Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Tuvojoties pavasarim, Vecumniekos 11.februārī, tiks svinēts tradicionālais kultūras pasākums - “Meteņdiena Vecumniekos”.

Lai arī kopš Ziemassvētkiem dabā valda noskaņas, kas vairāk atgādina jau modošos pavasari, tomēr īstenais pavasaris vēl gabalā. Īstenais pavasara mošanās laiks tiešām iestājas tik februāra sākumā. Kad saule jau labu gabalu pakāpusies debesu kalnā un dienas garums jau pastiepies pusceļā uz Lielo dienu. Tad beidzas ziemas, tumšā laika maskošanās. Kā vieni no pēdējiem maskotajiem, ko tad vēl varam sastapt, ir budēļi. Teiksmaini tēli ar augstām rudzu stiebru cepurēm ar vārpas pušķi galos, ar dažādiem auglības atribūtiem rotājušies. Ar auglības rīkstēm, plaukstošiem bērzu zariem, rokās. Budēļi uzvedas diezgan skarbi un drastiski. Katra tikšanās ar viņiem var būt diezgan neaizmirstama.

29. oktobrī, Vecumniekos notika tautas nama amatierkolektīvu sezonas atklāšanas koncerts "Piešķir dzīvei košumu".

Vasara nav iedomājama bez organizētiem kultūras un mākslas sasniegumu svētkiem. Ar prieku atskatāmies uz šovasar Bauskas novadā notikušajiem festivāliem un domās jau metam tiltu uz turpmākajiem. Ir klāt nākamā gada budžeta projekta veidošana, un pašvaldībai jālemj, kādiem pasākumiem mūsu kopīgās finanses atvēlēt.

“Katrs mūsu dzīves darbs vai rīcība aizskar kādu stīgu, kas vibrēs mūžībā” ir sacījis Edvīns Čopins un jāpiekrīt šiem viņa vārdiem, jo gaidot 16. jūliju, kad Vecumniekos risināsies vasaras gaidītākais notikums - Liliju svētki ar devīzi “Skan sirdsstīgās Vecumnieki”, tik tiešām tiek aizskarta kāda sirdsstīga un ievibrējas krūtīs patīkams satraukums par gaidāmo notikumu! Ar priekpilnām sirdīm rosāmies un darbojamies, lai mēs ikviens, visi kopā, ar ģimenēm un draugiem varētu baudīt un svinēt šos sirsnīgi, krāšņi tradicionālos svētkus!

Zemgales plānošanas reģions un tā pašvaldības ar akciju “Zemgale aicina!” gada īsāko nakti un garāko dienu rosina piedzīvot interesantāk – dodoties pārgājienos un piedaloties uguns rituālos, pārņemot skaistākās līgošanas tradīcijas no lauku sētu saimniekiem, dziedot līdzi koncertos un izdejojoties zaļumballēs.

4. jūnijā ar stipru devīzi „Zem zelta ozola zariem” Bauskas Pilskalna parka estrādē notiks pirmie apvienotā Bauskas novada svētki.

Aicinām tirgotājus, ēdinātājus un svētku aktivitāšu nodrošinātājus pieteikt dalību Bauskas novada svētkos “Zem zelta ozola zariem” 4. jūnijā Bauskas Pilskalna parka estrādē.

4. jūnijā Bauskas Pilskalna parka estrādē notiks pirmie apvienotā Bauskas novada svētki. Pašvaldība aicina uzņēmumu un iestāžu kolektīvus, interešu apvienības un iedzīvotāju grupas piedalīties svētku gājienā.

Alberts Einšteins esot sacījis, ka pasakas palīdz bērnam izaugt par gudru cilvēku. Analizējot pats savu dzīvi un panākumus, viņš secinājis, ka vislielākā nozīme bijusi tieši spējai fantazēt. Tā esot pat svarīgāka par talantu domāt abstrakti un pozitīvi. Bet fantāzijas pasaulē ne vien bērnu, bet arī pieaugušo ieved pasakas.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933