiālie dati liecina, ko kopumā valstī šogad talkots 955 vietās, kas ir tikai par 1/3 mazāk nekā iepriekšējā gadā. Lai gan Vecumnieku novada iedzīvotāji portālā www.talkas.lv talkošanas vietas pieteica kūtri, pagastu pārvaldēs tika saņemti vairāki pieteikumi no visiem novada pagastiem. Šogad, ievērojot pulcēšanās noteikumus, iedzīvotāji tika aicināti pieteikt individuālās talkas (solo, duo un ģimenes).

Pakāpeniski mazinot noteiktos ierobežojumus un iestādēm, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem atsākot darbu pēc dīkstāves, ūdens patērētājiem ir jāievēro vairāki noteikumi, lai nodrošinātu, ka dzeramais jeb aukstais ūdens ir drošs lietošanai:

- pirms ūdens lietošanas uzturā ir jāatver visi ēkā esošie ūdens krāni un ūdens jānotecina – notecināšanu sākt ar krānu, kas ir vistuvāk vietai, kur ūdens ienāk ēkā (ēkas ievadam), un sistemātiski virzoties uz vistālāko vietu ēkā, kur ūdens tiek lietots;

30. maijā Vecumniekos, parkā pie Tautas nama, novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja iepazīt aktīvās atpūtas veidu – DISKU GOLFU.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933