Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Skaistkalnes vidusskolas skolnieces rakstītā Valsts prezidenta uzruna novērtēta

Skaistkalnes vidusskolas 9. klases skolniece Lelde Folkmane šogad piedalījās radošo darbu konkursā «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā».

 Konkursu rīkoja Valsts prezidenta kanceleja. Tā mērķis bija veicināt Latvijas skolēnu patriotismu un pilsonisko līdzdalību, kā arī sekmēt interesi par valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

Konkursam šogad tika saņemti vairāk nekā 150 pieteikumu. Savas esejas un video uzrunas skolēni sūtīja no visas Latvijas.

8. novembrī Rīgas pilī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis apbalvoja labākos skolēnu radošo darbu konkursa «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā» autorus un tikās ar 30 oriģinālāko runu autoriem, kuru starpā bija arī Lelde Folkmane. 

 

Labvakar, latviešu tauta!

    Šovakar mēs esam sanākuši kopā, lai godinātu Latviju un atzīmētu mūsu valsts neatkarības pasludināšanas 100. gadadienu. 100- tas šķiet tik liels un vienlaikus mazs skaitlis. Cilvēka mūžā simts gadi šķiet ļoti daudz, bet valstij tas ir tikai sākums. Vēlos atzīmēt Rimanta Ziedoņa teikto grāmatas „Leišmalīte” ievadā-„Latvija nav tikai Rīga." Tieši tā, Latvija- tā ir katra pilsēta un novads, pagasts un ciemats, katrs cilvēks un viņa paveiktais, jo valsti veidojam mēs paši ar saviem panākumiem, darbiem, veiksmēm un neveiksmēm. Parunājiet ar tuvumā dzīvojošajiem cilvēkiem, apskatiet savas dzimtās vietas apkārtni. Un jūs ieraudzīsiet, ka mums visapkārt ir cilvēki, kuri paveikuši neiedomājami daudz mūsu valsts labā. Tie ir vecāki, vecvecāki, tuvinieki vai cilvēki, kuri dzīvo mums kaimiņos. Mēs katrs esam kā ozola lapa, kura veido koka kuplo lapotni. Ozola stiprās saknes ir mūsu senči, kuri likuši zemē šo mazo ozolzīli un cīnījušies par to, lai šis ozols varētu augt, attīstīties un būt tik skaists, spēcīgs un varens kā tas ir šodien. Cienīsim mūsu valsts valodu, dziedāsim latviešu dziesmas! Jo tikai dzimtajā valodā tās ir pašas skaistākās, skanīgākās un piemērotākās mums. Latvieši ir dziedātājtauta. Ar Dziesmu un deju svētkiem mēs pierādām, ka, lai arī ikdienā katrs esam iegrimis savos darbos, Dziesmu svētkos vienojamies kopīgā dziesmā, dejā un mūzikā. Tie ir svētki, kuri pierāda mūsu tautas spēku un varenību visai pasaulei.

    „Virs galvas mūžīgs piena ceļš, un mūžīgs ceļš zem kājām, kurš ved uz zemi laimīgo un izrādās uz mājām." Tad kādēļ Latvijas iedzīvotāji pamet valsti un dodas meklēt laimi citur? Iespējams, daudziem šodien svarīgāka ir materiālā pasaule, nevis tas, kas notiek apkārt mums un mūsu sirdīs. Cilvēki tiecas pēc lielākām algām un labklājības, bet tajā pašā laikā Latvijā strauji samazinās iedzīvotāju skaits, lauku ļaudis pārvācas uz pilsētām. Tēvu mājas paliek tukšas, lauki aizaug, meži tiek izcirsti, skolas aizslēgtas, un cilvēki dodas prom no tēvzemes. Bet tā nenotiks, ja paliksim Latvijā, veidosim šeit stipras ģimenes, rūpēsimies par apkārtni, saudzēsim dabu, pavadīsim laiku ar sev tuvajiem. Jo laime taču ir vienmēr tepat līdzās, atliek to tikai ieraudzīt! Es zinu to, ka Atslēdziņa, kuru mēs esam izcēluši no Daugavas, spēj atdarīt durvis uz laimi, mīlestību un skaistu nākotni, kas sagaida Latviju nākamajos simts gados. Un atcerieties to, pats svarīgākais ir cieņa un mīlestība pret savu tēvzemi, dzimto pusi, un pats galvenais- vienam pret otru.

  Es esmu lepna par to, ka es varu dzīvot Latvijā un saukt sevi par latvieti- būt viena no mums. Mūžam dzīvot tev, Latvija!

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933