Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Starptautiskā konkursā iegūst 1. vietu

Noslēdzies Starptautiskais vizuālās mākslas pasteļgleznojumu konkurss “Tu esi PUTNS. IRBĪTE”, kurā jaunie mākslinieki iedvesmojās no īpaša, leģendāra un neatkārtojama mākslinieka Voldemāra Irbes (1893 -1944) darbiem.  Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola konkursam iesūtīja trīs audzēkņu darbus - Lības Škrjabas "Maijā", Gundegas Zaķes "Sarkanā māja" un Vendijas Grienvaldes "Saulainā dienā". Ar lepnumu ziņojam, ka savā vecuma grupā Vendija saņēmusi 1. vietu!

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas audzēkņi V. Irbes daiļradi un biogrāfiju pētījuši padziļināti. Mācību gada noslēgumā audzēkņi izveidoja komiksu par Irbītes dzīvi un māksliniecisko darbību, tāpat skolā bija izveidota sauso pasteļu darbu izstāde, kas tapa V. Irbes darbu iespaidā.

Mākslinieks V. Irbe dzimis Gulbenes novadā, Beļavā, dzīves līkločos aizklīdis līdz Maskavai un Melnajai jūrai, bet atgriezies un radošo mūžu pavadījis Rīgā. Uzgleznojis vairākus tūkstošu darbu pasteļu tehnikā, profesionāļu vidē joprojām tiek uzskatīts par vienu no latviešu pasteļglezniecības aizsācējiem un lielākajiem meistariem. Noskrandis īpatnis, baskājis, kas par dažiem santīmiem pārdod bildītes – tāds V. Irbe saglabājies tautas kultūras atmiņā. “Ērmīgākais ir jautājums, kāpēc es skrienu basām kājām. Tāpat kā visiem, arī man ir dziņa strādāt kaut ko mājā vai zīmēt. Esmu pārliecināts, ka basām kājām skrienot, darbus padarīšu ārpus mājas ātrāk, un tā varbūt ir mana dzīves laime“, rakstīja par sevi pats mākslinieks.

Konkurss norisinājās 2018. gada vasarā, tajā piedalījās 43 mākslas skolas un vairākas mākslas studijas no Latvijas, Krievijas, Lielbritānijas un Gruzijas. Vērtēšanai tika iesūtīti 254 darbi, kuri būs skatāmi izstādē Gulbenes Kultūras centrā un Gulbenes Mākslas skolā. Darbus trijās vecuma grupās vērtēja profesionāli mākslinieki un mākslas pedagogi no Latvijas un Gruzijas.

Konkursa žūrijas komisija :

  • Ilze Kupča - žūrijas komisijas priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte;
  • Vita Jurjāne – PIKC Nacionālās mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla mākslas skolas profesionālo mācību priekšmetu metodiskās apvienības vadītāja, gleznošanas un kompozīcijas skolotāja;
  • Valda Vorza – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore;
  • Ilona Brekte – māksliniece;
  • Junona Gošadze – māksliniece (Gruzija).

Paldies visām audzēknēm par ieguldīto darbu! Paldies skolotājai Andai Sproģei par audzēkņu sagatavošanu konkursam! Lepojamies!

 

Zane Onkele,
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas komunikācijas speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933