Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Ar baltu sniegu un uguņošanu Misā iededz eglīti

7. decembra vēlā pēcpusdienā Misu pieskandināja Ziemassvētku dziesmas, kas aicināja ciema iedzīvotājus saģērbties silti un nākt ārā, visiem kopīgi iedegt Ziemassvētku eglīti.

Misa šogad Vecumnieku novadā bija vienīgā vieta, kur eglītes iedegšanas dienā, daba lutināja ar balto sniega segu. Gaidot svētku brīdi, bērni baudīja ziemas priekus – pikojās un vēla sniegavīrus.  Svētku norises vieta jau bija pamanāma iztālēm – tirgus namiņš spoži mirdzēja daudzkrāsaino lampiņu apvīts. Misas tautas nams bagātīgi izgaismots, arī mazās eglītes ietērptas baltās gaismiņās.

 MG 8586

Misas tautas nama amatiermākslas teātris «MIStērijA» bija parūpējies par radošu eglītes iedegšanu. Šogad Ziemassvētku eglīti atrast un iedegt palīdzēja Vinnijs Pūks ar saviem uzticīgajiem draugiem.  

 MG 8707

Pūks ilgi meklēja galveno vakara varoni – eglīti. Pa ceļam sastapa gan Sivēnu, gan Trusīti, gudro Pūci, gan paspēja izpētīt daudz pēdu. Beigu beigās īstā egle bija atrasta! Pūks ar draugiem aicināja klātesošos palīdzēt eglīti iedegt. Lai to izdarītu, katram vajadzēja izdarīt trīs lietas. Sākumā bija jāizkustās, jāizstaipās, jāpalēkā – jāiekustina lācis Pūks. Tad Vinnija draugi jautāja: «Kur rodas eglīte?» Visiem kopīgi bija jāatrisina šis sarežģītais jautājums, kur rodas eglīte un kā tā nonāk pie mums izpušķota. Kad tas tika noskaidrots, bija jāparāda rotaļā, vai tiešām tas tā ir. Vinnija Pūka draugi un rūķi, kopā ar Misas ciema iedzīvotājiem devās rotaļā un rādīja kā aug eglīte, kā to cērt un kā pārnes mājās.

 MG 8617

Kad visas trīs lietas bija izdarītas, bija laiks eglītei iedegties. Vinnijs Pūks ar draugiem, aizdedzot brīnumsvecītes, gaidīja atnākam brīnumu. Brīnums notika! Skaļi un krāšņi gaisā šāvās salūts, un eglīte Misas ciema centrā iededzās, līdz ar viņu, iemirdzējās prieks cilvēku acīs un sirdīs. Ziemassvētku gaidīšanas laiks varēja sākties!

 MG 8680

Sagaidījuši brīnumaino eglītes iedegšanu, visi klātesošie, kuplā pulkā varēja mieloties ar kraukšķīgām piparkūkām, bērni sasildīties pie karstiem dzērieniem, bet vecāki iemalkot karstvīnu.

 MG 8697

“Vecumnieku Novada Ziņu” redaktore
Alise Dreimane

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933