Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Zinību dienā Vecumniekos atklāj jaunas pirmsskolas telpas

Šodien, 1. septembrī, pie Vecumnieku vidusskolas ēkas Kalna ielā 13A, atklāta pirmā moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde Vecumnieku novadā.

Uzrunājot klātesošos, skolas direktors Aivars Ķiņķevskis atzina: «Kad 2017. gadā atklājām pirmsskolas telpas Liepu ielā, likās, ka nu gan visiem būs vieta, bet izrādījās, ka pieprasījums pēc bērnudārza vietām ir lielāks, nekā spējam piedāvāt. Prieks par dzimstības rādītājiem Vecumnieku novadā, un, ka vecāki izvēlas mūsu izglītības iestādes!»

Telpu jautājums Vecumnieku vidusskolā aktuāls jau ilgstoši, trūka telpas gan jaunu pirmsskolas audzēkņu uzņemšanai, gan telpa jaunā sākumskolas izglītības standarta priekšmetam «datorika».

Jauno pirmsskolas telpu kopējā platība ir 500 kvadrātmetru, kas ļauj tajās izvietot divas bērnudārza grupiņas - «Spārītes», kas pārcelta no blakus esošās lielās ēkas un jaunā grupa pusotrgadīgiem mazuļiem - «Skudriņas». Sākumskolā, “Spārītes” līdzšinējās telpās izveidots un aprīkots sākumskolas vajadzībām nepieciešamais datorkabinets.

DSC 0380 copy

Bērnu vecākus priecēs ziņa, ka paralēli moduļu būvniecībai, tika izbūvēts arī lielāks un ērtāks stāvlaukums, lai bērni kopā ar vecākiem varētu droši nonākt bērnudārza teritorijā, nešķērsojot stāvlaukumu.

Būvdarbi tika uzsākti 8. jūnijā, tos veica SIA «INOS». Būves kopējās izmaksas bija 480 300 EUR (bez PVN), kuras tika segtas no Vecumnieku novada domes budžeta līdzekļiem.

IMG 20200703 102747

«Galvenais nosacījums bija, lai jaunās bērnudārza telpas tiktu nodotas ekspluatācijā līdz jaunā mācību gada sākumam, kas arī tika realizēts. Darbi ritēja raiti, vienā brīdī, kur nesen zaļoja mauriņš, raudzījāmies uz būvlaukumu, nākamajā - acij tīkama vienstāva ēka ar labiekārtotu celiņu un bruģētu laukumu,» stāsta Vecumnieku novada domes izpilddirektores vietnieks Guntars Veismanis.

Kopā novada piecās pirmsskolas izglītības iestādēs – Vecumniekos, Misā, Stelpē, Skaistkalnē un Vallē, pirmsskolas izglītību apgūst 410 bērni vecumā no pusotra līdz sešiem gadiem. Vecumniekos pirmsskolas izglītība tiek nodrošināta trīs Vecumnieku vidusskolas ēkās – Kalna ielā 13A (sākumskolā un jaunizbūvētajā moduļu tipa ēkā) un Liepu ielā 2.

FOTO GALERIJA

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933