Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Izstāde “Lielas zivis, mazas zivis” Skaistkalnē

No 9. aprīļa Skaistkalnes pagasta pārvaldes zālē ir iepazīstama ceļojošā izstāde “Lielas zivis, mazas zivis”. Tajā var iepazīt dažādas Latvijas jūras piekrastē un saldūdeņos sastopamās zivis, uzzināt par šo zivju uzbūvi, vairošanos, ēdienkarti un dzīves vidi.

Izstādē var ne vien skatīt zivju attēlus un lasīt aprakstus, bet arī likt lietā atjautību, nosakot zivju svaru, mikroskopā pētot zvīņas, apgūstot tematiskās spēles un iesaistoties citās nodarbēs. Lielākiem skolēniem sagatavotas darba lapas zināšanu pārbaudei par zivīm.

Īpaši aicināti izstādi apmeklēt ir Vecumnieku novada skolēni, pedagogi un vecāki, taču informācija par daudzveidīgo zivju pasauli būs noderīga jebkuram interesentam, kaut vai iegūstot kādu senu, bet neizmēģinātu zivju ēdiena recepti vai uzzinot par makšķerēšanas rekordiem.

Ekspozīcija ir pabijusi daudzās Latvijas vietās (Siguldā, Bauskā, Vilcē, Madlienā, Ieriķos u.c.) un saņēmusi atzinīgu novērtējumu. Izstāde būs skatāma līdz jūnijam, to var aplūkot gan individuāli, gan iesaistoties grupu nodarbībās, uz kurām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Tālrunis 26346250.

Izstādes autore un kuratore ir Ināra Cukura. Izstādi veidoja Vides gidu asociācija, bet finansēja Zivju fonds.

 

Laima Indriķe
Skaistkalnes pagasta muzeja "Novadnieki" vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933