Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Ar saukli “Mazas rīcības – liela ietekme” no 7. līdz 13. novembrim visā Latvijā norisinās Rīcības dienas. Šajā nedēļā 62 466 bērnu un jauniešu no vairāk nekā 144 izglītības iestādēm pievērsīs sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam. Dažādas Rīcības dienu aktivitātes norisināsies arī deviņās Bauskas novada izglītības iestādēs.

Divdesmit piecas Bauskas novada mācību iestādes ir kļuvušas par atbalsta programmas «Piens un augļi skolai» dalībniekiem, informē Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļa. No 1. oktobra pirmsskolas un 1.- 9. klašu audzēkņi trīs reizes mācību nedēļā savā skolā vai bērnudārzā bez maksas saņems gan augļus un dārzeņus, gan piena produktus.

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simts gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.” Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Latviešu valodas aģentūra izsludina ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā” un aicina piedalīties skolēnus no Latvijas skolām un latviešu skolām pasaulē. No katras skolas deviņus labākos darbus (domrakstus, esejas, dzejoļus, zīmējumus) gaidīsim e-pastā vai pa pastu Latviešu valodas aģentūrai (jaunā adrese: Meistaru iela 10–401, LV-1050) ar norādi „Radošo darbu konkursam” līdz š. g. 18. novembrim.

Panākot kompromisus ar valdību, pedagogu streika nebūs! Valdība un LIZDA pārstāvji vienojušies par kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai, un plānotais pedagogu streiks tiks atcelts.

Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. Otrdien, 13. septembrī, pulksten 11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana.

Zinību dienas rītā – 1.septembrī – izglītības iestādēs atgriezās satraukti, bet saviļņoti skolēni, lai ar čalām un rosību piepildītu skolu telpas. Te pulcējās skolēni un viņu vecāki, lai kopīgi uzsāktu 2022./2023. mācību gadu.

Arī jaunajā 2022./2023. mācību gadā "Vecumnieku apvienības pārvalde" nodrošinās skolēnu pārvadāšanas pakalpojumus. Skolēniem būs nodrošināts transports uz skolu un atpakaļ no izglītības iestādes. Aicinām vecākus kopā ar bērniem rūpīgi iepazīties ar skolēnu autobusa maršrutiem un laika grafikiem.

 

1.septembris – Zinību diena- svētki, kad skolās pēc vasaras brīvlaika atkal atskan bērnu balsis, sākas jaunais mācību gads.

Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes “Stelpes pamatskola” ēka celta 1938.gadā un ir Eiropas kultūras mantojuma celtne. Izglītojamo skaits šajā skolā katru gadu samazinās. Nelielam audzēkņu skaitam nav iespējams nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu, īpaši pamatskolas posmā, jo darbs norit, apvienojot klašu komplektos vairākas klases.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933