Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Misas vidusskolā aizvadīts erudīcijas konkurss „Gudrs – vēl gudrāks”

26. janvārī Misas vidusskolas 5. – 9. klašu erudītākie skolēni veidoja jauktās komandas, lai piedalītos spēlē „Gudrs – vēl gudrāks”, kuras tēma bija „Mana Latvija”. Šis pasākums tika organizēts ES finansētā projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

Skolēni pēc nejaušības principa atrada savus komandas biedrus, saliekot Latvijas ainavu „puzles”, un izveidoja piecas komandas. Katrā komandā bija pa vienam pārstāvim, kurš izvēlēja kapteiņus un komandu nosaukumus. Viņu izvēli ietekmēja ainava aiz loga: „Ziemelis”, „Sniegavīri”, „Latvieši”, „Ošņātāji” un „Kamieļi”.

Spēles noteikumi paredzēja atbildēt uz deviņiem jautājumiem, pašiem izvēloties jautājuma vērtību: 5, 10, 15 vai 20 punkti. Vairākums komandu bija piesardzīgas un punktus vāca pamazām.

Spēles gaitā spraiga cīņa bija starp komandām „Ošņātāji” un „Sniegavīri”, bet uzvaras laurus plūca komanda „Kamieļi” – Reinis Diena, Justīne Diena, Elmārs Spalva, Toms Gusarovs, Artūrs Antonovs.

Spēles noslēgumā visi ieguva saldo balvu, bet uzvarētāji arī palīgus mācībās – pildspalvas.

Individuālā erudīcijas konkursā sacentās vidusskolēni, kuriem konkursa tēma bija „Latvijas kultūras kanons”.

Jau iepriekš skolēni tika aicināti iepazīties ar 99 mūsu valstij nozīmīgām vērtībām septiņās jomās: tautas tradīcijas, arhitektūra un dizains, literatūra, skatuves un vizuālā māksla, kino un mūzika. Konkursā bija trīs jautājumi no katras jomas, noslēgumā klausoties un atpazīstot J. Vītola „Gaismas pili”, I. Kalniņa „4. simfoniju” un E. Dārziņa „Melanholisko valsi”.

Erudītākie vidusskolēni Latvijas kultūras kanonā – Sintija Neimane (12. klase), Sintija Belruse (11. klase) un Diāna Lauciņa (11. klase).

Domāju, ieguvēji esam mēs visi, jo šis pasākums aicināja apzināties, kādas gara vērtības ir mūsu zemei – Latvijai.

Ingrīda Vaisjune
Misas vidusskolas skolotāja

Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības struktūrfondu projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2/16/I/001 ietvaros.

Projekta mērķis: Nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.

Finansējuma saņēmējs: Valsts izglītības satura centrs
Īstenošanas laiks: 01.01.2017. – 31.12.2020.
Projekta kopējais finansējums: 32 005 188 EUR
ES fondu līdzfinansējums: 27 204 409 EUR
Nacionālais publiskais finansējums: 4 800 779 EUR

RTEmagicC image

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933