Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Noslēdzies Kustību un mākslas festivāls Misas vidusskolā

Novembris Misas vidusskolā noslēdzās īpaši aktīvi, kustīgi un radoši. Kustību un mākslas festivāls izskanēja 30. novembrī ar tautisku koncertu «Mums visiem viena šodien kopīga dzimšanas diena».

 MG 6454

Ziemīgajā novembra dienā Misas tautas namā koncertu papildināt ieradās dejotāji gan no Vecumnieku novada, gan arī no attālākiem novadiem. Ciemiņi bija patīkami pārsteigti par skaistajām, sniegotajām un ziemīgajām dabas ainavām ko varēja vērot mērojot ceļu līdz Misai – skaistie meži, lauki un stirnas, kas meža ielokā iznākušas pusdienot.

Koncertā piedalījās Valijas Vainas vadītie Misas vidusskolas 2.-3., 4.-6., 7.-9. un 9.-12. klašu tautas deju kolektīvi «Spriguļi», Astrīdas Celmiņas vadītais Valles vidusskolas TDK «Vallēni», Tamāras Ļisovcovas vadītie Bauskas sākumskolas 5.-6. klašu TDK un Bauskas Valsts ģimnāzijas 7. klašu TDK «Odziņa». No Jaunjelgavas vidusskolas bija ieradies Ineses Ermansones vadītais 4.-7. klašu TDK «Atvars». No Ulbrokas vidusskolas ceļu uz Misu mēroja Aigas Mednes vadītais 4.-5. klašu TDK «Pastalnieki» un Antras Vilmanes vadītais 5.-6. klašu TDK «Pastalnieki».

Sākoties koncertam uz skatuves uznāca sarīkojuma vadītāji – Misas vidusskolas skolēni Estere Freimane, Alekss Meļņiks un skolotāja Dina Godļevska, uzburot ainu: «Es uz grīdas liku pasaules karti un atradu tajā Latviju. Tas ir mazs laukumiņš, stūrītis ar robu pie Baltijas jūras. Es ņemu lupu un pievelku to tuvāk. Redzu Latvijas karogu plīvojam vējā. Dzirdu latviešu valodu skanam un ozolzīles plakšķam. Priecājos par zaļajiem mežiem un zilajām ezeru acīm. Atceros, cik krāšņi ir latviešu tautas tērpi. Un, kad es par to visu domāju, man mūsu zeme nešķiet maza. Tā ir liela un skaista. Kā mēs visi.»

Sarīkojumu atklāja dejotāji no Valles ar deju «Skaista, skaista tēvu zeme». Koncertu caurvija dzimtenes tēma, liekot uzsvaru uz visu skaisto, mīļo un dārgo. Dejās tika apdejots Latvijas skaistums visos gadalaikos. Tika akcentēts, ka mums ir sava, visskaistākā un visskanīgākā valoda, ko dejotāji izdejoja dejā «Mēles mežģis». Kā arī tika pieminēta mūsu gardā rudzu maize.

 MG 6306

Pasākuma vadītāji sprieda:

-«Ja pie tevis atbrauktu ciemiņš no ārzemēm, ko tu viņam Latvijā gribētu parādīt?»
-«Viņam te būtu jāpakavējās ilgāku laiku. Es gribētu parādīt margrietiņu laukus vasarā un iemācīt pīt vainagus. Rudenī čaukstošās lapas saklausīt. Pirmo sniegu pirmajam ieraudzīt. Kukaiņu mošanos sagaidīt.»
-«Es vestu uz Dziesmu un deju svētkiem. Skolotāja apsolīja, ja mēs būsim centīgi un nedauzīsimies mēģinājumos, tad noteikti varēsim tajos piedalīties.»

Dziesmu un deju svētki būs jau nākošgad, Misas vidusskolas deju kolektīvu vadītāja Valija Vaina novēlēja visiem veiksmi, lai varētu tajos piedalīties. Kā gatavošanos svētkiem, dejotāji izdejoja deju «Sacensību danči».

Koncertu noslēdza deja «Es atnācu uguntiņu», jo klāt jau Adventa laiks, laiks, kad iedegt uguntiņu katram savās mājās. Laiks, kad sākam gaidīt gada baltākos svētkus - Ziemassvētus.

Pēc koncerta dalībnieki tika aicināti piedalīties viktorīnā par Latviju, kurai noslēdzoties dalībnieki varēja turpināt dejas disenītē.

Foto no noslēguma koncerta pieejamas šeit: https://vecumnieki.lv/novads-foto-video-galerija/1225-nosledzies-kustibu-un-makslas-festivals-misas-vidusskola

Alise Dreimane
"Vecumnieku Novada Ziņu" redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933