Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Koklētāju ansamblis “Skandīne” uzmirdz konkursa finālā

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblim “Skandīne” šis gads ir īpašs – pārliecinoši izcīnīts I pakāpes diploms Vispārējo Dziesmu un deju svētku koklētāju ansambļu skatē un žūrijas “ceļazīme” uz fināla konkursu, kur meitenes skaistā un muzikālā cīņā izcīnīja III vietu Latvijā savā grupā. Tas ir neatlaidības un liela darba rezultāts.

Nokļūt koklētāju ansambļu konkursa finālā ir liels gods un milzīga atbildība. A grupā, kurā ir “Skandīne”, uz finālu tika izvirzīti tikai seši kolektīvi: Mārupes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Saules kokles”, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Vīzija”, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas koklētāju ansambļa “Atbalsis” jaunākā grupa, Babītes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Dzītariņi”, Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansambļa “Austriņa” jaunākā grupa un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas “Skandīne”.

Finālā “Skandīne” izpildīja divus skaņdarbus – latviešu tautas dziesmu Teiksmas Jansones apdarē “Kupla liepa izaugusi” un skaņdarbu, kas speciāli tika aranžēts ansamblim, uzzinot, ka “Skandīne” izvirzīta finālam – latviešu tautas dziesmu Austriņas apdarē “Dedziet gaišu uguntiņu”.

Žūrija – mūzikas eksperti no Latvijas un Lietuvas – “Skandīni” ierindoja godpilnajā III vietā. No II vietas, ko ieguva “Atbalsis”, ansambli šķīra vien 0,4 punkti. Pirmo vietu izcīnīja Babītes Mūzikas un mākslas skolas “Dzītariņi”.

Tagad meitenes izbauda nelielu atpūtu pēc konkursa, lai jau pavisam drīz satiktos un turpinātu muzicēt, jo Dziesmu svētki un lielais koklētāju ansambļu koncerts “Stīgo, brālīt!  Stīgo, māsiņ!” nav aiz kalniem.

Zane Onkele,
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas komunikācijas speciāliste 

 

Arī mazās lietas ir svarīgas

Latvijā ir tāds skaists novads – Vecumnieku novads, kurā dzīvo un strādā tikpat dvēselē  un darbos skaisti cilvēki. Te katrs dara savu darbu un liekas, ka tas ir pats par sevi saprotams – tāds sīkums. Bet arī mazās lietas ir svarīgas. Visi sasniegumi sastāv no maziem, sīkiem, bieži vien nemanāmiem darbiņiem. Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansambļa “Skandīne” sasniegums Dziesmu un deju svētku koklētāju ansambļu skatē un fināla konkursā ir arī Jūsu nopelns.
Mēs sakām lielu paldies:

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas kolektīvam -  direktorei Ivetai Lavrinovičai, komunikācijas speciālistei Zanei Onkelei, skolotājām Lienei Batņai, Līgai Opincānei, Līgai Eglītei, Dacei Rozenbergai, Solvitai Lokai un skolotājiem Aigaram Dziļumam un Normundam Evertam, kā arī apkopējai Silvijai Morei;

Palīgiem un atbalstītājiem – Patrikam Sproģim, Ievai Alenčikai, Aldonai Alenčikai;

Veikalam “Ziednese” un visām puķu meitenēm, kas pina vainagus;

Šuvējai Svetlanai Kuzņecovai par operatīvi uzšūtajiem koncerttērpiem;

Šoferīšiem – Ivaram un Rimantam;

Ansambļa “Skandīne” meiteņu mammām – Lindai Spurķei, Ivandai Ieveniecei, Anitai Ezerniecei, Ivetai Vietniecei, Lienei Batņai, Leldei Baltrumai un Ievai Gudrupai.

Paldies! Kopā mēs varam paveikt skaistas un grandiozas lietas!

 

Kristīne Jeronoviča,
Ansambļa “Skandīne” koklētājas un vadītāja 

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933