Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Misas un Vecumnieku vidusskolu audzēkņi dodas mācību vizītēs

Maijā Misas un Vecumnieku vidusskolu skolēni devās mācību vizītēs, kas tika organizētas ESF projekta Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2/16/I/001 ietvaros.

Vecumnieku vidusskolas 5. klašu audzēkņi 17. maijā devās uz Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī. Par mācību vizītē uzzināto dalās dabaszinību skolotāja Anda Kuzma: “17. maija rītā Vecumnieku vidusskolas 5. klases pulcējās, lai dotos mācību ekskursijā. Jau vairāk kā mēnesi dabas zinību stundās tika apgūts temats par pasaules dabas zonām. Skolēni uzzināja par dažādo klimatu, floru un faunu. Apmeklējot Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, šīs iegūtās zināšanas varēja kaut nedaudz apskatīt, jo oranžērijā katrā telpā ir modelēts cits klimats, lai pie mums izdzīvotu svešzemju augi.

Skolēnus sagaidīja laipnās gides Dace un Ludmila. Jau iepriekš skolēni bija sagatavojuši dažādus jautājumus, tāpēc visas ekskursijas laikā aktīvi pierakstīja faktus un atbildes uz jautājumiem. Pēc pusotras stundas, kas tika pavadīta oranžērijā, tika piešķirtas 45 minūtes brīvības – jautru rotaļu bērnu laukumā, ķerenes zaļajos labirintos un paslēpes starp ziedošiem rododendriem.

Nākamajā mācību stundā pēc ekskursijas skolēni rakstīja savus iespaidus par uzzināto. Katras klases ieraudzītais mazliet atšķīrās. Un kā nu ne, katra klase bija sagatavojusi citus jautājumus, un gide katrai klasei bija cita.

IMG 20180522 WA0005 1280x721

5.a klase bija sajūsmā par kaktusu “Nakts karaliene”, kurš zied tikai vienu nakti, turklāt, to nevar apmānīt, ar gaismām samainot dienu un nakti. Visi bija sajūsmā par Agavi, kuras zieds ir septiņas reizes garāks par pašu augu, zied vienu reizi mūžā. No agaves sulas un cukurniedru sīrupa veido alkoholisku dzērienu tekilu. Bērni jūsmoja par Kafijas krūmu un mazajiem “ķirsīšiem”, kuros iekšā ir divi kauliņi, kas ir mums labi zināmā kafija. Ak jā, Kolumbs bija tas, kurš atveda uz Eiropu tabaku.

5.b klase uzzināja, ka Oleandri ir ļoti indīgi. Visi bija sajūsmā par Mahabodhi koku, kas ir Indijas nacionālais koks un Ginesa rekordists ar vainaga pārklājumu, aizņemot 150 hektārus. Savukārt Pūķa kokam ir sarkana sula un, nocērtot tā galotni, vietā izaug divas.

Abu klašu skolēnu kopīgais atklājums bija, ka Āfrikā neaug kaktusi, bet gan eiforbijas. Kaktusu mītnes zeme ir Amerikas kontinents, it īpaši Meksikas plakankalne. Izrādās, banāns ir lakstaugs un ražo tikai vienu reizi mūžā.”

WhatsApp Image 2018 06 04 at 13.35.57 1280x720

Misas vidusskolas skolēni 30. maijā apmeklēja Latvijā vadošos uzņēmumus. Savos iespaidos par pieredzēto dalās ekskursijas dalībniece Marika Sadovina: “Ir aizvadīts vēl viens darba un notikumu pilns mācību gads. Tā noslēgumā, 30. maijā, Misas vidusskolas audzēkņi devās mācību vizītē uz trijiem Latvijas vadošajiem uzņēmumiem.

Pirmais uzņēmums, kuru Misas vidusskolas skolēniem bija iespēja apmeklēt, bija “AS GRINDEKS”, kurā mums pastāstīja par tā darbību, nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju, lai varētu tur strādāt. Uzzinājām, ka uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 77 valstīm un nozīmīgākie tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda, Japāna un Vjetnama. Starp audzēkņiem bija arī tādi, kas savu dzīvi nākotnē vēlas saistīt ar medicīnu un farmāciju. Pēc lekcijas viens no uzņēmuma laborantiem rādīja eksperimentus, lai ieinteresētu  par ķīmijas zinātni. Eksperimenti bija vizuāli aizraujoši, līdzdarbojoties bija iespēja izmēģināt kādu no eksperimentiem. Saņēmām piedāvājumu jaunajiem ķīmiķiem nākošajā mācību gadā apmeklēt piecas nodarbības, lai aktīvi iesaistītos un labāk iepazītu darba procesu uzņēmumā.

WhatsApp Image 2018 06 04 at 13.35.58 1280x720

Otrā pietura mūsu ekskursijas maršrutā bija "Rīgas motormuzejs",  viena no audzēkņu gaidītākajām apskates vietām. Muzejā mums katram bija iespēja apskatīt plašo spēkratu klāstu, uzzināt, kā no 16. gadsimta attīstījās mašīnas, apskatīt pirmo BMW modeli un daudzas citas ekspozīcijas. Muzejā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet krājumi arvien tiek papildināti ar nozīmīgiem jaunieguvumiem. Jāatgādina, ka muzejs tika rekonstruēts un jau divus gadus tiek piedāvāta interaktīva tehnikas un tās attīstības vēstures iepazīšana. Muzejā ieguldītās investīcijas ir labi redzamas, tas ir mūsdienīgs un apmeklētājiem saistošs.

Kā noslēdzošais apskates objekts bija ekoloģiskās kosmētikas ražotne “Madara”, kurā pastāstīja par uzņēmuma dibināšanu, tā darbību un ražošanas procesu. Notestējām dažādu kosmētikas produktu ietekmi, saņēmām produktu  paraudziņus, lai varētu tos labāk iepazīt. Mēs ticam, ka ķermeņa kopšana un rūpes par sevi atstāj lielu iespaidu ne tikai uz mūsu ķermeni, bet arī uz personības veidošanos. Tā liek starot ne tikai mūsu sejām un ādai, bet arī  sirdīm,  ko apliecināja ekskursijas vadītāja.

Ekskursijas mērķis  bija karjeras izglītības veicināšana, ražošanas procesu izzināšana, tehnoloģiju attīstības vēstures iepazīšana. Gribējām labāk izprast, kā skolā iepazītās zinātnes ietekmē dažādus procesus ražošanā. Mūsuprāt, mērķis tika sasniegts. Priekšstats iegūts par  ražošanas procesu norisēm apskatītajos uzņēmumos, to nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā un idejas savas karjeras ceļa virzībai. Liels paldies uzņēmu pārstāvjiem, kuri mums veltīja laiku un skolas direktorei Annai Balgalvei par projekta koordinēšanu un ekskursijas organizēšanu.”

 

Alīna Žukauska,
Vecumnieku novada domes projektu koordinatore

 

Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības struktūrfondu projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2/16/I/001 ietvaros.

Projekta mērķis: Nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.

Finansējuma saņēmējs: Valsts izglītības satura centrs
Īstenošanas laiks: 01.01.2017. – 31.12.2020.
Projekta kopējais finansējums: 32 005 188 EUR
ES fondu līdzfinansējums: 27 204 409 EUR
Nacionālais publiskais finansējums: 4 800 779 EUR

 

14 20 ESF

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933