Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Valsts, pašvaldību, NVO un privāto kultūras iestāžu darbību pēc 12.maija reglamentē īpašs prasību kopums jeb tā dēvētie sanitārie protokoli, kas apstiprināti ar kultūras ministra Naura Puntuļa rīkojumu.

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) noslēdzies Latvijas Valsts mežu (LVM) un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKF) atbalstītās “Zemgales Kultūras programmas 2020” projektu konkurss. Neraugoties uz pandēmijas radītajiem samezglojumiem reģiona kultūras dzīvē, apsveicama ir projektu pieteicēju lielā aktivitāte, jo pavisam ZPR tika saņemti 92 pieteikumi ar kopējo finansējuma pieprasījumu 373 667,69 eiro apmērā.

Šajā pavasarī tradicionālā Vecumnieku tautas nama floristikas studijas dalībnieku darbu izstāde neierastā formātā – virtuālā vidē. Šoreiz kuplākā skaitā -  savu veikumu eksponē arī Vecumnieku vidusskolas floristikas pulciņa jaunās floristes.

No februāra vidus, Vecumnieku pagasta novadpētniecības centrs pieejams Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā Rīgas ielā 34. Visu nepieciešamo informāciju pētniecības vajadzībām, pēc pieprasījuma, interesenti var iegūt, kā līdz šim - zvanot, rakstot uz e-pastu vai ierodoties klātienē Tūrisma informācijas punktā. Līdz ar tūrisma sezonas sākumu gaidīti arī novada kultūras un vēstures entuziasti, jo Tūrisma informācijas punktā būs iespēja apskatīt īpaši ierīkotu stendu, kas sniegs nelielu ieskatu Vecumnieku pagasta vēstures lappusēs.

Laiki mainās, bērni arī mainās, un lasīšanas paradumi iet līdzi laikam. Mēs ,bibliotēkas lasītāji, iesaistāmies lasīšanas projektā no tā pirmsākumiem, jāmin, ka tas bija gads, kad uzsāku savas darba gaitas bibliotēkā.

Svētdien, 23. februārī, Latgales vēstniecībā “Gors” svinīgā ceremonijā par mūža ieguldījumu Latgales kultūras attīstībā godināts mūsu novadnieks – tēlnieks Indulis Folkmanis.

Meteņu tradīcijas turpinot, Kurmenes tautas namā 25. februārī notika Aizgavēņa balle. Pasākuma rosinātājs bija Kurmenes katoļu draudze.

Jau ceturto reizi tiecoties trāpīt tieši ābeļu ziedēšanas laikā, kad prāti kļūst naivāki, aicinām uz minifestivālu «Āboļdārzs» 9. maijā ar koncertiem, miničempionātiem un citām laiskām darīšanām zem ābelēm un 10. maijā ar īpašu māmiņdienas koncertu un citām rosībām.

Ik gadu ļoti gaidīts un kupli apmeklēts, sirsnīgā atmosfērā 22. februārī Stelpes pamatskolā izskanēja vietējo talantu demonstrēšanas pasākums. Dalībnieki bija braukuši no tuvākām un tālākām pagasta vietām, arī no Rundāles novada.

Ar krāšņām divu dienu svinībām Vecumnieku novadā izskanējuši Meteņi, kas novada tradīciju pūrā kļuvuši par gaidītu ziemas nogales svētku stūrakmeni.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933