Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Jūnijs Vecumnieku novadā sākās ar lieliem - dziesmām un dejām piepildītiem svētkiem – 6. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkiem.

6. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētki pulcēja ap 600 Vecumnieku novada amatiermākslas un interešu izglītības kolektīvu pulciņu dalībniekus, apzinot KAS mēs esam, KĀDI mēs esam, KO un CIK DAUDZ mēs spējam paveikt kopā.

Jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi”  20 gadu jubilejas koncertu ciklu “Draugu acīm” enerģiski un jaudīgi aizsāka Latvijā ar koncertiem Vallē, Baldonē un Vecumniekos, lai pēc tam dotos ceļojumā uz Spāniju un ar savu koncertprogrammu iepriecinātu klausītājus Vilareal pilsētā un VIII Starptautiskā mūzikas festivāla “Costa Barcelona Music Festival 2019” norises vietā Kalejā.

Pasaule griežas un joņo,
Bet gribas apturēt mirkli.
Gribas, kā kaķēnam ierausties segā,
Un sajust, vai to, ko saka otrs cilvēks,
Tu dzirdi,-
Ar sirdi?...
/Iveta Pudāne/

Nedēļas nogalē Misas tautas namā varēja baudīt Vecumnieku novada amatierteātru sešus daudzveidīgus iestudējumus, kurus vērtēja žūrija. Šogad vērtēja un ieteikumus sniedza režisori Zigrīda Ezeriņa un Ģirts Sils.

Tradicionālie skolēnu dziesmu un deju svētki “Pavasaris Šēnbergā” norisinājās 8. maijā. Arī šogad, tāpat kā pērn, laiks priecēja ikvienu – estrāde saules apspīdēta, taču gaisā virmoja ievas ziedu smarža. Ciemiņi bija kuplā pulkā, apmēram 250 dalībnieku no Biržu pamatskolas, Radvilišķu skolas, Berzu proģimnāzijas Lietuvā, Īslīces, Stelpes un Valles pamatskolām, Vecumnieku, Garkalnes un Iecavas vidusskolām. Jaunie dejotāji un dziedātāji atdzīvināja Skaistkalnes estrādi, nu tā ir iedejota un iedziedāta, tāpēc varam sākt gaidīt nākamos dančus un koncertus!

Vecumnieku novada centrs ir katrs tā iedzīvotājs, tāpēc 6. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētki 1.jūnijā pulcēs lielāko daļu – aptuveni 600 Vecumnieku novada amatiermākslas kolektīvu un interešu izglītības kolektīvu pulciņu dalībnieku, apzinot KAS mēs esam, KĀDI mēs esam, KO un CIK DAUDZ mēs spējam paveikt kopā.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Vecumnieku novadā  notika svētku koncerti.

26. aprīlī Valles saieta namā mazus un lielus priecēja dažāda vecuma bērni, kuri izpildīja gan skanīgas un visiem zināmas dziesmas, gan spriganas un atraktīvas tautas dejas.

26. aprīļa rītā Kurmenes tautas nama telpas jau septīto gadu piepildīja skolu teātra festivāla „Mazie spēlmaņi” dalībnieki no Misas, Stelpes, Vecumniekiem, Skaistkalnes, kā arī Mazzalves.

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 21. aprīlī no pulksten 10.00 jau trešo reizi norisināsies pasākums visai ģimenei “Vimbu svētki”. Šajā svētku gadā uzmanība tiks veltīta ne tikai Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un izglītojošām nodarbēm, bet arī latviskām Lieldienu tradīcijām.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933