Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Viss rudenī notiek pa īstam,
Vai dzirdi rasainā zālē
Tumšsarkanus ābolus krītam?

/S .Rode I

Kāds dzejnieks ir teicis: “Katra diena ir kā grozs! Nejautājiet, ko tā dos- vajag piepildīt!” Un  ar patiesu cieņu un apbrīnu jūsmoju par Stelpes pagasta pasākumiem.

12.septembrī Vecumnieku tautas namā tiks atklāta Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde “Pēc mums vēl ilgi zeme skums”, kas būs apskatāma līdz 4.oktobrim. Izstādi atklās Inese Dreimane, Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniece, izstādes veidotāja, romāna “Vēstule ar pielikumu” (2019) autore.

Ikviens, kurš jūt sevī vēlmi radoši izpausties un jēgpilni pavadīt brīvo laiku, ir laipni gaidīts Vecumnieku novada Bārbeles tautas nama amatierkolektīvu dalībnieku pulkā.

“Tāds maigs un tramīgs rudens ar sausām kājām iet”- tā saka Knuts Skujenieks. Klāt septembris, pirmais rudens mēnesis, kad visā Latvijā tiek svinētas dzejas dienas.

Ausekļu dzirnavu muzejs 7. septembrī aicina interesentus izjust Zemgales sētas sadzīvi un rudens lauku darbus.

Tuvojas rudens - ražas novākšanas laiks, un, demonstrējumu laukā pavasarī iesētā labība un iestādītie kartupeļi ir nobrieduši. Kopīgiem spēkiem labību liksim zirga vezumā un vedīsim to izkult, kartupeļus sašķirot un kukurūzu sasmalcināt.

Saplūstot teātrinieku smiekliem Stelpes skolas pagalmā, sākās teātru pasākums  Stelpē. Ierodoties ciemos pie draugiem, sirdi silda mīļas, gaišas sajūtas. Melodiju atminēšana no teātra izrādēm ir pirmais pārbaudījums durvju priekšā, kuru vada Stelpes amatierteātra vadītāja Māra Lagzdiņa.

Saulainā 5.augustā pēcpusdienā Vecumnieku novada Valles pagasta „Zvanītāju Bukās”- aktieru Amtmaņu muzejā notika gadskārtējais svinīgais pasākums par godu Alfrēda Amtmaņa-Briedīša dzimšanas dienas atcerei.

Pirmie Kanepenes svētku vēstneši ir pūtēju orķestris «Skaistkalne», kas 1.augusta vakarā ieskandināja Skaistkalnes pagasta ciematus Putnus un Mēmeli.

10. augustā Stelpē tiks svinēti tradicionālie Teātra svētki. No plkst. 15.00 līdz 17.00 Stelpes pamatskolas zālē darbosimies kopā ar Nacionālā teātra aktrisi Indru Burkovsku un runāsim par aktiermākslu dzīvē, darbā un atpūtā.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933