Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Ar sirsnīgu jubilejas pasākumu un divdaļīgas floristikas darbu izstādes «Saules gaismas pusē» atklāšanu 12. septembrī Vecumnieku tautas namā divdesmito darbības gadskārtu atzīmēja Vecumnieku tautas nama floristikas studija.

Jau divpadsmito reizi Bārbeles pagasta Ausekļu dzirnavās interesenti tika aicināti izdzīvot Zemgales lauku sētas dzīvi rudenī. Tradicionālie Pļaujas svētki šogad pulcēja neierasti lielu interesentu pulku.

Kopš 2017. gada Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aizsāka iniciatīvu, kuras aktivitātes ir vērstas uz stipru ciemu, kopienu veidošanu, kopīgi īstenojot projektus, kas dod labumu ciemā dzīvojošajiem cilvēkiem. Ciemus, kas iesaistījušies šajā kustībā sauc par «viedajiem ciemiem». Tie ir ciemi ar savu gudrību, domāšanu, aktīvu iedzīvotāju iniciatīvu.

Ik gadu 5. augustā aktieru un režisoru – brāļu Amtmaņu dzimtas mājās Vallē tiekas teātra cienītāji un Latvijas Nacionālā teātra aktieri, lai svinīgā pasākumā godinātu Alfredu Amtmani-Briedīti un atklātu jauno teātra sezonu.

20. augustā, laikā no pulksten 16:00 līdz 19:00, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā notiks jauno audzēkņu uzņemšana 2020./2021. mācību gadam divās profesionālās ievirzes izglītības programmās – “Vizuāli plastiskā māksla” un “Instrumentālā mūzika”.

Jau 15. gadu viss Vecumnieku novads tiekas Vecumnieku Liliju svētkos, kas arī šogad – 17. un 18. jūlijā priecēja ar plašu svētku programmu jebkurai gaumei. Svētku noskaņu papildināja pamatīga vasaras svelme un prieks par iespēju būt kopā un cilvēkos, kas šajā vispasaules kroņa vīrusa posmā ir vislielākajā vērtē.

Valsts, pašvaldību, NVO un privāto kultūras iestāžu darbību pēc 12.maija reglamentē īpašs prasību kopums jeb tā dēvētie sanitārie protokoli, kas apstiprināti ar kultūras ministra Naura Puntuļa rīkojumu.

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) noslēdzies Latvijas Valsts mežu (LVM) un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKF) atbalstītās “Zemgales Kultūras programmas 2020” projektu konkurss. Neraugoties uz pandēmijas radītajiem samezglojumiem reģiona kultūras dzīvē, apsveicama ir projektu pieteicēju lielā aktivitāte, jo pavisam ZPR tika saņemti 92 pieteikumi ar kopējo finansējuma pieprasījumu 373 667,69 eiro apmērā.

Šajā pavasarī tradicionālā Vecumnieku tautas nama floristikas studijas dalībnieku darbu izstāde neierastā formātā – virtuālā vidē. Šoreiz kuplākā skaitā -  savu veikumu eksponē arī Vecumnieku vidusskolas floristikas pulciņa jaunās floristes.

No februāra vidus, Vecumnieku pagasta novadpētniecības centrs pieejams Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā Rīgas ielā 34. Visu nepieciešamo informāciju pētniecības vajadzībām, pēc pieprasījuma, interesenti var iegūt, kā līdz šim - zvanot, rakstot uz e-pastu vai ierodoties klātienē Tūrisma informācijas punktā. Līdz ar tūrisma sezonas sākumu gaidīti arī novada kultūras un vēstures entuziasti, jo Tūrisma informācijas punktā būs iespēja apskatīt īpaši ierīkotu stendu, kas sniegs nelielu ieskatu Vecumnieku pagasta vēstures lappusēs.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933