Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Šogad konkursā «Gada skolēns 2020» līdz finiša taisnei kopumā tika 19 četru novadu – Vecumnieku, Bauskas, Rundāles un Iecavas mācību iestāžu audzēkņi. Divi nominanti bija arī no Vecumnieku novada: Megija Piebalga no Skaistkalnes vidusskolas un Dāgs Neliuss no Stelpes pamatskolas.

Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 83 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 213,496 tonnas makulatūras. Staļģenes vidusskolas skolēni izcīna 1. vietu valsts mērogā, savācot pārstrādei 28,354 tonnas makulatūras.

Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019/2020. mācību gada sezona. Bateriju vākšanā iesaistījās 78 817 bērni no 315 izglītības iestādēm no visas Latvijas, pārstrādei nogādājot 30,531 tonnas izlietotu bateriju. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 53 izglītības iestādes, savācot 3,148 tonnas izlietotu bateriju.

Šodien, 13. maijā, Domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma uzdot Vecumnieku novada pašvaldības izglītības iestādēm, kuras nodrošina obligāto pirmsskolas izglītības apguvi no 2020.gada 18. maija līdz 29. maijam nodrošināt klātienes apmācības iespēju izglītības iestādē reģistrētiem bērniem, kuri 2020./2021. mācību gadā uzsāks mācības vispārizglītojošās izglītības iestādes 1. klasē. Ja bērns neapmeklē izglītības iestādi klātienē, tai jānodrošina mācības attālināti.

No 23. marta arī Vecumnieku novada izglītības iestādēs skolēni mācās attālināti. Šādā režīmā aizvadītas divas pilnas mācību nedēļas. Ārkārtas apstākļi pieprasa pastiprinātu sadarbību starp skolēniem, skolotājiem, vecākiem. Skolēni apgūst spēju mācīties patstāvīgi un plānot savu dienu, skolotāji strādā pie jauniem veidiem, kā pasniegt mācību vielu, kā attālināti ieinteresēt un motivēt skolēnu mācībām, savukārt vecāku ieguldījums, sadarbībā ar skolu ir neatsverams.

Šodien, 6. aprīlī Vecumnieku novada Domes ārkārtas sēdē vienbalsīgi nolemts atbalstīt Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktores Ivetas Lavrinovičas lūgumu atbrīvot skolēnu vecākus no mācību līdzfinansējuma maksām visās profesionālās ievirzes izglītības programmās.

No 6.aprīļa televīzijas kanāli "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraidīs izglītojamajiem paredzētu saturu un kļūs par izglītojošiem kanāliem "Tava klase", žurnālistus informēja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Veiksmīgi labo prakšu piemēri prezentēti Interreg Europe programmas projekta “Jauniešu uzņēmējdarbības izpratnes veicināšana, attīstot kompetences, mācību metodes un uzņēmējdarbības vidi” (E-COOL) ceturtajā iesaistīto pušu darba grupas sanāksmē, kas norisinājās Zemgales Plānošanas reģionā. Sanāksmē par partneru valstu labo prakšu piemēriem stāstīja projekta vadītājs Edgars Jānis Paulovičs un asistente Sanita Larionova. Darba grupas sanāksmes dalībnieki iepazīstināti ar 10 uzņēmējdarbības izglītības metodoloģijas labo prakšu piemēriem.

Skolotāji komunicēs e-klasē, pa tālruni, vietnē WhatsApp, kā arī citos ērtos kanālos. Skolotāji atbalstīs ikvienu audzēkni un viņa ģimeni.

Reaģējot uz pašreizējo situāciju, saistībā ar jauno koronavīrusu Covid-19 un karantīnas noteikšanu arī izglītības iestādēs visā Latvijā, esam izstrādājuši īsu aptauju skolēnu vecākiem, lai skolas un pašvaldības varētu saprast vecāku gatavību nodrošināt mācības mājās, kā arī apzinātu, kādos jautājumos viņiem būtu nepieciešams atbalsts.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933