Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Mūsu bundzinieki rībina Baltijas bundzinieku samitā

Rīgā 19. augustā jau ceturto reizi norisinājās Baltijas bundzinieku samits, kas ir lielākais šāda veida pasākums visā Ziemeļeiropā, pulcējot vairāk kā 300 bundzinieku no dažādām valstīm.

Samita laikā visas dienas garumā notika dažādas bundziniekiem saistošas aktivitātes, taču kulminācija notika vakara koncerts, kurā visi dalībnieki sinhroni izpildīja dažādus ritmus un dziesmas.

Šajā notikumā piedalījās arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu spēles klases divi audzēkņi Patriks Sproģis un Jānis Saule. Jūnijā abi puikas apmeklēja Andžeja Grauda bungu skolas organizētu nometni, kur cītīgi apguva samita repertuāru, kā arī brīvā un nepiespiestā gaisotnē slīpēja savu virtuozitāti bungu ritmos. Patriks Sproģis nometni apmeklēja arī augustā, kuras dēļ audzis pašvērtējums un prasme darboties, muzicēt grupā.

Patriks

19. augustā Patriks un Jānis kopā ar vecākiem devās uz 11. novembra krastmalu Rīgā. Katram bundziniekam ir vajadzīga komanda, jo pārvietot un uzstādīt bungu komplektu regulāri un nav joks.

11. novembra krastmalu piepildīja lieli un mazi bundzinieki vecumā no 3 līdz 75 gadiem no Latvijas un ārvalstīm. Vakara koncerts pārsteidza ne tikai ar savu spēcīgo vibrāciju, bet arī ar to, ka skatītāji varēja vērot mūsu pašmāju zvaigznes – Ati Ieviņu, Alex, Aiju Andrejevu un citus. Liels lepnums pārņem, zinot, ka Tavs bērns pasākumā muzicē kopā ar tik izcilām personībām. Vakaru iekrāsoja arī pasaules slavu ieguvušie bundzinieki no Amerikas, Ungārijas un Polijas.

Visa Rīga un skatītāju sirdis un dvēseles tika ievibrētas. Lepnums par mūsu novada puikām!

Samits tika iekļauts "Latvija 100" pasākumu programmas kalendārā, ieskandinot Latvijas dzimšanas dienu skaļāk kā citur un rosinot vēl lielāku sabiedrības interesi.

LTV1 sižets par samitu - http://ejuz.lv/bungusamits

Anda Sproģe,
Patrika Sproģa mamma

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933