Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

“Zaļā josta”, balstoties uz 2020. gada pētījuma rezultātiem, īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd”, skaidrojot cigarešu izsmēķu kaitīgo ietekmi uz vidi un aicinot neizmest izsmēķus nepiemērotās vietās – zemē, kanalizācijā, ceļmalās vai dabā. Kampaņas ietvaros uzstādītas unikālas, Latvijā vēl nebijušas cigarešu izsmēķu savākšanas / balsošanas tvertnes, kurās smēķētājs ar savu izsmēķi var paust savu viedokli konkrētā jautājumā.

Vakar, 9. septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāka sabiedrības informēšanas kampaņu “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas” Kampaņas mērķis ir aicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākus pievērst lielāku uzmanību savai un bērnu roku higiēnai, veidojot un nostiprinot bērniem pareizus roku mazgāšanas paradumus un veselīgu attieksmi pret roku higiēnu.

Jau otro gadu skolēniem tiek sniegta iespēja iepazīt uzņēmējdarbības radošo pusi Zemgales uzņēmējdarbības centra rīkotajā konkursā “Radošā Zemgale”, kurā šogad uzdevumus piedāvā astoņi reģiona uzņēmēji.

Jau septīto gadu Vecumnieku novada dome iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsludinātajā aktīvās nodarbinātības pasākuma „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanā. Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu (vecumā no 15 līdz 20 gadiem) īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi.

Šī gada 1. septembris Vecumnieku novadā, tāpat kā citviet valstī tika sagaidīts ar dubultu prieku par atkalredzēšanos – klātienē mācību process nebija noticis kopš iepriekšējā mācību gada otrā semestra vidus.

Šodien, 1. septembrī, pie Vecumnieku vidusskolas ēkas Kalna ielā 13A, atklāta pirmā moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde Vecumnieku novadā.

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un pedagogus pārrunāt ar skolēniem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība. Aicinām arī studentus un pasniedzējus atcerēties par ugunsdrošību, lai saspringto studiju laiku neaptumšotu ugunsnelaimes!

20. augustā, laikā no pulksten 16:00 līdz 19:00, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā notiks jauno audzēkņu uzņemšana 2020./2021. mācību gadam divās profesionālās ievirzes izglītības programmās – “Vizuāli plastiskā māksla” un “Instrumentālā mūzika”.

Lai veicinātu racionālu enerģijas patēriņu izglītības iestādēs un rosinātu skolēnus kļūt par zinošiem un atbildīgiem enerģijas lietotājiem, Vidzemes plānošanas reģions sagatavojis izglītojošu mācību materiālu “Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs”. Sagatavotajos uzdevumos iespējams ielūkoties, lejupielādējot materiālu www.vidzeme.lv.

Šogad konkursā «Gada skolēns 2020» līdz finiša taisnei kopumā tika 19 četru novadu – Vecumnieku, Bauskas, Rundāles un Iecavas mācību iestāžu audzēkņi. Divi nominanti bija arī no Vecumnieku novada: Megija Piebalga no Skaistkalnes vidusskolas un Dāgs Neliuss no Stelpes pamatskolas.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933