Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Stelpes bērnu viesošanās ,,Zvanītāju Bukās”

  Skaistā, aukstā februāra dienā Stelpes pamatskolas pirmsskolas bērni kopā ar 1.-3. klašu skolēniem devās uz ,,Zvanītāju Bukām” Vallē. Mūs mīļi sagaidīja muzeja saimniece Dace Anna Zvaigzne.

Izkāpuši no autobusa, bērni tika ieinteresēti uzzināt, kur aizvedīs ar oranžu krāsu iekrāsotā taka. Ātri vien tika atrasts lielais dižozols. Sastājušies apkārt varenajam kokam, Dace aicināja visus pieskarties tam un sajust no tā plūstošo enerģiju. Katrs iedomājās vēlēšanos, ticot, ka tā piepildīsies.

Mājīgajās muzeja telpās bērni uzzināja, kas ir muzejs, kādas lietas un kāpēc tajā glabājas. Pēc tam stelpieši kopīgi ar Daci atsvaidzināja zināšanas par latvju zīmēm, kuras varēja paši zīmēt. Vēlāk noklausījās jaukus, pamācošus stāstus. Skolotājām vajadzēja rast atminējumu asprātīgām mīklām.

Tad jau bija pienācis laiks iet rotaļās. Muzeja zālē gāja jautri, izdziedot un izdancojot Meteņdienas rotaļas skolotājas Ivetas Grantiņas vadībā. Bērni izbaudīja gan cīkstēšanos, gan Meteņa mīzienu. Nu bija laiks cienāties ar muzeja saimnieču gatavoto tēju un gardajām pankūkām. Atvadoties, bija jāpaveic vēl kāds svarīgs darbiņš – jāiekar ābelē Daces sarūpētais cienasts ,,Zvanītāju Buku” putniem. Bērni, apmierināti par jauki pavadītu laiku, devās atpakaļ uz skolu. Paldies Dacei Annai Zvaigznei par jautru un izglītojošu pasākumu. Tiksimies muzejā pieneņu ziedēšanas laikā!

                                             Iveta Grantiņa
                                         Stelpes pamatskolas pirmsskolas skolotāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933