Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Septembra pēdējā sestdienā Stelpes pamatskolā notika tematiskā pēcpusdiena “Es tevi satiku ceļā”, kas pulcēja nelielu pulciņu novada iedzīvotāju. Rudens ir mācīšanās un iepazīšanās sākums, arī pasākuma dalībnieki caur sarunām iepazina toreizējos un tagadējos Stelpes iedzīvotājus, pagasta nozīmīgās vietas, kā arī kaimiņpagasta Bārbeles skolu.

21. septembrī Biržu pils parkā visas dienas garumā norisinājās Baltu vienības dienai veltīti pasākumi. Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koris «Via Stella», diriģente Liene Batņa un apvienotais Vecumnieku un Baldones novadu jauniešu simfoniskais orķestris «Draugi», diriģente Solvita Loka,  piedalījās koncertos.

17. oktobrī plkst.18.00 Bārbeles tautas namā notiks muzikāli interaktīvā koncertprogramma ‘’Mežā…’’. Autors, režisors, kā arī dziesmu tekstu autors Juris Babris un komponists Zigurds Feils.

Viss rudenī notiek pa īstam,
Vai dzirdi rasainā zālē
Tumšsarkanus ābolus krītam?

/S .Rode I

Kāds dzejnieks ir teicis: “Katra diena ir kā grozs! Nejautājiet, ko tā dos- vajag piepildīt!” Un  ar patiesu cieņu un apbrīnu jūsmoju par Stelpes pagasta pasākumiem.

12.septembrī Vecumnieku tautas namā tiks atklāta Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde “Pēc mums vēl ilgi zeme skums”, kas būs apskatāma līdz 4.oktobrim. Izstādi atklās Inese Dreimane, Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniece, izstādes veidotāja, romāna “Vēstule ar pielikumu” (2019) autore.

Ikviens, kurš jūt sevī vēlmi radoši izpausties un jēgpilni pavadīt brīvo laiku, ir laipni gaidīts Vecumnieku novada Bārbeles tautas nama amatierkolektīvu dalībnieku pulkā.

“Tāds maigs un tramīgs rudens ar sausām kājām iet”- tā saka Knuts Skujenieks. Klāt septembris, pirmais rudens mēnesis, kad visā Latvijā tiek svinētas dzejas dienas.

Ausekļu dzirnavu muzejs 7. septembrī aicina interesentus izjust Zemgales sētas sadzīvi un rudens lauku darbus.

Tuvojas rudens - ražas novākšanas laiks, un, demonstrējumu laukā pavasarī iesētā labība un iestādītie kartupeļi ir nobrieduši. Kopīgiem spēkiem labību liksim zirga vezumā un vedīsim to izkult, kartupeļus sašķirot un kukurūzu sasmalcināt.

Saplūstot teātrinieku smiekliem Stelpes skolas pagalmā, sākās teātru pasākums  Stelpē. Ierodoties ciemos pie draugiem, sirdi silda mīļas, gaišas sajūtas. Melodiju atminēšana no teātra izrādēm ir pirmais pārbaudījums durvju priekšā, kuru vada Stelpes amatierteātra vadītāja Māra Lagzdiņa.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933