Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Šā gada 14. oktobrī Misas pamatskolā kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros mazāko klašu skolēniem bija iespēja virutāli doties kosmosā. To mēs arī darījām.

2021. gada 6. un 7. oktobrī Misas pamatskolā viesojās un ar savām zināšanām, izpratni par valodu un domāšanu dalījās stāstniece Līga Reitere. Stāstnieci iepazinām kā interesantu personību, kura ar aizrautību rosināja skolēnus izzināt mūsu tautas nemateriālo kultūrmantojumu.

No 1. līdz 7. novembrim Latvijā jau devīto gadu norisināsies Vides izglītības fonda organizētās “Rīcības dienas”. Ikviena izglītības iestāde un it īpaši jaunieši ir aicināti attīstīt risinājumus un aktualizēt globālas vides problēmas – klimata pārmaiņu krīzi, bioloģiskās daudzveidības samazināšanos un vides piesārņojumu.

2021. gada 2. oktobrī Vecumnieku pagasta Zvirgzdes mežā notika Latvijas čempionāts sporta tūrismā, kurā kopumā piedalījās 15 komandas. Sacensības notika divās disciplīnās - komandas kontroles kombinētajā pārgājienā un individuālajā tūrisma tehnikā.

Latviešu valodas aģentūra izsludina ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Šī gada tēma ir „Tu esi Latvijas dārgums”.
Konkursā aicinām piedalīties Latvijas vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu un latviešu skolu skolēnus ārzemēs.

Latvijas vērienīgākajā ikgadējā vides izglītības projektā – kampaņā “Tīrai Latvijai” – iesaistījušās pirmās 225 izglītības iestādes, lai vāktu un nodotu pārstrādei izlietotās baterijas un nevajadzīgos papīra un kartona izstrādājumus. Kampaņas organizators “Zaļā josta” sadarbībā ar ilggadējiem partneriem gādās, lai savāktās otrreizējās izejvielas nonāktu atkārtotā apritē, uzskatāmi demonstrējot atkritumu pārstrādes nozīmi un vērtību, kā arī sniedzot acīmredzamu ieguldījumu tīras vides veicināšanā.

Realizējot sociālās atbildības programmas, “OptiO” optika sniedz iespēju skolēniem un pedagogiem saņemt bezmaksas brilles 55 euro vērtībā bez maksas. No 16. augusta līdz 17. oktobrim brilles var iegūt pedagogi, tai skaitā bērnudārzu audzinātāji un augstskolu pasniedzēji, savukārt bērni līdz 18 gadu vecumam šo iespēju var izmantot līdz 2021. gada 31. decembrim. Programmu piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars cenā līdz 29 euro, divas briļļu lēcas “Orma 15 UC” 26 euro vērtībā, kā arī meistara darbs.

No 14. līdz 16. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās tiks svinētas Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays). Svinības būs vērstas uz jaunās Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” 2021. – 2027. gada mērķiem, kā arī iekļaušanas, vides aizsardzības, digitālās transformācijas un līdzdalības demokrātiskajā dzīvē tēmām. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus būt aktīviem un piedalīties tiešsaistes un klātienes pasākumos, bet darbā ar jaunatni iesaistītos apmeklēt JSPA starptautisko konferenci.

Arī jaunajā 2020./2021. mācību gadā "Vecumnieku novada dome" nodrošinās skolēnu pārvadāšanas pakalpojumus. Skolēniem būs nodrošināts transports uz skolu un atpakaļ no izglītības iestādes. Aicinām vecākus kopā ar bērniem rūpīgi iepazīties ar skolēnu autobusa maršrutiem un laika grafikiem.

2021. gada 1. septembris, paliks kā īpaši nozīmīga diena Skaistkalnes vēsturē, jo šodien, Skaistkalnes sporta zāles pamatos svinīgi tika ierakta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933